مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۱ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۴ مارس ۲۰۲۳ میلادی
آیا ملکه الیزابت دوم درگذشته است؟
6
یک رسانه روسی از مرگ ملکه الیزابت دوم در سن ۹۶ سالگی خبر داد.

در پی اعلام بیماری ملکه انگلیس چهار فرزند وی عازم اقامتگاه وی شده و سران دو حزب اصلی این کشور «نگرانی عمیق» خود بابت این خبر را ابراز کردند.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

«لیز تراس» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه به اعلام وضعیت بیماری «الیزابت دوم» ملکه این کشور واکنش نشان داد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، لیز تراس در بیانیه‌ای مدعی شد «ملت انگلیس» عمیقا بابت انتشار خبر قرار گرفتن ملکه الیزابت تحت مراقبت پزشکی نگران هستند.

نخست‌وزیر جدید انگلیس که دو روز پیش (سه‌شنبه) برای گرفتن اجازه تشکیل دولت به دیدار ملکه الیزابت دوم رفته بود در بیانیه خود ادعا کرده که «فکر مردم در سرتاسر پادشاهی متحده» درگیر سلامتی ملکه است.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

در ویدئویی که از جلسه پارلمان انگلیس منتشر شده است، «ناظم زهاوی» وزیر کابینه تراس در میانه جلسه در حال تحویل یادداشتی درباره وضعیت بیماری ملکه به دست نخست‌وزیر دیده می‌شود که می‌تواند نشانگر جدیت بیماری ملکه انگلیس باشد.

از سوی دیگر «کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد «عمیقاً نگران» اخبار پیرامون سلامتی ملکه ۹۶ ساله این کشور بوده و در مورد بهبود او ابراز امیدواری کرد.

یک سخنگوی کاخ «بالمورال» اسکاتلند محل حضور ملکه اعلام کرد شاهزاده «چارلز» پسر ملکه انگلیس و وارث تاج و تخت او و به همراه همسرش در حال حاضر بر بالین وی حاضر شده و شاهزاده «ویلیام» پسر چارلز نیز فوراً خود را به این کاخ رسانده‌ است.

این در حالی است که حدود یک ساعت پیش کاخ باکینگهام اعلام کرده بود درباره وضعیت ملکه به فرزندانش اطلاع‌رسانی کرده است.

از سوی دیگر شاهزاده «هری» دیگر پسر چارلز و همسرش «مگان مارکل» که مدت‌ها است با خانواده سلطنتی قطع ارتباط کرده‌اند، عازم کاخ بالمورال شده‌اند.

دقایقی بعد خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد که تمامی فرزندان ملکه از جمله شاهدخت «آن»، شاهزاده «اندرو» و شاهزاده «ادوارد» جوان‌ترین پسر او نیز در اسکاتلند حاضر شده‌اند.

برخی رسانه‌ها در حال گمانه‌زنی درباره اجرای «عملیات اسب تک‌شاخ» هستند که شامل مراسم خاکسپاری ملکه در اسکاتلند و تعطیلی موقت پارلمان این بخش از بریتانیا خواهد بود.

ملکه انگلستان / الیزابت دوم

گاردین از درگذشت ملکه الیزابت دوم خبر داد.

کاخ باکینگهام هنوز واکنشی به این خبر نداشته است.

ملکه انگلستان / الیزابت دوماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است