دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
گل و لای چه تاثیری بر روی رنگ و ظاهر ماشین دارد ؟!
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گل و لای چه تاثیری در خودرو دارد؟ ماندن گل و لای روی خودروی شما می تواند باعث آسیب به لاستیک ها، رنگ آمیزی، تعلیق و موارد دیگر شود.

همه متوجه یک ماشین تمیز و یک ماشین کثیف می شوند. آن دسته از خودروهایی که روی شیشه کناری یا پشتی آن نوشته شده «لطفا مرا بشویید» همیشه توجه راننده یا سوار را به خود جلب می کند.
هیچ کس نمی خواهد خودرو او آنقدر کثیف باشد که این جمله را برای او به کار ببرند. با این حال، چیزی که به نظر می رسد این است که گل و لای و کثیفی هم به داخل و هم به خارج وسیله ی نقلیه ی شما آسیب می رسانند.

اثرات گل و لای بر رنگ ماشین :

ما می دانیم که گل و لای بخشی محبوب در آفرود است، اما ماندن وسیله نقلیه شما در گل و لای می تواند خوردگی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این آسیب می تواند منجر به صرف هزینه های کلان شما برای تعمیرات و نوسازی در دراز مدت شود.

گل و لای چه تاثیری در خودرو دارد؟

گل و لای ترکیبی از آب، خاک و سنگ است که همگی می توانند بر ظاهر و عملکرد وسیله نقلیه شما تأثیر منفی بگذارند. بنابراین، چرا تمیز کردن گل و لای خودروی خود ضروری است؟ برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

به گفته کارشناسان، باقی ماندن گل روی وسیله نقلیه شما برای یک یا دو روز ممکن است خوب باشد. اما هر چیزی بیش از یک هفته می تواند باعث آسیب شود.

گل خشک یا پوسته دار روی یک وسیله نقلیه می تواند تأثیر نامطلوبی بر روی رنگ سازی داشته باشد و منجر به تشکیل زنگ شود. با این حال، تمیز کردن منظم و تعمیر کار رنگ می تواند خودرو را از این اثرات محافظت کند.
باقی ماندن گل و لای روی رنگ خودرو باعث می شود به مرور رنگ آن از بین برود و پس از شستن به مرور زمان متوجه تغییر رنگ خودرو می شوید.

قطعات کوچکتری که با خاک و گل در تماس هستند، از جمله سیستم فرمان و ترمز، اگر بلافاصله تمیز نشوند، سریعتر فرسوده می شوند.
گل و لای ناشی از باتلاق ها ماهیتی اسیدی دارد و می تواند آسیب به خودرو را افزایش دهد.
زیرانداز یکی از مواردی است که اکثر صاحبان خودرو از آن غفلت می کنند. اگر به طور منظم تمیز نشود، گل می تواند بر چندین جزء از جمله قاب، مهر و موم روغن محور، قرقره های بیکار و سیستم تعلیق تأثیر بگذارد.

اگر وسیله نقلیه شما خط و خش داشته باشد و برای چند روز در معرض گل و لای باشد، می تواند آسیب جبران ناپذیری به فلز وارد کند و احتمال ایجاد زنگ زدگی را افزایش دهد.

اثرات گل و لای بر رنگ ماشین

کثیفی در داخل و خارج خودرو دشوار است

کثیفی اثرات منفی زیادی روی رنگ دارد. نه تنها باعث قدیمی به نظر رسیدن خودرو می شود، بلکه نوشتن روی خودرویی که خاک و کثیفی روی آن نشسته است، می تواند باعث خراشیدگی و سایر آسیب های دائمی شود.
همچنین، کثیفی که با باران مخلوط می شود می تواند یک ترکیب اسیدی ایجاد کند که می تواند فلز را ضعیف کند و آسیب قابل توجهی را روی سطح نشان دهد. اگر مالک خودرو قصد دارد بعداً خودرو را بفروشد، تمیز نگه داشتن بیرون خودرو نیز می تواند به ارزش فروش مجدد کمک کند.

با این حال فقط به دلیل تمیز بودن بیرون خودرو به این معنی نیست که آسیب به وسیله نقلیه (یا سرنشینان آن) از بین رفته است. کثیفی ناقل باکتری است، به این معنی که می تواند یک خطر خاموش درست در میان یک نیاز رایج که مردم هر روز از آن استفاده می کنند وجود داشته باشد. صاحبان خودرو به وسایل نقلیه خود با خانواده خود اعتماد می کنند و حتی ایمن ترین رانندگان نیز نمی توانند کسانی را که دوستشان دارند در برابر بیماری هایی که در کثیفی ماشینشان وجود دارد محافظت کنند.

اثرات گل و لای خیابان بر روی رنگ خودرو

آلودگی بیشتر از ظاهر تاثیر می گذارد

برخی از بیماری های مرتبط با خاک عبارتند از عفونت زخم، گاستروانتریت، و سندرم های تنفسی خاص. بسیاری از این علائم مرتبط با سلامتی به سادگی با بلعیدن گرد و غبار یا خاک حاوی باکتری به دست می آیند. وقتی کثیفی در یک وسیله نقلیه می نشیند، احتمال بلعیدن برخی از باکتری های مضر به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

همچنین، کثیفی داخل وسیله نقلیه می تواند بر احساس راننده در دراز مدت تأثیر بگذارد. اشاره می کند که وقتی داخل خودرو تمیز است، راننده و مسافران احساس بهتری نسبت به خود و زمانی که در وسیله نقلیه می گذرانند دارند. برداشتن گام اضافی برای به دست آوردن جزئیات یک وسیله نقلیه می تواند چیزی باشد که حال بد را به یک خودرو عالی تبدیل می کند.
اجازه ندهید کثیفی بر روحیه یا سلامت مسافران خودرو تأثیر بگذارد.

منبع : بیتوتهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits