دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه زنگ زدگی پایه مبل فلزی را بدون دردسر از بین ببریم؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مطلب قرار است به شما آموزش از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل را بدهیم تا بتوانید به راحتی و در کم ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید.

ترفندهای از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل فلزی و نکات مهم آن

زنگ زدگی پایه مبل فلزی یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای شما نیز ایجاد شده باشد از این رو در ادامه چندین روش برای از بین بردن این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم و شما می توانید با مواد بسیار کم هزینه و ساده این مشکل را از بین ببرید و مبل های خود را مانند روز اول نو سازید.

پایه های فلزی مبل ها در معرض زنگ زدگی قرار دارند و شما با هر بار خیس کردن آن ها به صورت عمدی و یا غیر عمدی می توانید این مشکل را بیشتر برای پایه های مبلتان ایجاد نمایید.
رطوبت اصلی ترین دلیلی می باشد که منجر به زنگ زدن پایه های مبل شما می شود. در واقع اگر این زنگ زدگی ها را از بین نبرید ممکن است مشکلاتی برای مبل شما ایجاد گردد و پایه ها به صورت کلی نابود شوند.

در ادامه تکنیک های متفاوتی را برای این کار بررسی می کنیم و شما می توانید از هر روشی که دوست دارید برای از بین بردن زنگ زدگی ها کمک بگیرید.

ترفندهای از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل فلزی و نکات مهم آن

روش های متفاوت برای از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل

جوش شیرین

از ساده ترین روش هایی که می توانید برای این کار استفاده کنید کمک گرفتن از جوش شیرین می باشد. در واقع جوش شیرین می تواند برای تمیز کردن زنگ زدگی ها بسیار موثر بوده و شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید از این ماده استفاده کنید. برای استفاده از جوش شیرین کافی است آن را با کمی آب مخلوط کرده و بر سطح زنگ زدگی ها بکشید.

اجازه بدهی یک ساعت بماند و با استفاده از یک اسکاچ جوش شیرین ها را از روی پایه مبل برداشته و محل را شستشو داده و با استفاده از یک حوله سطح پایه ها را خشک نمایید.

نکته : این روش برای پایه های بسیار نازک که دارای زنگ زدگی های بسیار کمی می باشد متناسب می باشد.

سیب زمینی

از سیب زمینی نیز می توانید برای از بین بردن لکه های زنگ زدگی و زنگ های بسیار سطحی استفاده کنید و برای این کار کافی است یک برش روی سیب زمینی ها بزنید و آن را به مایع ظرفشویی آغشته کنید. سیب زمینی را به همراه مایع ظرفشویی بر روی سطوح بکشید.

معجزه سرکه سفید جهت تمیز کردن زنگ زدگی

سرکه سفید

سرکه سفید نیز برای از بین رنگ زدگی ها بسیار مناسب می باشد و بهتر است اگر می توانید برای استفاده از سرکه پایه مبل ها را درون تشتی از این محلول قرار دهید و بگذارید یک روز بماند. این کار برای پایه مبل هایی که جدا می شوند بسیار ساده می باشد و به راحتی امکان پذیر می باشد. بعد از یک روز باید پایه ها را با استفاده از یک اسکاچ تمیز کرده و زنگ زدگی را از روی آن ها پاک نمایید.

پیشگیری از زنگ زدگی مبل های فلزی

لیمو و نمک

اگر پایه های مبل شما فلزی می باشد و زنگ زده است می توانید از این ترکیب فوق العاده استفاده کرده و هر نوع زنگ زدگی را به راحتی از بین ببرید. بهتر است روی پایه های مبل خود نمک پاشیده و آبلیمو را نیز روی آن ریخته و لایه ای دیگر نمک بریزید. بگذارید چند دقیقه ای بماند و بعد با استفاده از یک اسکاچ یا سیم های ملایم این رنگ ها را از سطوح حذف کنید.

آب تمر هندی

از آب تمر هندی نیز می توانید برای تمیز کردن مشکل فلزات استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این روش تنها برای فلزاتی می باشد که زنگ زدگی بسیار سطحی و جزئی دارند مفید می باشد و برای زنگ زدگی هایی که وسیع اند بهتر است از روش های دیگری استفاده کنید.

اسید سیتریک

دو الی سه گرم از این محلول را در مقداری آب گرم حل کرده و بر پایه مبل ها بکشید و همزمان با استفاده از یک فرچه زنگ زدگی ها را تمیز کنید. این کار هر چقدر سریع تر انجام شود می تواند زنگ زدگی ها را راحت تر از بین ببرید.

استفاده از ملاس

از دیگر روش هایی که در این زمینه به شما توصیه می شود استفاده از ملاس می باشد. از ملاس برای تهیه غذا های شیرین استفاده می شود و این ماده در از بین بردن زنگ زدگی های فلزات بسیار موثر می باشد. در واقع این ماده می تواند باعث از بین رفتن زنگ زدگی ها شده و سطح فلزی پایه های مبل را بهبود می بخشد.

ترفندهای از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل فلزی و نکات مهم آن

برای استفاده از ملاس باید ۱۲ پیمانه آب را با یک پیمانه از این ماده ترکیب کنید. پایه مبل خود را با استفاده از این محلول نم دار کنید و سعی کنید بگذارید برای چند ساعتی باقی بماند و بعد از آن پایه های فلزی را با آب شسته و خشک کنید.

استفاده از نوشابه

شاید برایتان تعجب آور باشد ولی استفاده از نوشابه نیز تاثیرات بسیار خوبی بر تمیز کردن زنگ های پایه مبل دارد. برای این که از کثیف شدن مبل هایتان پیشگیری کنید می توانید پایه های فلزی را جدا کرده و آن ها را برای مدتی در مقداری نوشابه قرار دهید. بعد از مدتی با استفاده از یک مسواک که مورد استفاده نمی باشد سطح زنگ زدگی ها را تمیز کنید و و این کمار را تا جایی که این مشکل از بین برود انجام دهید.

استفاده از این روش بسیار ساده و کاربردی می باشید ولی یادتان باشد که برای زنگ زدگی هایی که ماندگاری بالایی دارند استفاده نمی شود و تنها از نوشابه می توانید در مراحل ابتدایی زنگ زدگی استفاده کنید.

ترفندهای از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل فلزی و نکات مهم آن

نکات مهم

یکی از ساده ترین روش هایی که باید در این زمینه به کار بگیرید این است که یک سری از نکات را بدانید تا بتوانید بدون این که به وسایل فلزی آسیب بزنید زنگ زدگی آن ها را از بین ببرید. در ادامه تمامی آنچه که نیاز است را برای شما بررسی خواهیم کرد.

یکی دیگر از روش های از بین بردن زنگ زدگی پایه مبل فلزی این است که از کاغذ های سمباده که وجود دارد استفاده کنید.
یادتان باشد که اگر بعد از تمام کار پایه های فلزی مبل را با آب شستید مطمئن شوید که آن ها را خشک کردید.
اگر از یک روش استفاده کردید و نتیجه ای مناسب بدست نیامد می توانید از سایر روش ها نیز استفاده کرده تا بالاخره یک نتیجه خوب برایتان ایجاد گردد.
سعی کنید برای از بین بردن زنگ زدگی های پایه مبل از حیاط و یا فضای باز استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است مواد شیمیایی که با یک دیگر ترکیب می شوند مشکلات تنفسی برایتان ایجاد نمایند. در واقع این مواد شیمیایی از خود بخارهایی تولید می کنند که خطرزا می باشند و امکان بروز سرطان ها را در بدن فرد بوجود می آورند از این رو بهتر است این کار ها را در خارج از خانه انجام دهید.

حتماً بخوانید:
چند تکنیک خاص برای تمیز کردن مبل مخمل

چند تکنیک خاص برای تمیز کردن مبل مخمل

پارچه مخمل یکی از پرطرفدارترین متریال‌ها برای روکش مبل است. زمانی که بدانیم چگونه مبل مخملی را تمیز کنیم و با روش تميز كردن مبل مخمل آشنا باشیم،…

اگر در حین تمیز کردن لباس های شما آسیب دید بهتر است چند قطره لیمو روی لباس بریزید و بگذارید چند دقیقه ای بماند تا بتوانید آن را تمیز کنید.
بهتر است در سعی کنید از لباس های کهنه در حین تمیز کاری استفاده کنید تا لباس های شما آسیب جدی نبینید.
ساییدن زنگ زدگی ها را می توانید با استفاده از یک سیم ظرفشویی و یا سمباده ها استفاده کنید.
در حین استفاده از همه روش ها سعی کنید برای پیشگیری از آسیب پوستی دستکش داشته باشید.
اگر در حین تمیز کاری پوست شما آسیب دید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

معجزه سرکه سفید جهت تمیز کردن زنگ زدگی

برای استفاده از روش های گفته شده باید سعی کنید احتیاط را رعایت کنید در غیر این صورت ممکن است آسیب های شدیدی ببینید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits