دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک شهر
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک شهر

افتتاح حساب وکالتی بانک شهر از طریق مراجعه حضوری به هر یک از شعب آن امکان پذیر است. حساب کالتی به نوعی حساب بانکی اطلاع می شود که صاحب حساب به بانک وکالت می دهد امکان مسدود سازی سپرده، رفع مسدودی و انتقال وجه را برای برخی شرکت ها از قبل بورس کالا، شرکت های خودروساز و موارد این چنینی دیگر فراهم کند.

داشتن این نوع حساب برای فعالیت در بورس کالا الزامی بوده و کسانی که حساب وکالتی ندارند، امکان معامله در این بازار را هم نخواهند داشت. به همین خاطر، آگاهی از روش ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک شهر برای مشتریان آن اهمیت زیادی دارد.

البته دقت داشته باشید که برای افتتاح این نوع حساب هم شرایط مختلفی تعیین شده است. بنابراین ابتدا باید این شرایط را مهیا کرده و سپس سراغ مراحل ایجاد حساب بروید. از جمله مهم ترین شرایط لازم جهت این امر هم می توان به ثبت نام در سامانه سجام و نام نویسی در یک کارگزاری معتبر اشاره نمود.

پس از ثبت نام در سامانه سجام، یک کد بورسی منحصر به فرد در اختیار کاربران قرار می گیرد. به این ترتیب، می توانند در یکی از کارگزاری های معتبر بورس نام نویسی کرده و جهت ایجاد حساب وکالتی بانک شهر معرفی نامه دریافت کنند.

با توجه به اهمیت این نوع حساب جهت فعالیت در بازار بورس کالا، در این مقاله نحوه افتتاح آن را به صورت کامل برای تان توضیح خواهیم داد. بنابراین در صورت تمایل به خرید خودرو یا سایر کالاها از طریق بازار بورس، با مشکلی مواجه نخواهید شد. توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک شهر وجود ندارد.

از این رو مشتریان بانک شهر یا علاقه مندان به ایجاد حساب وکالتی در این بانک، حتما باید به صورت حضوری به شعب آن مراجعه نمایند. اگر چه احتمال دارد در ادامه شرایط لازم برای افتتاح حساب وکالتی این بانک به صورت آنلاین هم معیا شده تا متقاضیان جهت تکمیل فرم حساب وکالتی بانک شهر ، نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند.

روش های مختلف ایجاد حساب وکالتی بانک شهر

فرم حساب وکالتی بانک شهر و افتتاح آن برای معامله در بازار بورس کالا الزام به حساب می آید، در ادامه روش حضوری انجام این کار را به صورت کامل برای تان توضیح داده ایم. هم چنین به بررسی امکان ایجاد این نوع حساب با روش غیر حضوری می پردازیم.

افتتاح حساب وکالتی بانک شهر حضوری

افتتاح حساب وکالتی بانک شهر برای معامله در بازار بورس کالا الزامی است، مشتریان بانک شهر و سایر افرادی که این بانک را جهت ایجاد حساب وکالتی انتخاب می کنند، باید نحوه انجام این فرایند را بدانند. به همین خاطر، در این قسمت مراحل مختلف ایجاد حساب وکالتی در این بانک را به صورت کامل برای تان آورده ایم.

این گونه به سادگی می توانید نسبت به ایجاد حساب کالتی بورس کالا بانک شهر اقدام کرده و خرید خودرو یا هر کالای دیگری را در این بازار انجام دهید. مراحل اصلی افتتاح این نوع حساب در بانک شهر با استفاده از روش حضوری، به شرح ذیل می باشند:

ثبت نام در سامانه سجام و اخذ کد بورسی

اولین گام جهت فعالیت در بازار بورس کالا و افتتاح حساب وکالتی، نام نویسی در سامانه سجام و دریافت کد بورسی است. سجام یا سامانه جامع اطلاعات امور مشتریان، سایتی است که به تازگی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار کشور به منظور یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان ایجاد شده است.

خوشبختانه این مرحله مورد نیاز برای ایجاد حساب وکالتی بانک شهر بسیار ساده بوده و نیاز به مراجعات حضوری ندارد. متقاضیان کافی است نشانی اینترنتی سامانه مربوطه یعنی www.sejam.ir را در مرورگر خود قرار داد و جست و جو نمایند.

پس از ورود به این سایت و انتخاب گزینه «ثبت نام در سجام»، وارد مراحل نام نویسی خواهید شد. با تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده در این سامانه، ثبت نام تان با موفقیت انجام گرفته و کد بورسی دریافت خواهید کرد. پس اکنون به راحتی می توانید در کارگزاری های مربوطه نام نویسی کرده و جهت افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک شهر یا حضوری آن با مشکلی رو به رو نخواهید شد.

بعد از این که نام نویسی در سامانه سجام با موفقیت انجام گرفته و کد بورسی تان را دریافت کردید، نوبت به ثبت نام در کارگزاری می رسد. تعدادی بسیار زیادی از کارگزارهای معتبر کشور امکان ارائه معرفی نامه برای ایجاد حساب وکالتی را فراهم می سازند.

باید به انتخاب خود یک کارگزاری را مشخص کرده و نام نویسی تان را در آن انجام دهید. پس از تکمیل ثبت نام کارگزاری، فرم حساب وکالتی بانک شهر از طریق این کارگزاری در اختیارتان قرار گرفته و می توانید جهت افتتاح حساب اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در حال حاضر، امکان ثبت نام در بسیاری از کارگزارهای معتبر به صورت آنلاین وجود دارد. از این رو نیازی به مراجعات حضوری و اتلاف زمان و هزینه وجود نخواهد داشت. البته اکثر این کارگزاری ها دارای شعبه حضوری بوده و شرایط لازم جهت ثبت نام با این روش را هم فراهم می کنند. پس متقاضیان جهت ثبت نام در کارگزاری و دریافت معرفی نامه افتتاح حساب وکالتی بانک شهر مشکلی نخواهند داشت.

فرم حساب وکالتی بانک شهر کارگزاری آگاه

  • ابتدا باید آدرس اینترنتی سایت ثبت نام این کارگزاری یعنی agah.ebgo.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو کنید. جهت این امر می توانید هم از گوشی موبایل و هم از سیستم های رایانه ای استفاده کرده و از این نظر محدودیتی نخواهید داشت.
  • بعد از این که نشانی فوق را سرچ کردید، کمی منتظر بمانید تا گوگل نتیجه جست و جویتان را نمایش دهد. اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج با همین آدرس و عنوان « EBGo – ورود» مربوط به سایت ثبت نام این کارگزاری است. پس جهت دریافت معرفی نامه برای افتتاح حساب وکالتی بانک شهر ، بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید.

فرم حساب وکالتی بانک شهر کارگزاری آگاه

با انتخاب گزینه فوق، به صفحه اصلی سایت این کارگزاری وارد شده و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. به منظور آغاز فرایند نام نویسی آنلاین، بر روی گزینه «اخذ کد آنلاین در بورس کالا» از بخش میانی صفحه کلیک کنید.

فرم حساب وکالتی بانک شهر کارگزاری آگاه

در مرحله بعد، به صفحه ورودی ثبت نام این کارگزاری وارد شده و از شما درخواست می شود یک سری اطلاعات را وارد کنید. این اطلاعات شامل کد ملی و شماره تلفن همراه متقاضی می باشند. جهت نام نویسی آنلاین در سایت کارگزاری مفید و ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک شهر ، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و پس از تایید کد امنیتی، تیک مروبوط به عبارت «نیاز به بروزرسانی اطلاعات از سجام دارم»‌ را قرار دهید. در آخر هم گزینه «ادامه»‌ را بزنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

فرم حساب وکالتی بانک شهر کارگزاری آگاه

به این ترتیب، باید تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و مدارک خواسته شده را هم بارگذاری کنید. پس از تکمیل ثبت نام در کارگزاری، فرم افتتاح حساب وکالتی در اختیارتان قرار می گیرد.

مراجعه به شعب بانک شهر و افتتاح حساب وکالتی

دو مرحله قبل جزو پیش نیازهای ایجاد حساب کالتی به شمار می آیند. به عبارت دیگر، جهت افتتاح این نوع حساب حتما باید در سجام نام نویسی کرده و کد بورسی داشته باشید. علاوه بر آن، باید در یکی از کارگزاری های معتبر کشور ثبت نام و معرفی نامه دریافت کنید.

با انجام این مراحل، می توانید جهت ایجاد نهایی حساب وکالتی به شعبه بانک مراجعه نمایید. جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک شهر لازم است این معرفی نام کارگزاری و سایر مدارک هویتی خود از جمله کارت ملی را همراه داشته باشید.

پس از ارائه درخواست شما، بانک شرایط را از نظر دارا بودن کد بورسی و معرفی نامه کارگزاری بررسی خواهد کرد. در صورتی که شرایط شما از این نظر تایید شود، اقدامات لازم جهت افتتاح حساب وکالتی برای تان انجام می گیرد. در نتیجه، حساب وکالتی بانک شهر برای شما ایجاد شده و می توانید جهت فعالیت در بازار بورس کالا و خرید خودرو یا سایر کالاهای موجود از آن استفاده کنید.

همان طور که مشاهده کردید، در این بخش مراحل مورد نیاز جهت ایجاد حساب وکالتی در بانک شهر را به صورت کامل برای تان توضیح دادیم. عمده مراحل پیش نیاز افتتاح این حساب با مراجعه به سامانه های مربوطه امکان پذیر است. با این حال، برای تایید شرایط و ایجاد حساب به صورت نهایی، باید حضورا به یکی از شعب بانک شهر مراجعه نمایید.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک شهر

باید توجه داشته باشید که فعلا تنها امکان ایجاد حساب وکالتی این بانک به صورت حضوری فراهم است. بنابراین متقاضیان معامله خودرو یا سایر کالاها در بازار بورس، پس از ایجاد پیش نیازهای لازم باید به صورت حضوری به شعب بانک شهر مراجعه نمایند.

اما با توجه به گسترش روز افزون کاربرد حساب های وکالتی، احتمال ایجاد شرایط لازم جهت افتتاح حساب وکالتی این بانک هم وجود دارد. در این صورت، نحوه تکمیل فرم حساب وکالتی بانک شهر را هم برای تان توضیح می دهیم تا جهت ایجاد این نوع حساب به صورت آنلاین هم با مشکلی مواجه نباشید.

separator line

حتماً بخوانید:
راهنمایی کامل نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک صادرات

راهنمایی کامل نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک صادرات

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits