دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش آسان نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک رفاه
2
زمان مطالعه: 6 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

آموزش آسان نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک رفاه

حساب وکالتی بانک رفاه هم برای خرید خودرو از شرکت سایپا و هم شرکت ایران خودرو کاربردی بوده و متقاضیان می توانند جهت واریز وجه مورد نیاز برای خودروی مد نظر، از طریق این حساب ها اقدام کنند. در سال های اخیر، بازار خودرو کشور دچار وضعیت نابسامانی گردیده و تقاضا جهت خرید این محصول کلیدی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

در همین راستا، کارخانه های خودروساز محصولات شان را با استفاده از مکانیزم قرعه کشی به فروش می رسانند. علاوه بر آن، شرایطی هم برای شرکت در این قرعه کشی تعیین می کنند که افتتاح حساب وکالتی بانک رفاه یا سایر بانک های مجاز یکی از جدیدترین آن ها به شمار می آید. بر این اساس، متقاضیان باید قبل از ثبت نام نسبت به ایجاد حساب وکالتی در یک از بانک های اعلام شده توسط شرکت های خودروسازی اقدام کرده و وجه مورد نیاز برای خرید خودرو را به آن واریز نمایند. این وجه در صورت برنده شدن متقاضی، به حساب خودروساز منتقل خواهد شد.

البته از زمان ثبت نام تا تایید نهایی شرایط و اعلام برندگان، وجه واریزی در حساب وکالتی مسدود بوده و امکان جابجایی آن وجود نخواهد داشت.

به هر حال، آشنایی با سامانه حساب وکالتی بانک رفاه برای کسانی که قصد ایجاد چنین حسابی را دارند، ضرورت دارد. بانک رفاه کارگران به عنوان یکی از بانک های عامل جهت ایجاد حساب وکالتی برای شرکت های ایران خودرو و سایپا، امکان انجام این کار را به صورت حضوری و آنلاین فراهم ساخته است.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک رفاه برای هر یک از شرکت های خودروسازی با مسیری جداگانه انجام می گیرد و برای ایجاد حساب به صورت حضوری هم باید به شعب این بانک مراجعه نمایید. ذکر این نکته هم الزامی است که حساب وکالتی این بانک امکان معامله در بازار بورس کالا را هم برای کاربران فراهم کرده و تنها مربوط به خرید خودرو نیست. به همین خاطر، در ادامه نحوه تکمیل فرم حساب وکالتی بانک رفاه و ایجاد این نوع حساب را برای تان توضیح می دهیم.

سامانه حساب وکالتی بانک رفاه

با توجه به این که بانک رفاه کارگران امکان ایجاد حساب وکالتی را به صورت غیر حضوری فراهم کرده، علاقه مندان به شرکت در طرح های فروش محصولات ایران خودرو یا سایپا با مراجعه به سامانه مربوطه می توانند اقدامات لازم را انجام دهند. در نتیجه نیازی به مراجعات حضوری هم وجود نخواهد داشت.

نکته قابل توجه در این رابطه، سامانه در نظر گرفته شده جهت ایجاد حساب وکالتی بانک رفاه می باشد. در واقع از آن جایی که این سامانه ها به تازگی راه اندازی شده اند، بسیاری از کاربران شناخت زیادی از آن ها ندارند.

به همین خاطر، در این قسمت روش ورود به سامانه های تعیین شده از طرف بانک رفاه جهت ایجاد حساب وکالتی ایران خودرو و سایپا را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد. در ادامه هم به روش افتتاح حساب وکالتی بانک رفاه از طریق سامانه های مذکور می پردازیم تا جهت ایجاد حساب وکالتی آنلاین و واریز وجه مورد نیاز برای خرید خودرو، با مشکلی رو به رو نشوید.

به منظور ورود به سامانه در نظر گرفته شده برای ایجاد حساب وکالتی بانک رفاه کارگران باید یک سری مراحل ساده را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید که در این قسمت به آن ها پرداخته ایم. این مراحل مورد نیاز به منظور افتتاح حساب بانک رفاه از نوع وکالتی، به شرح ذیل می باشند:

  • در اولین گام باید نشانی اینترنتی سامانه حساب وکالتی بانک رفاه را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو کنید. آدرس اینترنتی این سامانه برای شرکت ایران خودرو https://mehvar.rb24.ir/ikco و برای شرکت سایپا https://mehvar.rb24.ir/saipa می باشد. پس بسته به تصمیم خود جهت ایجاد حساب وکالتی برای شرکت در طرح های فروش سایپا یا ایران خودرو، نشانی مربوطه را جست و جو نمایید.
  • بعد از این که هر کدام از آدرس های فوق را سرچ کنید، به سامانه وکالتی کردن حساب بانک رفاه برای شرکت خودروسازی مذکور وارد شده و می توانید نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک رفاه اقدام نمایید.

سامانه حساب وکالتی بانک رفاه

  • اکنون باید یک سری اطلاعات از جمله کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و این فرایند را آغاز نمایید. با طی کردن مراحل خواسته شده، حساب عادی شما در بانک رفاه به حساب وکالتی تبدیل خواهد شد.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک رفاه

اکنون که روش ورود به سایت وکالتی کردن حساب بانک رفاه را فرا گرفته اید، به راحتی می توانید وارد این سامانه ها گردیده و اقدامات لازم جهت افتتاح این نوع حساب را انجام دهید. اما موضوع مهم دیگری که در این رابطه وجود دارد، روش ایجاد حساب وکالتی است. در این باره باید بگوییم که شرایط لازم جهت ایجاد حساب وکالتی بانک رفاه هم به صورت آنلاین و هم به شکل حضوری فراهم گردیده است. از این رو متقاضیان شرکت در طرح های فروش ایران خودرو و سایپا یا متقاضیان فعالیت در بازار بورس کالا، می توانند با توجه به شرایط خود این فرایند را به صورت حضوری یا آنلاین انجام دهند. از آن جایی که تعداد زیادی از مردم در سراسر کشور قصد ایجاد حساب وکالتی را دارند، در ادامه روش افتتاح حساب وکالتی بانک رفاه را با هر کدام از این روش ها برای تان آورده ایم.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک رفاه

در این شیوه متقاضیان با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده جهت وکالتی کردن حساب های بانک رفاه، می توانند نسبت به تبدیل حساب عادی خود به حساب وکالتی اقدام نمایند. انجام این کار نیاز به صرف زمان کوتاهی داشته و شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز نسبت به وکالتی کردن حساب تان اقدام نمایید. منتهی باید توجه داشته باشید که استفاده از سامانه حساب وکالتی بانک رفاه و افتتاح این نوع حساب، مستلزم داشتن یک حساب عادی در این بانک می باشد. یعنی تنها افرادی می توانند در این بانک به صورت غیر حضوری حساب وکالتی ایجاد کنند که قبلا یک حساب عادی داشته اند. در واقع، تنها فرایند تبدیل حساب عادی به وکالتی از طریق این سامانه امکان پذیر است. به هر حال، در این بخش نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک رفاه از طریق سامانه مذکور را هم برای شرکت ایران خودرو و هم برای سایپا بیان کرده ایم.

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits