دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش آسان نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک سامان
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک سامان

افتتاح حساب وکالتی بانک سامان این امکان را به شما می دهد که بتوانید در بورس کالا فعالیت داشته و نسبت به خرید خودرو یا هر محصول دیگری در این بازار اقدام نمایید. با توجه به دلایل گوناگون از جمله جلوگیری از واردات خودرو، در سال های اخیر تقاضا برای این محصول کاربردی به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده و تولیدات شرکت های داخلی پاسخ گوی آن نیست.

در همین راستا، قیمت این خودروها در بازار تا چند برابر نرخ فروش کارخانه هم افزایش پیدا کرده است. عرضه خودرو در بورس یکی از راه حل هایی می باشد که جهت متعادل سازی قیمت ها در این بازار به تصویب رسیده و اجرایی گردیده است.

البته برای خرید خودرو یا هر کالای دیگری از بورس، ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک سامان یا سایر بانک های مجاز الزامی خواهد بود. یعنی تا زمانی که حساب وکالتی خود را در یکی از بانک های مجاز افتتاح نکرده باشید، امکان فعالیت در بورس کالا برای تان وجود ندارد.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سامان

با توجه به این که ایجاد حساب وکالتی یکی از شرایط مهم و اصلی جهت معامله در بازار بورس کالا محسوب می شود، مشتریان بانک های مختلف از جمله بانک سامانه در پی دسترسی به روش انجام این کار می باشند. البته علاوه بر بورس کالا، این روزها حساب وکالتی جهت ثبت نام در طرح های فروش شرکت های داخلی هم اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

همین موضوع اهمیت تکمیل فرم حساب وکالتی بانک سامان و سایر بانک های اعلام شده را چندین برابر می کند. حتی بسیاری از بانک ها شرایط لازم جهت افتتاح این نوع حساب را به صورت آنلاین هم فراهم ساخته اند.

به این ترتیب، متقاضی بدون نیاز به مراجعه به شعبه و اتلاف زمان خود، می تواند حساب وکالتی اش را افتتاح و از آن جهت فعالیت در بورس کالا استفاده نماید. اگر چه در حال حاضر افتتاح حساب وکالتی بانک سامان تنها به صورت حضوری امکان پذیر بوده و روش خاصی جهت انجام این کار به شکل آنلاین تعیین نشده است.

افتتاح حساب وکالتی بانک سامان حضوری

در حال حاضر، روش حضوری تنها شیوه موجود برای ایجاد حساب وکالتی در این بانک به شمار می آید. چرا که هیچ گونه سامانه یا درگاه خاصی جهت این امر معرفی نشده است. از این رو مشتریان بانک سامان و سایر افرادی که قصد ایجاد حساب وکالتی در این بانک را دارند، باید با روش حضوری انجام این کار و مراحل آن آشنایی کامل داشته باشند.

زیرا جهت انجام هر گونه معامله در بازار بورس کالا مانند خرید خودرو از این طریق، افتتاح حساب وکالتی بانک سامان یا سایر بانک های مجاز الزامی می باشد. از آن جایی که تقاضا برای فعالیت در بازار بورس و ایجاد حساب های این چنینی روز به روز در حال افزایش است، در این بخش روش انجام آن به شکل حضوری را بیان خواهیم کرد.

بدین منظور لازم است مراحلی را به صورت گام به گام طی کنید که آن ها را توضیح داده ایم. این مراحل مورد نیاز جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک سامان شامل موارد زیر می باشند:

نام نویسی در سجام و دریافت کد بورسی

سجام یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سایت جدیدی است که به تازگی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار کشور ایجاد شده است. این سامانه به منظور یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان افتتاح گردیده و تمامی متقاضیان فعالیت در بورس های مختلف، باید نسبت به ثبت نام آن اقدام نمایند. به عبارت دیگر، شرط فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار یا بورس کالا، نام نویسی سجام می باشد.

از این رو جهت ایجاد حساب وکالتی بانک سامان برای فعالیت در بورس هم حتما باید در این سامانه ثبت نام کرده باشد. با انجام مراحل نام نویسی در سایت مذکور، یک کد بورسی منحصر به فرد در اختیارتان قرار می گیرد.

در ادامه برای ثبت نام در هر یک از کارگزاری های کشور به این کد بورس احتیاج پیدا می کنید. دقت داشته باشید که برای نام نویسی در سجام کافی است به سایت اینترنتی آن به نشانی www.sejam.ir مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهید. این گونه امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک سامان و حضوری آن فراهم می شود.

ثبت نام در کارگزاری و اخذ فرم حساب وکالتی

گام بعدی برای ایجاد حساب وکالتی این بانک، نام نویسی در یک کارگزاری معتبر است. از آن جایی که حساب وکالتی شما به حساب تان در کارگزاری متصل می شود، بانک از شما درخواست می کند که پس از ثبت نام در کارگزاری، معرفی نامه آن را ارائه دهید.

پس از دریافت فرم افتتاح حساب وکالتی از کارگزاری، بانک این نوع حساب را برای شما ایجاد خواهد کرد. البته دقت داشته باشید که ثبت نام در کارگزاری و دریافت فرم حساب وکالتی بانک سامان چندان دشوار نیست. چرا که بسیاری از کارگزاری های کشور امکان نام نویسی آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده اند.

بنابراین متقاضی می تواند در هر ساعتی از شبانه روز به سایت مربوطه وارد شده و اقدامات لازم را جهت این امر انجام دهد؛ اگر چه امکان ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به شعب کارگزاری ها هم فراهم است. در ادامه، نحوه نام نویسی دو کارگزاری مهم جهت افتتاح حساب وکالتی بانک سامان را برای تان توضیح خواهیم داد.

فرم افتتاح حساب وکالتی بانک سامان

  • ابتدا باید نشانی اینترنتی سایت ثبت نام یعنی agah.ebgo.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. برای این کار می توانید از سیستم های کامپیوتری یا گوشی موبایل استفاده کرده و از این نظر با محدودیتی رو به رو نخواهید بود.
  • بعد از این که آدرس فوق را سرچ کردید، به منظور نام نویسی و دریافت فرم حساب وکالتی بانک سامان کارگزاری آگاه، اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج گوگل با همین نشانی و عنوان « EBGo – ورود»‌ را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سامان

در ادامه، به صفحه اصلی سایت ثبت نام این کارگزاری وارد شده و تصویر زیر را مشاهده می کنید. جهت نام نویسی آنلاین در کارگزاری آگاه و دریافت معرفی نامه برای ایجاد حساب وکالتی، باید از این قسمت بر روی گزینه «اخذ کد آنلاین در بورس کالا»‌ کلیک نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سامان

به این ترتیب، وارد صفحه ورودی سامانه ثبت نام شده و باید یک سری اطلاعات شامل کد ملی و شماره تلفن همراه خود را ارائه کنید. پس جهت آغاز فرایند نام نویسی و دریافت معرفی نامه برای افتتاح حساب وکالتی بانک سامان ، کد ملی و شماره تلفن همراه تان را در کادرهای مربوطه قرار داده و پس از تایید کد امنیتی، تیک عبارت «نیاز به بروزرسانی اطلاعات از سجام دارم»‌ را قرار دهید. در آخر هم گزینه «ادامه» را بزنید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک سامان

سپس باید تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام در کارگزاری را به صورت دقیق تکمیل نموده و مدارک لازم را بارگذاری کنید. با اتمام فرایند نام نویسی در این سامانه، یک فرم افتتاح حساب وکالتی در اختیارتان قرار می گیرد.

با انجام مراحل فوق و دریافت معرفی نامه از کارگزاری آگاه، می توانید جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک سامان به یکی از شعب این بانک مراجعه نمایید. دقت داشته باشید که همراه داشتن معرفی نامه کارگزاری و مدارک هویتی از جمله کارت ملی برای ایجاد این نوع حساب الزامی می باشند.

مراجعه به شعب بانک سامان و ایجاد حساب وکالتی

آخرین مرحله ایجاد این نوع حساب هم مراجعه حضوری به شعب این بانک و ارائه درخواست افتتاح حساب وکالتی می باشد. بعد از اخذ کد بورسی و دریافت معرفی نامه کارگزاری، می توانید جهت افتتاح حساب جدید وکالتی یا تبدیل حساب عادی خود به این نوع حساب، باید به یکی از شعب بانک سامانه مراجعه نمایید.

توجه کنید که همراه داشتن معرفی نامه کارگزاری و مدارک هویتی مانند کارت ملی جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک سامان الزامی است. در صورتی که بانک پس از بررسی شرایط امکان افتتاح این نوع حساب را برای شما تایید کند، حساب تان با موفقیت ایجاد شده و می توانید از آن جهت فعالیت در بازار بورس کالا و خرید خودرو یا سایر محصولات مد نظر اقدام نمایید.

دقت داشته باشید که بعد از افتتاح حساب در این بانک هم لازم است شماره حساب مربوط به آن را به کارگزاری اعلام نمایید. اعلام شماره حساب وکالتی بانک سامان از طریق مراجعه به سایت هر کارگزاری امکان پذیر خواهد بود.

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش بسیار آسان افتتاح حساب وکالتی در بانک توسعه تعاون

آموزش بسیار آسان افتتاح حساب وکالتی در بانک توسعه تعاون

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits