دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
آیا می شود رنگ موی مشکی را از روی سر پاک کرد ؟
3
زمان مطالعه: 6 دقیقه
پاک کردن رنگ مو مشکی :روش های مختلف خانگی و آرایشگاهی برای پاک کردن رنگ موی مشکی وجود دارد . در این بخش به معرفی چند روش برای پاک کردن رنگ مو مشکی پرداخته ایم ، با ما همراه باشید.

از بین بردن رنگ موی مشکی پرکلاغی

پاک کردن رنگ موی مشکی دارای نکات و ریزه کاری هایی است که در صورت رعایت آن ها می توان به کسب موفقیت و حذف رنگ پر کلاغی امیدوار بود.
اولین ایده برای پاک کردن رنگ مو مشکی از روی سر دکلره کردن مو است. این راهکار اگر چه در نهایت به پاک کردن رنگ مو می انجامد اما ممکن است سبب آسیب دیدن موها در طی انجام فرآیند شود و یا پوست کف سر را زخم کند. به همین دلیل استفاده از این متد برای افرادی که موهای نازک و حساسی دارند، توصیه نمی شود. چنانچه استفاده از بی رنگ کردن مو یا دکلره، تنها راه حل در دسترس برای پاک کردن رنگ مشکی پر کلاغی باشد، بهتر است این کار به افراد خبره و با تجربه سپرده شود تا با حداقل آسیب، موها دکلره شود.

شستن موها با مواد دکلره روش دیگری برای رهایی از رنگ موی مشکی پرکلاغی است که اگر چه قدرت آن به اندازه دکلره کردن مو نیست اما اثر بخشی قابل توجهی دارد. برای نتیجه بخشی این شیوه باید مواد دکلره را آماده کرده و به اندازه یک سوم حجم آن، شامپو به آن اضافه نمود و بعد از ترکیب کردن همه مواد با هم، آن را روی موی خیس قرار داده و ماساژ دهیم. بعد از گذشت حداکثر 40 دقیقه موها شسته شده و تغییر رنگ می دهند.

از بین بردن رنگ موی مشکی

البته چنانچه حذف کامل رنگ و رسیدن به رنگ های بسیار روشن مد نظر نباشد، می توان قبل از 40 دقیقه نیز نسبت به شستشوی موها اقدام کرد. استفاده از کاندیشرها در این مرحله نباید فراموش شود. استفاده از شامپوهای ضد شوره و clarifying شیوه دیگری برای پاک کردن رنگ موی مشکی پر کلاغی است که انجام آن نیازمند تبحر و مهارت است. چرا که این روش می تواند موجب خشک شدن پوست سر و بروز آسیب های احتمالی بعدی گردد.

برای پاک کردن رنگ موی پرکلاغی از دکلره استفاده کنیم یا
شامپوهای clarifying؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد و انتخاب از میان شیوه های ارائه شده صرفاً به شرایط شخصی فرد و تمایلات و امکانات وی وابسته است.

به عنوان مثال فردی که از تارهای موی بسیار نازک و ضعیفی برخوردار است، به هیچ عنوان نباید از متد دکلره کردن برای پاک کردن رنگ مو استفاده نماید. در نقطه مقابل بانویی که نیازمند حذف کامل رنگ مشکی از روی موهای خود است، حتماً باید از دکلره بهره بگیرد. چرا که در غیر این صورت نمی تواند این رنگ را به طور کامل حذف کند. بنابراین نمی توان یک بهترین راه را برای تمام افراد و در تمام شرایط معرفی نمود و گزینش شیوه و روش، باید با در نظر گرفتن شرایط فردی و هدف از پاک کردن رنگ مو صورت گیرد.

5 روش کاربردی جهت پاک کردن موی مشکی

اگر می‌خواهیم به پنج روش خانگی و آرایشگاهی فوق العاده موثر برای پاک کردن رنگ موی مشکی بپردازیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ۱. استفاده از ویتامین c

یکی از بهترین و موثرترین روش های خانگی برای پاک کردن رنگ موی مشکی، استفاده از ویتامین سی است. در این روش در ابتدا باید قرص ویتامین سی را با مقداری آب جوش خنک شده، مخلوط کنید و سپس یک خمیر یکدست و یک شکل به دست بیاورید که نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد.
در مرحله بعدی باید خمیر را با استفاده از فرچه مخصوص، روی موهای خود بزنید و سپس روی آن کلاه مخصوص قرار دهید. بعد از گذشت حدود نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه می توانید موهای خود را به صورت کامل با استفاده از آب و شامپو شستشو دهید.

چند روش برای پاک کردن رنگ مو

اگر به تازگی از رنگ موی مشکی روی موهای خود استفاده کرده باشید این روش جوابگویی بهتری دارد، اما اگر مدت زمان زیادی از زدن رنگ موی مشکی گذشته باشد جوابگویی، این روش کمتر می شود.

۲. استفاده از مایع ظرفشویی

یکی دیگر از روش های موثر برای پاک کردن رنگ موی مشکی از روی سر این است که در ابتدا مقدار بسیار زیادی از مایع ظرفشویی را با نصف همین مقدار شامپو، مخلوط نمایید و سپس موهای خود را با استفاده از این مخلوط شستشو دهید.
در این روش بعد از گذشت حدوداً ۲۰ دقیقه از زمانی که شامپو روی سر شما قرار گرفته است می توانید موهای خود را بشویید. در این زمینه باید دقت داشته باشید موهای شما برای پاک شدن رنگ موی مشکی حتماً باید بیش از یک بار شستشو داده شود، اما از آن جایی که مایع ظرفشویی می تواند تمامی چربی موها را بگیرد بهتر است طی فواصل یک هفته‌ای از این محصول استفاده کنید تا کم کم رنگ موی مشکی از بین برود.

۳. استفاده از سرکه سیب

همانطور که می‌دانید سرکه سیب یکی از محصولات اسیدی است که می‌تواند برای پاک کردن رنگ مو مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از این روش در ابتدا باید مقدار کمی سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و سپس ترکیب را روی تمامی موهای سر خود بریزید.
زمانی که آب از روی موهای شما پایین ریخت، می توانید با استفاده از کلاه مخصوص موهای خود را بپوشانید و در حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید. در نهایت موهای خود را با استفاده از آب و شامپو شستشو دهید.

حتماً بخوانید:
عوارض رنگ موی مشکی پرکلاغی بر روی سلامت مو

عوارض رنگ موی مشکی پرکلاغی بر روی سلامت مو

استفاده از رنگ موی مشکی روی دکلره علاوه بر آسیب های جدی برای موها و پوست سر می تواند آسیب های مختلف تنفسی نیز ایجاد کند.

۴. استفاده از روغن داغ

برای استفاده از این روش در ابتدا باید روغنی مانند روغن نارگیل را داغ کنید و سپس آن را روی موهای خود بمالید. برای استفاده از این روش بهتر است یک شب صبر کنید و با استفاده از کلاه مخصوص موهای خود را بپوشانید و شب بخوابید و صبح بعد از بیدار شدن موهای خود را با استفاده از شامپو شستشو دهید.
برای شستشو دادن موها با استفاده از شامپو، در این روش بهتر است از شامپوی ضد شوره استفاده شود.

۵. دکوپاژ موی مشکی

در برخی از موارد ممکن است رنگ موی مشکی آنقدر مقاوم باشد که به راحتی امکان پاک شدن آن از موی سر وجود نداشته باشد و دکوپاژ موی مشکی، بهترین راه برای پاک کردن رنگ باشد.
برای استفاده از این روش در ابتدا باید پودر دکلره و اکسیدان شماره ۲ را با یکدیگر مخلوط نمود و سپس آن را روی موهای سر قرار داد. بعد از حدود ۲۰ دقیقه به راحتی موهای خود را بشویید و متوجه می‌شوید که رنگ موی مشکی به راحتی از روی سر شما پاک شده است.

منبع : ما نی نیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits