دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
آشپز خونه های دهه (۶۰-۵۰) رو یادتون میاد ؟
107
چه صفایی داشت آشپزخانه‌‌های کوچک و ساده‌ی خانه‌‌‌هایمان...❤️

یادش بخیر قدیما که "بی کلاس" بودیم بیشتر دور هم بودیم و چقدر خوش میگذشت و هر چقدر با کلاس تر میشیم از همدیگه دورتر میشیم

قدیما که "بی کلاس" بودیم و موبایل و تلفن نبود و واسه رفت و آمد وسیله شخصی نبود، همیشه خونه ها تمیز بود و آماده پذیرایی از مهمونا و وقتی کلون در خونه در هر زمانی به صدا در میومد، خوشحال میشدیم؛ چون مهمون میومد و به سادگی مهمونی برگزار میشد.

آخه چون "بی کلاس" بودیم آشپزخونه ها اوپن نبود و گازهای فردار و ماکروفر و… نبود و از فست فود خبری نبود، ولی همیشه بوی خوش غذا آدمو مست میکرد و هر چند تا مهمون هم که میومد، همون غذای موجود رو دور هم میخوردیم و خیلی هم خوش میگذشت.

تازه چون "بی کلاس" بودیم میز ناهارخوری و مبل هم نداشتیم و روی زمین و چهارزانو کنار هم مینشستیم و میگفتیم و میخندیدیم و با دل خوش زندگی می کردیم.

حالا که فکر میکنم میبینم چقدر "بی کلاسی" زیبا بود! آخه از وقتی که با کلاس شدیم و آشپزخونه ها اوپن شدن و میز ناهار خوری و مبل داریم و تازه واسه رفت و آمد همگی ماشین داریم و هم تو خونه تلفن داریم و هم آخرین مدل تلفن همراهو داریم و خلاصه کلی کلاسهای دیگه؛ مثل بخار پز و انواع زود پز و… داریم ولی دیگه آمد و شد نداریم! چون خیلی با کلاس شدیم! تازه هر از چند گاهی هم که دور هم جمع میشیم، کلاً درگیر کلاسیم و از صفا و صمیمیت و دل و از همه مهمتر سادگی خبری نیست!!
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (107 رای)  

۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

هستی قهاری | ۳ روز پیش
حیف اون روزا. همه چی یه صفای دیگه داشت.
0
3
شهروند | ۵ روز پیش
یادش بخیر چقدر صفا داشت
3
11
بازنشسته | ۵ روز پیش
بله همین شده همه دنبال لاکچری بازی و بدست آوردن پول سر همدیگر را کلا بزارن از هم دزدی کنن و سال یک بار رفت و آمد کنن از یکدیگر بی خبر باشن فقط هر کس فکر خودش و پول در آوردن به هر قیمتی باشد کجا مردم این شکلی بودن عوض اینکه دست کسی رو بگیرن که تو چاه نیفته یه لگد میزنن بره ته چاه
2
22
اسنا | ۵ روز پیش
واقعاقربون اون روزاکاش به عقب برمیگشتم
4
16
دختر لر | ۵ روز پیش
یادش بخیر واقعا.کاش دوباره برگردم به اون زمان.
3
19

hits