دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه با برادرم آشتی کنم؟ 10 روش برای تمام کردن قهر و رنجش
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
برای آشتی کردن با برادر نیاز است که هر دو طرف اشتباهات و خطاهای خود را بپذیریند. هنگامیکه با برادرتان برای آشتی کردن صحبت می کنید، با آرامش و به دور از خودخواهی و تکبر اشتباهات خود را نیز بیان کنید و از او عذرخواهی کنید.

راهکارهایی برای آشتی با برادر

نبود صمیمت بین خواهر و برادر و یا دعوا و جر و بحث های دائم میتواند محیط خانواده شما را متشنج و پر استرس کند. مسلما هر خواهر و برادری هم که با هم قهر هستند و یا با یکدیگر به دلیل اختلافات و تفاوت ها صحبت نمی کنند، اصلا از این وضعیت راضی نخواهند بود.
اختلافات فرزندان باید برطرف شود و نباید اجازه داد آنها با یکدیگر قهر بوده و یا دائم جر و بحث داشته باشند.

وجود ناراحتی و نبود مهربانی و صمیمیت با برادر می تواند ذهن شما را به خود مشغول کرده و باعث سردرگمی و پریشانی شما شود. پس بهتر است هرچه زودتر به این قهرهای استرس آور پایان بدهید و رابطه خود با برادرتان را از نو بسازید.

اگر شما یک قدم به سمت بردارتان و ارتباط برقرار کردن با او بردارید او نیز خوشحال شده و مطمئنا به سمت شما می آید. شما می توانید از راهکارهایی که در این قسمت گفته شده است برای آشتی با برادرتان و دوست شدن با او استفاده کنید.

روش آشتی کردن با برادر

چرا با او قهر بودید؟

اولین قدم برای آشتی کردن با برادر این است که دلیل قهر کردن های خود با او را پیدا کنید. چرا با برادرتان قهر بودید و چه مقدار از این وضعیت می گذرد. اگر مدت زمان قهر کردن شما با برادر زیاد بوده باشد، مسلما صمیمیت قبل بین شما حاکم نخواهد بود و شما باید برای ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر تلاش کنید.

آیا دلیل قهر شما اختلاف عقاید، نظرات و … بوده است یا بر سر مسائل تحصیلی، کاری، خانوادگی و … قهر کرده بودید؟ پیدا کردن دلیل قهر با برادر به شما و برادرتان کمک می کند تا رفتار اشتباهی که داشته اید اصلاح کنید و مجدد باعث ناراحتی یکدیگر نشوید.

با برادرتان صحبت کنید

بعد از آنکه دلیل قهر و ناراحتی را متوجه شدید، سعی کنید با برادرتان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که برداشتن اولین قدم برای آشتی با برادر نشان دهنده شکستن غرور و یا گناهکار بودن نیست. به او بگویید که نیاز است برای اصلاح روابط و ایجاد صلح با هم به مذاکره و صحبت کردن بپردازید.
شما می توانید برادرتان را به یک رستوران برای صرف شام با یکدیگر دعوت کنید. یا از او بخواهید که زمانی را مشخص کند تا در پارک قدم بزنید و در مورد مشکلاتتان صحبت کنید.

اگر او از پیشنهاد شما استقبال نکرد، نیاز نیست عصبانی و پرخاشگر شوید. احساس نکنید که اشتباه کرده اید. سعی کنید رفتار مناسبی داشته باشید و به گونه ای رفتار کنید که او متوجه شود اشتباه تصمیم گرفته است. مطمئن باشید خودش مجدد به سمت شما می آید و درخواست صحبت کردن با شما را دارد.

آرامش خود را حفظ کنید

ایجاد صلح بین برادر و خواهر کار آسانی نیست. اگر او را دعوت به صحبت کردن پیرامون مسائل و مشکلات کرده اید، پس سعی کنید با نهایت آرامش و به دور از هیاهو، اضطراب، عصبانیت، خشم و … حاضر شوید. اگر شما استرس داشته و یا عصبانی باشید، زبان بدن و ظاهر شما می تواند آنها را نشان بدهد. در این شرایط کار سخت تر خواهد شد. عصبانیت و خشم شما می تواند به برادرتان نیز منتقل شود، همانگونه که آرامش و حال خوب شما به او منتقل می شود.

تفاوت ها و اختلاف نظرات را بپذیرید

این موضوع را قبول کنید که همه افراد با هم متفاوت هستند. شما حتی با پدر و مادرتان نیز تفاوت هایی دارید. پس بپذیرید که برادرتان نیز نظر، شخصیت، عقاید و اعتقادات، سلیقه متفاوتی نسبت به شما دارد. اگر دعوای شما و برادرتان بر سر این مسائل است پس لطفا به این تعارضات پایان بدهید. اجازه بدهید هر کسی آزادانه برای خودش تصمیم بگیرد.

اگر برای ایجاد صلح با برادر قدم برمی دارید، سعی کنید ابتدا قبول کنید که او رفتار و نظرات مختلفی دارد. پس جای تعجب نیست که درک افکار و رفتار او برای شما سخت باشد. پذیرش تفاوت ها به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید برای آشتی کردن قدم بردارید.

از جملات تاثیر گذار برای آشتی کردن استفاده کنید

جملات تاثیر گذار برای آشتی کردن و نشان دادن محبت و مهربانی می تواند ناراحتی هایی که بین شما و برادرتان وجود داشته را از بین ببرد.
سعی کنید از جملاتی استفاده کنید که نشان دهنده ناراحتی شما از قهر بودن با او باشد. همچنین اگر اشتباهی در خصوص برادرتان مرتکب شده اید، سعی کنید عذرخواهی کردن از او را نیز در بین جملاتتان قرار دهید.
استفاده از کلمات و جملاتی مانند متاسفم، نمی خواستم تو ناراحت شوی، اشتباهم را تکرار نمی کنم و … می تواند صمیمیت بین خواهر و برادر را در روابط شما بازیابی کند.

از نامه نوشتن برای آشتی کردن استفاده کنید

اگر نمی توانید به صورت حضوری از برادرتان بخواهید که با شما آشتی کند، می توانید از نامه نوشتن استفاده کنید. برخی از افراد به دلیل غرور زیاد یا احساس خجالت نمی توانند رو در رو ارتباط برقرار کنند. نوشتن برای این افراد بهترین گزینه است.

شما می توانید احساسات و آنچه را که می خواهید به برادرتان بگویید در یک برگه بنویسید و به او بدهید. یا حتی می توانید از ارسال پیامک برای او استفاده کنید. در اینصورت شما دیگر نیاز به روبرو شدن به صورت حضوری با او را ندارید.

روش آشتی کردن

پذیرش اشتباهات و عذرخواهی کردن

مسلما در دعوا هر دو طرف اشتباهاتی دارند. قهر کردن خواهر و برادر نیز تنها یک مقصر ندارد. هم شما و هم برادرتان رفتار ناپسند و یا گفتار نامناسبی داشته اید که موجب قهر کردن شما شده است.

به یاد داشته باشید که سعی نکنید اشتباهات خود را به گردن برادرتان بیاندازید. مثلا نگویید من به این دلیل این کار اشتباه را انجام دادم چون تو رفتارت اشتباه بوده و … . این گونه صحبت کردن را نمی توان دلیل مناسبی برای اشتباهات دانست. نپذیرفتن اشتباهات و دوری از عذرخواهی کردن به دلیل غرور بیش از اندازه، یکی از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی است.

برای او یک هدیه بخرید

چگونه برادرم را خوشحال کنم؟ اگر می خواهید برادرتان را خوشحال کنید می توانید برای او یک هدیه بخرید. هدیه خریدن برای آشتی کردن می تواند مسیر آشتی را کوتاه و قهر کردن را دور کند. این نشان می دهد که شما واقعا از ته قلب به دنبال ایجاد صلح هستید.

نیاز نیست حتما هدیه گران قیمتی بخرید. هر چیزی که می دانید برادرتان دوست دارد و او را خوشحال می کند کافی است. می تواند یک تابلو خاطره باشد و یا حتی یک جفت کفش ورزشی برای او.

مهم این است که او خوشحال شود و دعوا و ناراحتی ها را فراموش کند. همچنین متوجه خواهد شد که شما تا چه اندازه او را دوست دارید و برای خوشحال کردن او و شاد دیدنش تلاش می کنید.

از یک دوست و یا اعضای خانواده کمک بگیرید

برخی از افراد می توانند برای ایجاد صلح بین خواهر و برادر پیش قدم شوند. مثلا شما می توانید با مادرتان در مورد رابطه خراب خود با برادر صحبت کنید. از او بخواهید که میان شما صلح برقرار کند و کمک کند تا مشکلاتتان را برطرف کنید. همچنین می توانید از یک دوست که مورد اطمینان است کمک بگیرید. سعی کنید از کسی کمک بگیرید که برای برادرتان بسیار عزیز بوده و حرفش را گوش می دهد.

رفع کینه و ناراحتی

کینه و ناراحتی را فراموش کنید

اگر می خواهید آشتی کردن برادر و خواهر نتیجه مثبتی داشته باشد و زندگی شما را تغییر بدهد، باید هر آنچه را که اتفاق افتاده است، فراموش کنید. کینه توزی اجازه نمی دهد که رابطه برادر و خواهری شما به نتایج مثبتی برسد.
اگر شما و یا برادرتان ناراحتی ها و سوء تفاهم هایی را که در گذشته اتفاق افتاده است فراموش نکنید، آشتی کردن شما با مشکل روبه رو شده و دوامی نخواهد داشت. پس سعی کنید با یادآوری خاطره های خوش، اتفاقات ناراحت کننده گذشته را فراموش کنید.

از خاطره های خوش کمک بگیرید

مهم ترین عاملی که می تواند شما را به سمت آشتی کردن با برادر بکشاند خاطرات خوشی است که در گذشته ای نه چندان دور با یکدیگر داشته اید. اگر عکس، دلنوشته و یا فیلمی دارید که خاطره شیرینی برای شما و برادرتان زنده می کند، برایش بفرستید.

این عکس یا فیلم مسلما می تواند برروی افکار و احساسات او نیز تاثیر بگذارد. با دیدن این فیلم ها و یا عکس ها خاطرات گذشته برای شما زنده می شود. دیدن لبخندها می تواند باعث ایجاد حسرت در شما و برادرتان شود. در نهایت شما را به آشتی کردن نزدیک تر کند.

کمک گرفتن از خاطره های خوش برای دلداری دادن و فراموش کرردن ناراحتی ها نیز بسیار مفید است. اگر به دنبال راهی برای ابراز همدردی هستید و یا می خواهید ناراحتی برادر را به شادی تبدیل کنید از بیان خاطره های خوش استفاده کنید.

منبع : مشاور آویژهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits