دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
گوشت قرمز در شرف ارزان شدن !؟
3
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از احتمال کاهش قیمت گوشت قرمز خبر داد.

گوشت قرمز ارزان می شود ؟

دلگرم به نقل از خبرآنلاین : رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در مورد وضعیت عرضه و تقاضا در بازار گوشت قرمز گفت: در حال حاضر وضعیت عرضه خوب است اما تقاضا همچنان پایین است.

علی‌اصغر ملکی در مورد میزان عرضه دام سبک بیان کرد: حدود ۳ ماه بود که مجوز واردات دام از استان‌های غرب کشور به تهران داده نمی‌شد اما در حال حاضر دو سه روز است که این مجوز داده شده است و این موضوع می‌تواند باعث افزایش عرضه دام شود و ممکن است که روی قیمت‌ها هم تاثیر داشته باشد.

ملکی در مورد دلایل گرانی گوشت گوسفندی گفت: دام به خودی خود گران نمی‌شود بلکه قیمت نهاده بالاست و هنوز هم قیمت نهاده ارزان نشده است. برای همین، وقتی قیمت دام زنده گران است قیمت گوشت هم گران می‌شود و اگر قیمت دام زنده پایین بیاید قیمت گوشت هم پایین می‌آید.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی ادامه داد: در حال حاضر قیمت دام زنده مرغوب در شهرستان‌ها هر کیلو بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ هزار تومان است و در تهران این قیمت معمولا بیشتر است چون هزینه حمل به آن اضافه می‌شود. بر این اساس، میانگین قیمت گوسفند زنده بین ۶ میلیون تا ۷ میلیون تومان است و کمتر از آن نیست و هر چه وزن آن بیشتر شود قیمت هم بالاتر می‌رود.
صحبت از افزایش میزان عرضه دام در حالی است که همچنان گوشت قرمز گران است. میانگین قیمت گوشت گوسفندی در بازار بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت‌ها در قصابی‌ های بالای شهر و سوپرگوشت‌های آنلاین بسیار بیشتر است.

در حال حاضر، هر کیلو گوشت گوساله در قصابی‌های مناطق مرکزی تهران ۳۶۰ هزار تومان و هر کیلو شقه گوسفندی هم ۳۶۵ هزار تومان است. هر کیلو سردست گوسفندی ۳۶۵ هزار تومان، راسته گوسفندی ۳۸۰ هزار تومان و ران گوسفندی ۴۴۰ هزار تومان است.

فعال حوزه دام و گوشت در مورد اینکه چرا با وجود افزایش عرضه دام، گوشت ارزان نمی‌شود؟ گفت: قبل از شروع سال قیمت هر کیلو دام سبک تا حدود ۱۸۰ هزار تومان هم بالا رفت اما در حال حاضر میانگین قیمت بره ۵ ماهه ۱۵۰ هزار تومان و مابقی بره‌ها ۱۴۰ هزار تومان است اما همچنان یک‌سری فضاسازی‌های روانی و افراد سوء‌استفاده‌گر به طور خودسرانه قیمت‌ها را بالا می‌برند و در حالی که می‌دانند عموم مردم توان خرید گوشت با این قیمت‌ها را ندارند به دنبال حفظ گرانی‌ها هستند. با وجود اینها، در حال حاضر شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار گوشت هستیم و با توجه به اینکه گوشت منجمد هم زیاد در بازار ریخته شده است، افزایش قیمت نخواهیم داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits