دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
آشنا شوید با مزیت های ازدواج کردن قبل از سربازی رفتن !
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
ازدواج قبل از سربازی خوب یا بد : امروزه یکی از دغدغه‌ها و بحث‌های مهم در میان جوانان مشمول خدمت سربازی، ازدواج است. ما در ادامه این مطلب ما پیرامون ازدواج قبل از سربازی بحث می کنیم. با ما همراه باشید.

ازدواج کردن قبل از سربازی چه مزایا و معایبی دارد؟

برای پسر ها معمولا دو نوع نگرانی و دغدغه اصلی وجود دارد که یکی از آن ها سربازی و دیگری ازدواج می باشد. اگر چه جوانان اگر شرایط اقتصادی درست باشد و شرایط ازدواج را داشته باشند به ازدواج تمایل دارند اما به سربازی رفتن تمایل چندانی ندارند و از خود اشتیاقی برای انجام سربازی نشان نمی دهند.

در این بین یکی از سوالاتی که برای جوانان و همچنین خانواده آن ها در جریان است این است که آیا انجام عمل مقدس و تصمیم بسیار مهم ازدواج قبل از سربازی خوب یا بد است؟
چه مزایایی می تواند داشته باشد و آیا اگر این کار را انجام دهند می توانند برای آن ها مفید باشد یا خیر؟
در این مطلب قصد داریم به بررسی این تصمیم بپردازیم تا با راهنمایی ها به شما کمک کنیم که در این راه تصمیم درستی بتوانید بگیرید.

ازدواج در حین خدمت سربازی برای برخی افراد ناممکن به نظر میرسد. در زندگی هر شخص دوره­هایی وجود دارد که خواه ناخواه باید گذرانده شوند و با آن­ها مواجه شویم،یکی از مهم­ترین و شاید پردغدغه ترین این دوره­ها برای مردان،دوران سربازی باشد. حال اگر فرد متاهل باشد،دغدغه اش دو چندان خواهد شد.

ازدواج قبل از سربازی خوب یا بد

همین دغدغه های بسیار باعث شده است که افراد متاهل و همسرشان از سربازی وحشت بسیاری داشته باشند در حدی که گاها غیبت می کنند و از رفتن به سربازی فرار می کنند، اما اگر همین افراد اطلاعات درستی در مورد شرایط ازدواج در حین خدمت سربازی برای افراد متاهل داشته باشند با این موضوع بسیار ساده تر برخورد خواهند کرد و تا حد زیادی از ترس آنها کاسته خواهد شد.

معایب ازدواج قبل از سربازی

اجازه دهید در ابتدا در مورد معایبی که این ازدواج به عنوان یکی از اشکال ازدواج دارد صحبت کنیم. مهم ترین معایب این ازدواج را می توانیم به شرح ذیل برای شما معرفی کنیم:

اگر ازدواج پیش از سن هجده سالی مرد انجام شده باشد در این مورد یکی از مهم ترین معایب مهم این است که مرد هنوز از نظر ذهنی و جسمی و شرایط کاری و شغلی به کمال و یا شرایط ازدواج نرسیده است. به همین دلیل این ازدواج می تواند برای افراد خطراتی را به همراه داشته باشد. از همین رو توصیه می شود پیش از هجده سالگی برای ازدواج اقدام نکنید.

حتماً بخوانید:
مزایای ازدواج از نظر اسلام

مزایای ازدواج از نظر اسلام

شاید مروری بر مزایای ازدواج از نظر اسلام در درک معنای حدیث فوق کارگر بیفتد. در ادامه قصد داریم به بررسی فواید ازدواج از منظر اسلام بپردازیم. دعوت…

اگر ازدواج بعد از هجده سالگی انجام شده باشد و مثلا در دوران دانشگاه و زمانی که دانشجو هستند آن زمان دیگر محدودیت سنی وجود نداشته و از این ایراد و این مورد از معایب در امان هستند اما با می تواند برای آن ها معایبی را نیز به همراه داشته باشد. آن هم دوری از همسر به دلیل نبودن و همچنین کلنجار رفتن با چالش های مختلفی مالی چرا که در دوران سربازی دستمزد های بسیار بالایی را دریافت نمی کنند که بتواند از عهده یک زندگی کامل بر بیایند.

معایب ازدواج کردن قبل از سربازی

از دیگر معایب ازدواج قبل از سربازی این است که طرفین در طول دوران سربازی این شرایط را به گونه تجربه می کنند که احتمال دارد با توجه به دور بودن از هم نسبت به زندگی مشترک پشیمان شده و یا معیار های آن ها با هم متفاوت شود. به خصوص اگر دو زوج در فاصله ای طولانی با هم باشند و فواصل دیدار آن ها طولانی شود احتمال خیانت و یا سرد شدن در آن ها می تواند منجر به بروز خطرات و شمکلاتی برای آن ها نیز شود.

مزایای ازدواج قبل از سربازی

افرادی که متاهل هستند و مشمول به خدمت سربازی شده‌اند، ترس بسیاری دارند زیرا نسبت به افرادی که مشمول بوده و متاهل نیستند شرایط و مسئولیت‌های متفاوتی دارند. همین نگرانی‌ها باعث شده است تا شرایط برای سربازان متاهل متفاوت شود و نحوه گذراندن سربازی برای آنها تغییر کند. از مزایای ازدواج قبل از سربازی یا در حین خدمت سربازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سربازان متاهل یا افرادی که در حین خدمت سربازی ازدواج کرده‌اند باید در شهر محل سکونت همسرشان خدمت خود را بگذرانند.
سربازان متاهل مانند پایورها (رسمی‌ها) از سالی 30 روز مرخصی برخورد هستند.
سربازان متاهل حداقل هفته‌ای سه روز بعد از ساعات اداری مرخص می‌شوند و این جزو مرخصی آنها حساب نمی‌شود.
سربازان متاهل در ازای هر فرزند از سه ماه کسری خدمت برخوردارند.

سربازان متاهل دارای حق عائله و حق فرزند هستند
سربازان متاهل برای دوره‌های آموزشی دارای اولویت اعزام هستند.
سربازان متاهل در اولویت گرفتن امریه هستند.

اگر سربازی در حین خدمت ازدواج کند یا بچه دار شود به آنها هدیه تعلق می‌گیرد.
سربازان متاهل اگر در حین خدمت صاحب فرزند شوند به آنها دو هفته مرخصی تعلق می‌گیرد.
پایه حقوق سربازان متاهل با سربازان مجرد یکسان است اما دریافتی آنها فرق دارد.

مزایا ازدواج کردن قبل از سربازی

سخن پایانی

سازمان وظیفه عمومی کشور در راستای ترویج سبک زندگی سالم، به دنبال راه‌هایی است که خدمت سربازی را برای افرادی که ازدواج کرده‌اند یا به تازگی دارای فرزند شده‌اند، راحت‌تر کند. چرا که این افراد مسئولیت تامین معاش و سرپرستی اعضای خانواده را به عهده دارند. کسری خدمت برای سربازان متاهل یکی از همین موارد برای آسان‌ کردن دوره سربازی سربازان متاهل است.

افرادی که متاهل هستند و مسئولیت یک زندگی را به عهده دارند امید زیادی به کسری خدمت سربازان متاهل دارند، اما باید بدانید که سازمان وظیفه عمومی شرایطی را برای این دسته از افراد در نظرگرفته است. بر اساس این شرایط، تنها آن دسته از افراد متاهل که دارای فرزند باشند می‌توانند از این کسری خدمت استفاده کنند و برای سربازان متاهل بدون فرزند تنها گذراندن خدمت سربازی در شهر محل سکونت همسر فراهم می‌شود.

منبع : ساعد نیوزاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits