دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
آشنایی با انواع وام بانک مهر ایران + شرایط و جزئیات دریافت وام
52
زمان مطالعه: 10 دقیقه
وام فوری 10 روزه طرح حمایتی بانک مهر ایران / جدول وام بانک مهر ایران / وام دو برابر سپرده بانک مهر ایران / جدول وام بانک مهر ایران ۱۴۰۳ / سامانه تسهیلات بانک مهر ایران / فرم انتقال امتیاز وام بانک مهر ایران / نحوه انتقال معدل حساب بانک مهر ایران /...

وام بانک مهر ایران | بررسی کامل جزئیات ۱۰ وام بانک مهر ایران

وام‌های بانک مهر ایران از جمله وام‌های قرض‌الحسنه (بدون سود، بدون کارمزد) در سیستم بانکی کشور هستند. بانک مهر با ارائه‌ی طرح‌های مختلف تسهیلاتی در تلاش است امکان دریافت وام برای همه‌ی افراد جامعه را ایجاد کند. در این مقاله به بررسی تمام شرایط و جزئیات ۱۰ وام بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران پرداختیم. همچنین در پایان این مطلب از دلگرم یک وام فوری را معرفی خواهیم کرد .

وام ۳۰۰ میلیون تومانی طرح مهریار بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام ۳۰۰میلیون تومانی طرح مهریار بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران با افتتاح حساب قرض الحسنه در این بانک و خواب سپرده‌ی حداقل ۳ماه، اعطا می‌شود. بانک مهر ایران برای این وام سودی درنظر نگرفته است اما کارمزد ۴درصدی برای تأمین هزینه‌های خود تعیین کرده است. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط ۳۶ماهه است و برای ضمانت نیاز به ۳ضامن رسمی است.

جدول اولویت بندی (مدت زمان انتظار جهت دریافت تسهیلات وام ۳۰۰ میلیون تومانی ) قرض الحسنه مهر ایران

مدت زمان انتظار جهت دریافت تسهیلات وام ۳۰۰ میلیون تومانی

  • مشتریانی که توانایی ایجاد میانگین‌های حساب بالاتری را داشته باشند، می‌توانند از اولویت دریافت تسهیلات در فاصله زمانی کوتاه‌تری جهت کسب میانگین حساب(بطور مثال ۳ الی ۶ ماه) حسب انتخاب خود، از تسهیلات این بانک بهره‌مند گردند.
  • مشتریانی که توانایی ایجاد میانگین‌های حساب کمتری را داشته باشند، می‌توانند از اولویت دریافت تسهیلات در فاصله زمانی طولانی‌تری جهت کسب میانگین حساب(بطور مثال ۷ الی ۱۲ ماه) حسب انتخاب خود، از تسهیلات این بانک بهره‌مند گردند.
  • مشتریانی که قادر به پرداخت ماهانه اقساط بیش از ۵ میلیون ریال باشند، می‌توانند از مدت بازپرداخت اقساط کوتاه‌تری(بطور مثال ۱۸ الی ۳۶ ماه) حسب انتخاب خود، از تسهیلات این بانک بهره‌مند گردند.
  • مشتریانی که قادر به پرداخت ماهانه اقساط کمتر از ۵ میلیون ریال باشند، می‌توانند از مدت بازپرداخت اقساط طولانی‌تری(بطور مثال ۳۰ الی ۶۰ ماه) حسب انتخاب خود، از تسهیلات این بانک بهره‌مند گردند.

شرکت‌هایی که تمایل به ارائه‌ی خدمات وام برای کارکنان خود را دارند، با استفاده از این طرح این خدمت را عملی می‌کنند. این شرکت‌ها با ارائه‌ی سندهای اساسنامه‌ی شرکت، پروانه‌ی فعالیت، چک برای ضمانت و روزنامه‌ی رسمی امکان دریافت وام برای کارکنان خود را ایجاد می‌کنند. همچنین کارمندان این شرکت‌ها با استفاده‌ از برگه‌ی کسر از حقوق و معرفی‌نامه وام خود را دریافت می‌کنند. از دیگر مزایای طرح مهریار بانک مهر برای کارمندانی که شرکت آن‌ها با بانک قرارداد دارد این است که به‌صورت ضربدری می‌توانند ضامن یکدیگر شوند.

وام ۲۰۰ میلیون تومانی نقدی بانک قرض‌ الحسنه‌ ی مهر ایران

وام ۲۰۰ میلیون تومانی نقدی بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران به همه‌ی کسانی که حساب قرض‌الحسنه و معدل حساب حداقل ۳ماه در بانک مهر دارند، پرداخت می‌شود. برای طرح ۲۰۰میلیون تومانی نقدی، سود و کارمزد ۴درصدی در نظر گرفته شده است و بازپرداخت ۶۰ماهه دارد. متقاضیان وام این طرح نباید چک برگشتی و بدهی به بانک داشته باشد.

وام ۲۰۰ میلیون تومانی امتیازی بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام ۲۰۰میلیون تومانی امتیازی بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران با داشتن ۳ تا ۱۲ماه معدل حساب در حساب قرض‌الحسنه‌ اعطا می‌شود. حداکثر مدت بازپرداخت ۶۰ماهه و سود ۴درصدی دارد.

هر مقدار سپرده‌ که برای کسب معدل حساب در حساب قرض‌الحسنه‌ی خود قرار می‌دهید، بعد از گرفتن اعتبار قابل برداشت و مسدودی سپرده برای طرح امتیازی بانک مهر در نظر گرفته نشده است.

وام ۱۵۰ میلیونی طرح ۲ در ۱ بانک قرض‌ الحسنه‌ ی مهر ایران

در طرح ۲ در یک بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران با افتتاح یک حساب قرض‌الحسنه دو بار تسهیلات دریافت می‌کنید. در تسهیلات اول، یک روز بعد از افتتاح حساب، تا ۹۵درصد سپرده‌ی حساب خود (تا سقف ۱۵۰میلیون تومان) اعتبار دریافت می‌کنید. وام اول سود یک درصدی دارد و حداکثر مهلت بازپرداخت اقساط ۶۰ماهه است.

خوب است بدانید بعد از دریافت وام اول، سپرده‌ی شما تا زمان تسویه‌ی کامل اقساط، نزد بانک باقی خواهد ماند. همچنین برای دریافت تسهیلات اول نیاز به ضامن رسمی نیست. (سپرده‌ی شما به‌عنوان ضمانت در نظر گرفته می شود.)

بعد از تسویه‌ی کامل تسهیلات اول (حداقل ۶ماه از دریافت وام اول گذشته باشد)، می‌توانید برای دربافت تسهیلات دوم اقدام کنید. میزان اعتباری که در تسهیلات دوم اعطا می‌شود به میانگین باقی‌مانده‌ی سپرده‌ی شما و بازپرداخت اقساط ماهانه‌ی وام اول، وابسته است. مدت بازپرداخت اقساط حداکثر ۶۰ماهه و سود وام دوم ۴درصدی است. برای گرفتن وام دوم باید یک ضامن رسمی معرفی کنید.

وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام ۱۰۰میلیون تومانی بدون ضامن بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران برای کسانی که حساب واریز حقوق آن‌ها در بانک مهر هست، در نظر گرفته شده است. در این طرح؛ بدون ضامن، به شرط اعتبارسنجی بانک مرکزی (داشتن رتبه‌ی اعتباری B ،A یا C) و نامه‌ی کسر از حقوق، تا سقف ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنید.

در طرح بدون ضامن برای مشاغل مختلف، طبق دستورالعمل تصویب شده، شرایط متفاوتی را در نظر گرفته‌اند؛ این شرایط از این قرار هستند:

شرایط دریافت وام بانک مهر برای کارکنان شاغل، بازنشستگان و مستمری‌بگیران بخش‌های اجرایی دولتی (وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دولتی و…)، نهادهای عمومی غیر دولتی و تعدادی از شرکت‌های معتبر بخش خصوصی که حساب واریز حقوقشان در این بانک است:

مبلغ وامرتبه‌ی اعتباریشرایط ضمانت
تا ۵۰میلیون تومانB ،A یا Cبدون ضامن با نامه کسر از حقوق + اثبات توان بازپرداخت اقساط
از ۵۰ تا ۱۰۰میلیون تومانB ،A یا Cبدون ضامن با نامه کسر از حقوق + سفته یا چک +اثبات توان بازپرداخت اقساط

شرایط دریافت وام بانک مهر برای کارکنان سایر شرکت‌های بخش خصوصی که حساب واریز حقوقشان در این بانک است (غیر از موارد بند ۱):

مبلغ وامرتبه‌ی اعتباریشرایط ضمانت
تا ۵۰میلیون تومانA یا Bبدون ضامن با نامه کسر از حقوق + سفته یا چک + اثبات توان بازپرداخت اقساط
از ۵۰ تا ۱۰۰میلیون تومانA یا Bیک نفر ضامن معتبر+ سفته یا چک + اثبات توان بازپرداخت اقساط
تا ۱۰۰میلیون تومانCیک نفر ضامن معتبر+ سفته یا چک + اثبات توان بازپرداخت اقساط

چه مواردی برای رتبه‌ی اعتباری بانک مرکزی بررسی می‌شوند؟

  • مبالغ وام‌های گرفته شده از بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری یا صندوق‌های رفاه دانشجویی
  • تعداد چک برگشتی
  • قسط های سررسید پرداخت نشده
  • ضمانت‌های فرد برای اشخاص ثالث
  • بدهی‌های مالیاتی

این وام سود ۴درصدی دارد و بازپرداخت ۳۶ماهه برای وام ۵۰میلیونی و بازپرداخت ۴۸ماهه برای وام ۱۰۰ میلیونی در نظر گرفته شده است.

وام ۱۰۰ میلیون تومانی طرح حمایت فرد حقیقی بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام طرح حمایت فرد حقیقی بانک قرض‌‌الحسنه‌ی مهر ایران با به امانت گذاشتن قسمتی از مبلغ تسهیلات مورد نیاز خود، به صندوق اجتماعی شعبه (بر اساس انتخاب متقاضی وام، ۴۰، ۵۰ یا ۵۵ درصد) تا سقف ۱۰۰میلیون تومان پرداخت می‌شود.

بازپرداخت وام طرح حمایت فرد حقیقی ۳۶ماهه تعیین شده است. این وام یک سود ۲درصدی برای صندوق اجتماعی شعبه و یک سود ۴درصدی برای بانک دارد.

برای مثال:

وام‌گیرنده، وام ۵۰میلیون تومانی با بازپرداخت ۳۶ماهه را می‌خواهد؛ پس باید مبلغ ۲۵میلیون تومان در حساب پس‌انداز خود سپرده‌گذاری کند. بعد از گذشتن مدت زمانی (حداقل ۳ماه) و تکمیل پرونده‌ی وام، ۲۵میلیون تومان از محل بانک با کارمزد ۴درصدی و ۲۵میلیون تومان از محل صندوق اجتماعی شعبه با کارمزد ۲درصدی در حساب پس انداز متقاضی با بازپرداخت ۳۶ماهه واریز خواهد شد.

توجه کنید مبلغی که به حساب سپرده‌ی خود واریز می‌کنید، تا زمان تسویه‌ی کامل اقساط نزد بانک باقی خواهد ماند.

وام ۱۰۰ میلیون تومانی کالا کارت بانک قرض‌ الحسنه‌ ی مهر ایران

۱۰۰میلیون تومان وام خرید کالای بانک مهر ایران در قالب یک کارت اعتباری برای خرید از فروشگاه‌های طرف قراردادش داده می‌شود. سود این تسهیلات ۴درصد است. بازپرداخت اقساط این وام بانک مهر، به انتخاب متقاضی و تا سقف ۲۴ماه قابل تغییر است.

وام ۸۰ میلیون تومانی طرح دوم پیوند بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام ۸۰میلیون تومانی طرح دوم پیوند بانک قرض‌‌الحسنه‌ی مهر ایران را با افتتاح حساب و واریز ماهیانه مبلغی به این حساب دریافت اعطا می‌شود. میزان اعتبار دریافتی این وام بانک مهر، براساس میانگین حساب قرض‌الحسنه، به مدت ۵سال تا سقف ۸۰میلیون تومان محاسبه می‌شود. البته امکان کاهش مبلغ سپرده‌ی ماهیانه و افزایش تعداد سال‌های سپرده‌گذاری فراهم شده است.

برای مثال:

وام‌گیرنده می‌تواند با سپرده‌گذاری مبلغ ۱۸.۴۰۰.۰۰۰ میلیون تومان به مدت پنج سال، ۸۰میلیون تومان وام با بازپرداخت ۶۰ماهه پس از پنج سال بگیرد یا وام‌گیرنده می‌تواند با سپرده‌گذاری مبلغ ۷.۸۵۰.۰۰۰تومان به مدت ۱۰سال، ۸۰میلیون تومان وام با بازپرداخت ۶۰ماهه بگیرد.

وام ۳۰ میلیون تومانی طرح امتیازی بانک قرض‌ الحسنه ی مهر ایران

وام ۳۰میلیون تومانی طرح امتیازی بانک قرض‌‌الحسنه‌ی مهر ایران را با افتتاح حساب و واریز مبلغ ماهیانه به این حساب بگیرید. این طرح تسهیلاتی بانک مهر مانند سایر وام‌های این بانک، برای دریافت نیاز به معدل حساب است.

بازپرداخت ۶۰ماهه برای این وام تعیین شده است و برای گرفتن وام تا مبلغ ۱۰میلیون تومان نیاز به معرفی یک ضامن رسمی و برای دریافت مبلغ وام بیشتر از ۱۰میلیون تومان نیاز به معرفی دو ضامن رسمی دارید.

سود و کارمزد این وام برحسب مقدار وام و بازپرداخت آن مقدار متفاوتی دارد. در جدول زیر جزئیات سود و کارمزد را بیان کردیم:

مبلغ واممدت زمان بازپرداخت اقساطمقدار کارمزد
۲۰میلیون تومان۶ماهه۴درصد
۷میلیون و ۴۵۰هزارتومان۱۶ماهه۴درصد
۱۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان۶ماهه۲درصد
۷میلیون و ۴۵۰هزار تومان۹ماههبدون کارمزد

وام ۳۰ میلیون تومانی طرح اعتبار در حساب جاری بانک قرض‌ الحسنه‌ ی مهر ایران

وام ۳۰میلیون تومانی طرح اعتبار در حساب جاری بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر ایران همانند تعدادی از وام‌هایی که پیش از این توضیح دادیم با ایجاد میانگین حساب ۳ تا ۱۲ماهه تا سقف ۳۰میلیون تومان اعطا می‌شود. بازپرداخت ۲۴ تا ۴۸ماهه بر حسب مدت زمان خواب سپرده تعیین می‌شود. سود این وام همانند اکثر وام‌های بانک مهر ۴درصدی است.

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (52 رای)  

۳۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

کیان | ۲ ماه پیش
درکل باید پول داشته باشی نداشته باشی باید بری بمیری
0
5
عباس فرجی | ۲ ماه پیش
من ۱۵۰ میلیون ۶ ماه گذاشتم تازه میگه ۸۰ به شما وام میدم دروغ همه
0
10
فرهنگ برزگر | ۲ ماه پیش
وقتی در مطلب به کلمه سپرده برخوردید بمعنی این است که وام بی وام!
0
11
فردين | ۲ ماه پیش
اینکه همه‌ی شرایط به نفع بانکه، خوب بگو وام نمیدم و خلاص
0
12
مرتضی | ۲ ماه پیش
عملکردبانکها رضایت بخش نیست
0
11
مشتری بانک مهر | ۲ ماه پیش
ولک عمو من کارمند رسمی ولت هستم از پارسال تابحال میرم بانک میگه وام ندارم ‌..وام بستس .وام سیستم قطعه.. دستور ندادن ‌ شیش ماه خر ساله .. شیش ماه اول ساله .. وام نیست ولی وام ندیدم
0
9
موسوی | ۲ ماه پیش
فعلا بهترین بانک در ایران همین بانک مهر ایرانه
کلیه بانک ها فقط پول می‌گیرند وام هم نمیدن
حتی بانک کشاورزی برای کشاورزان از اعتبارات جهاد کشاورزی
7
5
سعید | ۲ ماه پیش
سلام و خدا قوت به کارکنان بانک مهربعضی از دوستان همیشه نیمه خالی لیوان رو میبینن بهترین بانک بانک مهرایرانه....🙏
9
6
مهرداد | ۲ ماه پیش
دوستان حساب جاری یا قرض الحسنه فرقی داره واسه وام گرفتن؟
0
4
یکی مثل خودت | ۲ ماه پیش
به والله دروغه به همین قبله دروغه یک سال دنبال وامم نمیدن هی امروز هی فردا.اخرسرم گفتن تا از ما دستگاه کارتخوان نگیری بهت وام نمیدیم. بابا من 3 تا دارم بیکار وقتی مغازم ی سال بسته ست با چی کارت بکشم؟ با عمه م
3
24
حسین | ۲ ماه پیش
من واقعا میتونم بگم راحت ترین وام را توی عمرم از بانک مهرایران گرفتم درعرض ده رو ۷۰ میلیون وام بدون دردسر پرداخت کردند
19
7
پاسخ ها:
مهدیه | ۲ ماه پیش
حسابتون پر بود یا یکی ازکسایی بودید ک حقوقتون ب اون قرض الحسنه واریزمیشد
0
4
shayan | ۲ ماه پیش
از بیرون دستی پول قرض بگیری با سود بیست درصد بهتر از بانکه.
4
12
ناشناس | ۲ ماه پیش
درمورد کسانی که دستگاه کارت خوان بانک مهر دارن یا حساب بانک مهر رو به کارتخوان معرفی کردن ودارن بهاش کار میکنن چیزی نگفتید وام بهشون تعلق نمیگره
1
9
حسن | ۲ ماه پیش
واقعا بی انصافیه نظر دوستان
من الان ۱۱ ساله مشتری این بانکم بانکی واقعا خوب
در این شرایط که سایر بانک‌ها با ۲۳ درصد وام میدن تازه اگه بدن این بانک نعمتیه برا مردم. کارمندان هم خیلی با احترام برخورد میکنن علیرغم اینکه سرشون خیلی شلوغه
من که راضیم و از ۱۰۰ نمره ۱۰۰ میدم واقعا بانک خوبیه
15
20
مسلم | ۲ ماه پیش
از ۲۵ ام که وام ها باز شده هر کاری میکنیم که امتیاز وام انتقال بدیم میزنه سیستم قعط هس و هیچ کسی هم پاسخگو نیس و چک هم دادیم دس مردم به این امید که وام امتیازی بگیریم . آقا سیستم دس کی هس خوب دستی کنید تا ما هم بتونیم واممون بگیریم.لعنت به این سیستم .که هر جا میری و نمی‌خواهد کارتو بکنه میگه سیستم قعط هس
2
12
بهرام | ۲ ماه پیش
دوست عزیز اطلاعات شما در خصوص وامهای بانک مهر ایران بروز نیست
4
9
بهرام | ۲ ماه پیش
در مقایسه با سایر بانکها بهترین بانک مهر ایران است در سال گذشته از تعداد ۸/۵ میلیون وام پرداخت شده ۳/۵ میلیونش رو بانک مهر ایران داده
6
5
بهرام | ۲ ماه پیش
سلام تشکر از اطلاعات خوبی که دادین ،اما بخش زیادی از اینها بروز نیست ومال ۳ سال پیش است ،الان شرایط خیلی بهتر شده ،
سال ۱۴۰۲ در کشور ۸/۵ میلیون فقره وام داده شده که از این تعداد ۳/۵ میلیون فقره وام توسط همین بانک مهر ایران پرداخت شده
4
5
تولید کننده | ۲ ماه پیش
همه بانکها اینطورن.فقط برای کارکنان خود وام میدن.
5
7
بتوچه | ۲ ماه پیش
وام بانکی حرام است چون همش ربا خواریه
9
12
پاسخ ها:
سعید | ۲ ماه پیش
کاملا موافق صحبت شماهستم۱۰۰درصدربا
1
5
ایهان | ۲ ماه پیش
مهر هنوز سیستمش قطعه 😅😅😅😅😅
2
14
یاسوج | ۲ ماه پیش
اینجا با میانگین حساب هم ادم رو داغون میکنن و وام میانگین حساب رو نمیدن 😓 ای خدا ما به کجا پناه ببریم
2
8
از مردم بدبخت ایران | ۲ ماه پیش
گوه به هرچه بانک و وام های بانکیه ،
6
49
ناشناس | ۲ ماه پیش
همش بیخودیه ازقبل عیدتاحالادرگیر هفتادتومن وامم همه چیزبردم همه تاییدشده فقط هی میگن سیستم قطعه
7
33
نیکو | ۲ ماه پیش
این بانک اصلاپاسخگونیست ارائه خدماتش هم تقریباصفرهست اگرباورنمیکنید تماس تلفنی بگیرید ببینیدکسی جواب میده کارمنداش هم ازنظرسوادبانکی زیرصفرن
12
35
پاسخ ها:
Mehran | ۲ ماه پیش
اصلا اینجوری نیست٫من کل حسابهام تو این بانکه،خیلی هم راضی ام
هر ۳ماه میرم وام میگیرم
11
8
عبدالحسین پایه دار | ۲ ماه پیش
بسیار عالی خیلی خوب است
30
14
پاسخ ها:
متقاضی | ۲ ماه پیش
سلام
سوال
شما ۱۰۰ میلیون بزاری و ۱۲ ماه مسدود باشه تا معدل حساب داشته باشی
این صد میلیون بانک های دیگه ماهی ۲ میلیون و پانصد یود میدن
به عبارتی میشه ۳۰ میلیون تومن سود مسدودی
درسته؟
و کجا قراره ۴ درصد باشه سود وام؟
دیگه اینکه من الان وام لازم دارم ۱۲ ماهه دیکه اون پولی که بانک گذاشتم ارزش واقعی اش چقد شده؟
0
9
سیده نیره موسوی | ۲ ماه پیش
وام خرید کالا ۱۰۰ میلیون
23
11

hits