دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
چگونه آفتاب سوختگی رنگ خودرو را از بین ببریم؟
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مالکین خودرو به وجود بیاید، از بین رفتن شفافیت و آفتاب سوختگی رنگ خودرو است.

نحوه از بین بردن آفتاب سوختگی رنگ ماشین

به گزارش دلگرم : افراد زیادی هستند که به دنبال یافتن راه هایی برای جلوگیری و از بین بردن رنگ پریدگی ماشین و یا آفتاب سوختگی ماشین هستند زیرا این اتفاق معمولا بعد از گذشت مدت زمانی از خرید ماشین بی شک رخ خواهد داد که همین موضوع می تواند باعث افت قیمت و ارزش ماشین نیز بشود که برای عده ای اصلا اتفاق خوشایندی نیست زیرا برای تهیه ماشین خود هزینه زیادی را پرداخت کرده اند.

علاوه بر دلیل یاد شده در بالا عده ای هم هستند که به زیبایی ماشین خود بسیار اهمیت می دهند و برایشان بسیار اهمیت دارد که ماشین خود را همانند روز اولش سالم نگه دارند. چند سوال در این مورد وجود دارد مانند اینکه در چه شرایطی ماشین دچار رنگ پریدگی می شود؟ آیا این اتفاق اجتناب ناپذیر است یا راه هایی برای پیش گیری نیز وجود دارد؟ چگونه می توان رنگ ماشین را ترمیم کرد؟ که در این مقاله از دلگرم قصد داریم به این پرسش ها پاسخ دهیم.

نحوه رنگ کردن بدنه ماشین

تولیدکنندگان ماشین در ابتدا به صورت یک مرحله ای بدنه ماشین های خود را رنگ می کردند در این روش رنگ ماشین بسیار شکننده، باریک بوده است و احتمال اکسیده شدن آن بسیار بالا بوده است اما بعد از مدتی تقریبا در ابتدای سال های 1980 از روش دو مرحله برای رنگ کردن بدنه ماشین ها استفاده کردن که در این روش دوام و استحکام رنگ بدنه خیلی بیش تر از قبل است و نکته مهم دیگر این بوده است که روش دوم سازگاری بیش تری با محیط زیست دارد.

درست است که رنگ آمیزی بدنه ماشین در دو مرحله باعث دوام رنگ بدنه می شود اما باز هم در صورتی که از ماشین به درستی مراقبت نشود باز هم احتمال خراب شدن رنگ بدنه خودرو و آفتاب سوختگی آن وجود دارد که در ادمه دلایل بروز این اتفاق و راه های جلوگیری از بروز آن را خواهیم گفت.

دلایلی که باعث خراب شدن رنگ بدنه ماشین می شود

رنگ بدنه ماشین بسیار در معرض خراب شدن و آسیب دیدن است زیرا هیچ محافظی ندارد و اگر شما در حفاظت از ماشین خود دقت زیادی داشته باشید و مراقب باشید که در مدت زمانی که ماشین خود را از خانه خارج می کنید هیچ اتفاقی نیوفتند باز هم ماشین شما کمی آسیب دیده است مهم ترین دلیل رنگ پریدگی ماشین اشعه uv خورشید است عوامل دیگری مانند آلودگی هوا و سایر آلودگی ها نیز می تواند به رنگ بدنه ماشین شما آسیب برساند.

راهکارهایی برای ترمیم رنگ پریدگی ماشین

راه های پیشگیری از رنگ پریدگی بدنه ماشین

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به ماشین خودشان بسیار اهمیت می دهند باید بدانید که اصلی ترین چیز برای محافظت از رنگ ماشین استفاده از روکش است به خصوص در زمان هایی که مجبورید برای یک مدت طولانی آن را در زیر نور خورشید پارک کنید همان طور که گفته شد علاوه بر نور خورشید گرد و خاک و آلودگی نیز می تواند باعث خراب شدن رنگ بدنه ماشین شود پس گزینه پارک کردن در سایه نمی تواند گزینه کاملی برای پیشگیری باشد.

راه حل دیگری که به حفظ رنگ بدنه ماشین کمک می کند شست و شوی آن است سعی کنید از اینکه برای یک زمان طولانی ماشین شما کثیف باشد جلوگیری کنید و حتما ماشین خودتان را برای شست و شو به کارواش ببرید تا به خوبی شسته و براق شود. اما گاهی با بی توجهی کاری می کنیم که رنگ بدنه ماشین آسیب می بیند که در ادامه راه کار هایی برای ترمیم رنگ ماشین به شما خواهیم گفت.

چگونه رنگ ماشینی که دچار آفتاب سوختگی شده است را ترمیم کنیم؟

نور خورشید باعث می شود که آسیب زیادی به رنگ بدنه ماشین وارد شود که برای ترمیم ماشینی که رنگ بدنه آن به وسیله آفتاب آسیب دیده است ابتدا به وسایلی مانند رابینگ کامپاند، دستمال میکروفیبر و بافر یا دستگاه پولیش نیاز دارید که باید آن ها را تهیه کنید و یک روز گرم را برای ترمیم انتخاب کنید زیرا که پولیش سخت خیلی سریع خشک می شود و در یک روز گرم شما را حت تر می توانید با آن کار کنید و نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که برای این کار یک فضای بسته و به دور از نور خورشید را انتخاب کنید.

مراحل کار برای ترمیم

1.در مرحله اول باید کمی از رابینگ کامپاند یا همان پولیش سخت را بر روی دستگاه پولیش بزنید و قبل از روشن کردن دستگاه به صورت آرام و دورانی دستگاه را بر روی ناحیه مورد نظر برای مدت کوتاهی بکشید این کار به این علت است که کامپاند به طور کامل و یکسان بر روی بدنه خودرو پخش شود.

2.دستگاه را روشن کنید و به آرامی روی مناطقی که دچار آفتاب سوختگی شده است بکشید و سعی کنید که به طور یکسان بر روی تمامی نواحی دستگاه را بکشید.

3.در این مرحله باید ماشین خود را با آب بشویید و کاملا به وسیله یک دستمال تمیز آن را خشک کنید و در صورتی که هنوز هم در جایی از بدنه ماشین مشکلی وجود داشت دوباره با پولیش و رابینگ کامپاند آن منطقه را پولیش کنید.

4.در آخرین مرحله باید از واکس خودرو استفاده کنید و آن را نیز به صورت یکسان بر روی تمامی بدنه خودرو خود پخش کنید واکس خودرو می تواند به طور کامل از رابینگ کامپاند محافظت کند و بدنه ماشین شما مانند روز اول براق شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits