دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
به همین راحتی سه سوته صورتتو کانتور کن !
1
زمان مطالعه: 10 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم می خواهیم نحوه زدن کانتور صورت را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش کانتور

تکنیک کانتور صورت، تکنیکی‌ برای بُعددادن به صورت شماست. این تکنیک با استفاده از لوازم آرایشی که کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ واقعی پوست شماست انجام می‌شود.

برخلاف کرم‌پودرها و کرم‌های زیرساز که با هدف یک‌دست‌کردن رنگ پوست استفاده می‌شوند، تکنیک کانتورینگ به معنای ایجاد سایه و روشنایی روی پوست است تا چهره شما بُعد پیدا کند.

ابزار کانتور صورت

آموزش این کار به‌ شکل اصولی و بدون فراهم‌کردن لوازم کانتور صورت ممکن نیست. برای رسیدن به این هدف، نیازی به کیت کانتور خاصی ندارید؛ می‌توانید از کانسیلر، برنزر، هایلایتر یا حتی سایه چشم و پودر ابرو برای کانتور استفاده کنید.

قبل از هر کاری باید مطمئن شوید که هر محصول آرایشی که استفاده می‌کنید هم‌بافت باشد. استفاده از محصولات پودری با محصولات مایع و کرم‌ها می‌تواند در نهایت باعث ماسیدگی آرایش روی پوست شود.

علاوه‌بر موارد فوق، باید مطمئن شوید برس‌ها و براش‌های آرایشی مناسب را برای پیاده‌کردن تکنیک کانتور صورت در اختیار دارید.

روش کانتور صورت با فرم‌ های مختلف

شاید شنیده یا خودتان در مکالمات مختلف این اصطلاح را به‌کار برده باشید که فلانی چهره‌ای گرد یا صورتی کشیده دارد. یکی از نکات مهم این است که کانتورینگ باید فرم طبیعی صورت شما را بهبود بخشد.

همچنین بسته‌به ساختار استخوانی و شکل صورت شما، نحوه کانتور صورت متفاوت خواهد بود.

کانتورینگ صورت بیضی شکل

کانتور

صورت‌های بیضی‌شکل با وجود داشتن خط فک گرد، کشیده‌ هستند و پیشانی آن‌ها نسبتا پهن‌ است. اگر صورت بیضی دارید، نکته مهمی که در آموزش کانتورینگ صورت خود باید به آن توجه کنید این است که کانتور باید باعث کوتاه‌کردن طول صورت، به‌خصوص پیشانی شود.

کانتور خود را باید در کنار پیشانی و در امتداد خط موی خود بزنید.

همچنین برای متعادل‌کردن طول صورت، کمی هایلایتر زیر چانه خود بزنید. از کانتور زیر استخوان گونه خود هم استفاده کنید تا کمی برجسته‌تر شود؛ اما رنگ کانتور را ملایم و تار نگه دارید تا از سنگینی بیش از حد آرایش خود جلوگیری کنید.

کانتور صورت قلبی

آموزش کانتور

صورت‌های قلبی‌شکل، پیشانی پهن‌تری دارند؛ اما زاویه‌دار می‌شوند و به سمت خط فک امتداد پیدا می‌کنند. تکنیک کانتور صورت قلبی باید برای بهبود شکل قلب باشد. برای این کار، از هایلایتر در امتداد پل بینی و به‌صورت مثلثی زیر چشم خود استفاده کنید.

برای ایجاد این توهم که پیشانی شما باریک‌تر است، کناره‌های پیشانی و شقیقه‌های خود را کانتور کنید و کمی رنگ تیره به مرکز، درست زیر خط مو اضافه کنید. از آن‌جایی‌که صورت شما از قبل زاویه و یک چانه نوک‌تیز دارد، چانه را کانتور کنید و بالای آن هایلایتر بزنید.

کانتور صورت گرد

روش کانتور صورت

صورت گرد از نظر طول کوتاه‌تر و متقارن است و استخوان گونه پهن‌ترین نقطه آن است. بعد از این‌که کرم پایه خود را روی صورت می‌زنید، صورت با خطوط نرم‌تر و گردتر نمایان می‌شود.

از این‌ رو، ایجاد سایه‌ها و زنده‌کردن زوایای آن، کلید اصلی آموزش کانتورینگ صورت گرد است!.

کانتور را در امتداد لبه‌های بیرونی پیشانی، در امتداد شقیقه‌ها، زیر استخوان گونه‌ها و در امتداد خط فک، بدون این‌که آن را تا چانه پایین بیاورید، ادامه دهید. همچنین با روشن نگه‌داشتن پیشانی و چانه، ظاهری کشیده به‌ صورت خود می‌دهید.

کانتور صورت مستطیلی شکل

روش کانتور صورت

صورت مستطیلی‌شکل دارای چند زاویه است و استخوان‌های فک در این مدل صورت از کناره‌ مشخص هستند. همچنین عرض پیشانی با عرض استخوان فک و استخوان گونه‌ها با یکدیگر برابر است.

تکنیک کانتور صورت در این فرم صورت باید به‌شکلی باشد که نقش گونه را در صورت خود برجسته کنید تا صورت بعد داشته باشد. همچنین روش کانتور صورت مستطیلی باید با کشیدن کانتور تیره به‌شکل افقی روی گونه‌ها باشد.

بعد هم باید قسمت بالایی پیشانی را کانتور کنید تا فرم گردتری پیدا کند. در نهایت هم بالای قسمتی را که در گونه تیره کرده‌اید با کمی رنگ روشن یا هایلات حجم دهید.

کانتور صورت چهارگوش

روش کانتور صورت

اگر صورت مربعی‌شکل (مانند کتی هلمز) دارید، شقیقه‌ها، گونه‌ها و خطوط فک شما زوایای مشخصی دارند که عملا از مرکز صورت فاصله دارند. در تکنیک کانتور صورت مربعی، هدف نرم‌کردن لبه‌ها و گردکردن صورت شماست.

برای این کار باید دو طرف پیشانی، زیر استخوان گونه، فک و چانه را کانتور کنید. فراموش نکنید که باید زیر چشمان خود و درست زیر لب پایینی را مقداری هایلایتر بزنید تا به افزایش قد صورت شما کمک کند.

آموزش کانتور صورت کشیده

روش کانتور صورت

صورت کشیده بسیار شبیه به صورت بیضی‌شکل است؛ با این تفاوت که کمی لاغرتر، بلندتر و باریک‌تر است. این نوع صورت، هیچ زاویه تیزی ندارد و برای همین آموزش کانتورینگ صورت برای این فرم، کمی متفاوت‌تر از فرم‌های دیگر است.

روش کانتور صورت کشیده باید به‌شکلی باشد که فرم چهره کوتاه‌تر به‌نظر برسد. برای این کار، کانتور تیره را روی چانه و موازی با خط رویش مو روی پیشانی بزنید. این تکنیک، فرم چهره را کمی ‌پهن‌تر خواهد کرد.

برای آن‌که توجه به چانه و پیشانی کم‌تر شود، زیر پلک خود هایلایتر بزنید تا چشمتان درشت‌تر شود.

کانتور صورت الماسی شکل

روش کانتور صورت

اگر گونه‌های شما پهن‌ترین قسمت صورتتان باشد، در حالی که چانه و خط موی شما باریک‌تر است، صورت الماسی دارید. کمی هایلایتر زیر چشمان خود بزنید و یک مثلث وارونه بکشید.

مقداری از آن را هم به وسط پیشانی و وسط چانه خود بزنید. تکنیک کانتور صورت هم به این شکل است که باید کانتور را زیر استخوان گونه خود بزنید و آن را فقط تا نیمه صورت ادامه دهید.

کانتور صورت مثلث معکوس

روش کانتور صورت

اگر پیشانی نسبتا زاویه‌داری دارید که به نسبت چانه شما پهن‌تر به‌نظر می‌رسد، صورت مثلثی معکوس دارید. تکنیک کانتور صورت مثلثی معکوس به این شکل است که مقداری هایلایتر را روی شقیقه‌ها و خط فک بمالید.

کانتور را هم به پیشانی خود در امتداد خط مو و به چانه خود بزنید.

کانتور صورت مثلثی شکل

روش کانتور صورت

اگر پیشانی‌تان باریک‌تر و گردتر از خط فکتان باشد و تقریبا هیچ گونه استخوانی مشخص نباشد، صورت مثلثی دارید. نحوه کانتور صورت مثلثی به این صورت است که مقداری هایلایتر به شقیقه‌های خود بزنید. کانتور را به هم خط فک و زیر استخوان گونه‌ها بزنید.

ویدیو آموزش کانتور


آموزش کانتور بینی

قبل از هرکاری ، اگه بینی شما در طول روز چرب میشه یا برق میوفته حتما از پرایمر مات کننده استفاه کنید و بعد روی اون کرم پودر بزنید حتی بهترین کار اینه کرم پودرتون هم مات باشه.

لایه لایه کانتور کنید ، اینجوری بینی شما متقارن تر میشه یعنی اول با کانتور چرب شروع و بعد روی اون از کانتور پودری که حتی میتونه یه سایه چشم قهوه ای باشه استفاده کنید.

مهم ترین چیز اینه که کانتور بینی باید تناژ سردی داشته باشه و بدترین کار انتخاب رنگ هایی با تناز های نارنجی هستن.
اگر هم کانتورهای کرمی رو دوست ندارین میتونید فقط با محصولات پودری اینکار رو انجام بدید.

فید کردن مهم ترین بخش برای کانتور بینی هست.

از ابروها غافل نشین ، کانتور رو دقیقا از نوک جلوی ابرو شروع و تا انتهای بینی یعنی بالای سوراخ بینی ادامه بدین ، اینکار باعث میشه بینی شما کشیده تر و لاغر تر دیده بشه و از طرفی توجه به ابروها باعث ایجاد تقارن در بینی ما میشه.

مثلا برای اینکه بینی باریک تر بشه میتونید ابروهارو به هم نزدیک تر کنید. برای باریک شدن بینی گوشتی ، میتونید دو طرف اون رو با کانسیلر یا پودر روشن کنید ، وقتی اون ناحیه برجسته دیده بشه بینی شما باریک تر میشه.

اگر برآمدگی روی بینی دارید ، با زدن پودر کانتور اون ناحیه رو از لحاظ بصری میتونید پنهان کنید.

هایلایت نکنید ، اگه بینی شما نوک گرد و درشتی داره به هیچ عنوان این ناحیه رو هایلایت نکنید چون هایلایت برای ایجاد جلب توجه توی صورت استفاده میشه.

کانتور

مراحل اصلی کانتور صورت

وقتی آموزش کانتورینگ صورت را به‌طور کامل طی کنید و قلق آن را یاد بگیرید، می‌توانید زیبایی‌تان را دوچندان کنید. این کار آن‌قدر سخت نیست و فقط لازم است ۷ مرحله زیر را به ترتیب رعایت کنید.

1. فرم صورت خود را مشخص کنید

اگر مطمئن نیستید که صورت شما چه فرمی دارد، یک سلفی از روبه‌رو بگیرید؛ در حالی که موهایتان را به سمت عقب کشیده‌اید تا بتوانید نمای واضحی از خطوط صورتتان داشته باشید.

به بلندی و کوتاهی پیشانی، فرم استخوان گونه و خط فک و چانه خود نگاه دقیق‌تری بیندازید. طول و عرض هر کدام به شما کمک می‌کند تا فرم صورت خود را تعیین و تکنیک کانتور صورت را به‌شکل درست پیاده کنید.

2. صورت خود را آماده کنید

مثل همیشه، با مراقبت از پوست شروع کنید. صورت خود را بشویید و مرطوب‌کننده بزنید تا آرایش در پوست خشکتان یا چین‌وچروک‌ها جمع نشود.

استفاده از پرایمر اختیاری‌ست؛ اما کمک می‌کند تا آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. پوست را با کمی کرم‌پودر یا کانسیلر با ته‌رنگ طبیعی یک‌دست کنید تا هرگونه لک را بپوشاند.

3. کانتور کنید

با توجه ‌به نوع فرم صورت خود، از میان روش‌های کانتور، یکی را انتخاب و نواحی لازم را تیره کنید. تکنیک کانتور صورت شاید در اولین نوبت با شکست مواجه شود؛ اما تمرین آن شما را به بهترین نتیجه خواهد ‌رساند.

4. از هایلایتر استفاده کنید

از پودر، کانسیلر روشن‌تر یا یک هایلایتر برای مناطقی از صورت شما که نور را به‌طور طبیعی منعکس می‌کند استفاده کنید؛ مانند پیشانی، پل بینی، نوک بینی، بالای استخوان گونه، اطراف چشم‌ها و استخوان ابرو.

5. رژگونه بزنید

استفاده از رژگونه روی سیب‌های گونه‌تان شاید در تکنیک کانتور صورت مرحله مهم و اصلی نباشد، اما به آرایش شما کمک می‌کند تا طبیعی‌تر به‌نظر برسد. همچنین به‌عنوان پلی بین مناطق روشن و تیره عمل کند.

6. محوکردن خطوط را فراموش کنید

محو‌کردن خطوط در این فرایند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با استفاده از یک برس بزرگ و کرکی یا اسفنج آرایشی، فاصله سایه‌ها و هایلایت‌های خود را محو کنید تا خطوطی که ایجاد کرده‌اید، طبیعی‌تر باشد.

7. فیکس‌کردن آرایش مهم است

برای یک پایان شیرین، پودر یا اسپری فیکس بزنید. این کار آرایش شما را ماندگارتر می‌کند؛ به‌ویژه اگر قصد دارید به یک مهمانی در روز گرم تابستانی بروید و می‌ترسید عرق‌کردن، آرایش شما را خراب کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits