دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
معرفی آبشار پلنگ دره مازندران
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
پلنگ دره مازندران : منطقه پلنگ دره از طبیعت بسیار بکر و خیره کننده ای برخوردار بوده و در اغلب ایام سال انبوهی از مسافران و گردشگران را در دل خود جای می دهد.

چرا باید آبشار پلنگ دره دیدن کنیم؟

آبشار پلنگ دره شیرگاه مازندران قرار گرفته و از جمله زیبایی های نهفته و جاذبه گردشگری استان مازندران می باشد. زیبایی های موجود در مسیر دسترسی به آبشار پلنگ دره دقایق و حتی ساعات مسافران را به خود اختصاص خواهند داد که هر یک از جذابیت وصف نشدنی بهره مند می باشند.

آبشار پلنگدره که در شمال شرقی شهر شیرگاه قرار دارد و یکی از زیباترین مکان های دیدنی شهر شیرگاه به حساب می آید. شاهد یک رودخانه ای زلال و زیبا با آبشار ۸ متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود.

آبشار پلنگ دره شیرگاه مازندران قرار گرفته و از جمله زیبایی های نهفته در استان مازندران می باشد که از دیدنی ترین و رویایی های مسیرهای طبیعت گردی برخوردار بوده و در راه رسیدن به این منطقه از جذاب ترین زیبایی ها و جاذبه ها بازدید خواهید کرد. این آبشار که از دیدنی های جنگل پلنگ دره به شمار می رود و از دلرباترین دیدنی های این منطقه محسوب می شود.

آبشار پلنگ دره

علاقه مندان به طبیعت گردی و ماجراجویی می توانند با سفر به این منطقه از نزدیک فرصت بازدید و تفریح در این جنگل با جاذبه های تفریحی متعدد را داشته باشند و با گذر از رودخانه ای زلال که از دل جنگل در حال جریان می باشد خود را به آبشار پلنگ دره برسانند. بدون شک بازدید از این آبشار برای دوستداران طبیعت از بهترین و محبوب ترین مناطق گردشگری و توریستی محسوب خواهد شد که در کنار این آبشار فرصت گشت و گذار در دل طبیعت با گونه های مختلف درختان بلند قامت را خواهند داشت.

زیبایی های موجود در مسیر دسترسی به آبشار پلنگ دره دقایق و حتی ساعات مسافران را به خود اختصاص خواهند داد به گونه ای می توان گفت تا رسیدن به این آبشار معروف استان مازندران با جاذبه های طبیعی و تفریحی متعددی مواجه خواهید شد که هر یک از جذابیت وصف نشدنی بهره مند می باشند.

بهترین زمان بازدید از آبشار پلنگ دره

بازدید از آبشار پلنگ دره در هر فصل و ایام از سال امکان پذیر بوده و مسافران می توانند با به همراه داشتن لوازم مورد نیاز برای پیک نیک در دل طبیعت به این منطقه سفر داشته باشند.

شرایط آب و هوای آبشار پلنگ دره معتدل و شرجی بوده و مسافران بدون نگرانی از تغییرات شرایط اقلیمی می توانند به این منطقه سفر کرده و یکی از دلنشین ترین و خاطره انگیزترین سفرهای توریستی خود را سپری نمایند. توجه داشته باشید که برای دسترسی به این آبشار معروف استان مازندران بایستی از عرض رودخانه به عمق نیم متری گذر داشته باشید که پیشنهاد می شود برای راحتی در گست و گذار در این منطقه دمپایی به همراه داشته باشید چرا که کفش اسپرت سبب گرمی و اذیت شدن پاهایتان خواهد شد هم چنین به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه را فراموش نکنید.

آبشار پلنگ دره کجاست؟

در فصل بهار و تابستان این منطقه بسیار شلوغ و پرتردد بوده و دلیل این موضوع انتخاب آبشار پلنگ دره برای سفرهای گردشگری در ایام تعطیلی از سال می باشد که اغلب تورهای گردشگری نیز با اجرای تورهای مسافرتی به این منطقه سفری به دل طبیعت در شیرگاه مازندران برگزار می کنند.

دسترسی به آبشار پلنگ دره

همانطور که میدانید آبشار پلنگ دره در استان مازندران قرار گرفته است که برای دسترسی به این منطقه از شیرگاه به فاصله ۱۳ کیلومتری باید در جاده خاکی تردد داشته باشید تقریبا یک ساعت زمان برای طی کردن این جاده نیاز خواهید داشت و پس از آن به منطقه ای سرسبز با طبیعت بکر خواهید رسید که ابشار پلنگ دره در این منطقه واقع شده است.

فاصله بین این آبشار تا پایتخت حدود ۳ ساعت می باشد که در صورت تردد از جاده فیروزکوه به این منطقه به ۴ ساعت زمان نیاز خواهید داشت. گذر از جاده خاکی برا رسیدن به آبشار معروف پلنگ دره به هیچ وجه اذیت کننده نخواهد بود و در طی مسیر نیز از مناظر و طبیعت دلربا و آب و هوای دلپذیر نهایت لذت را خواهید برد.

تصاویر پلنگ دره

آبشار پلنگ دره واقع در جنگل پلنگدره شیرگاه مازندران یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردی استان مازندران است. از شهر زیبای شیرگاه و از پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی حدود ۱۳ کیلومتر جاده خاکی که با ماشین حدود یک ساعتی طول می کشد را باید طی کرد تا به این مکان زیبا و بکر رسید لازم به ذکر است که جنگل های ابتدایی مسیر بسیار زیبا و رویایی می باشند.

آبشار پلنگ دره که در شمال شرقی شهر شیرگاه قرار دارد و یکی از زیباترین مکان های دیدنی شهر شیرگاه به حساب می آید. شاهد یک رودخانه ای زلال و زیبا با آبشار ۸ متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود.

جنگل پلنگ دره کجاست ؟

جنگل پلنگ دره کجاست ؟

آبشار پلنگدره واقع در جنگل پلنگدره شیرگاه مازندران یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردی استان مازندران است. از شهر زیبای شیرگاه و از پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی حدود ۱۳ کیلومتر جاده خاکی که با ماشین حدود یک ساعتی طول می کشد را باید طی کرد تا به این مکان زیبا و بکر رسید لازم به ذکر است که جنگل های ابتدایی مسیر بسیار زیبا و رویایی می باشند.

منبع : ویلا رابطاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits