ضرب المثل مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه یعنی چی؟!

ضرب المثل مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه یعنی چی؟!

مرغی که انجیر میخوره ، نوکش کجه :: کتاب (مناسب) بخوانیم !

آیا میدونید معنی ضرب المثل مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه چیه!با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با مفهوم این ضرب المثل آشنا شوید.

مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه

مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه!

شخص بدصدایی در یک مسجد اذان می‌گفت؛ اهل محل می‌خواستند اذان گفتن را به یک آدم خوش صدا بسپارند ولی طرف قبول نمی‌کرد و... بالاخره 15 دینار به او دادند که برود و رفت... چند سال بعد یکی از مسجدی‌ها او را دید و حال و احوالش را پرسید؛ یارو گفت: با شما خیلی ارزان حساب کردم. الان جایی هستم که حاضرند 150 دینار بدهند تا دیگر اذان نگویم ولی قبول نمی‌کنم!

مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه

گفت: مدعیان اصلاحات می‌گویند؛ مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند، اگر به بخش خصوصی می‌رفتند، چند برابر همین حقوق کلان را دریافت می‌کردند!گفتم: «مرغی که انجیر می‌خوره نوکش کجه»! مرد حسابی این مدیران چه تخصص و هنر برجسته‌ای دارند که اگر بروند، چند برابر حقوق می‌گیرند؟!گفت: چه عرض کنم؟ باید پرسید پس چرا چسبیده‌اند و نمی‌روند؟!

مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه

گفتم: شخص بدصدایی در یک مسجد اذان می‌گفت؛ اهل محل می‌خواستند اذان گفتن را به یک آدم خوش صدا بسپارند ولی طرف قبول نمی‌کرد و... بالاخره 15 دینار به او دادند که برود و رفت... چند سال بعد یکی از مسجدی‌ها او را دید و حال و احوالش را پرسید؛ یارو گفت: با شما خیلی ارزان حساب کردم. الان جایی هستم که حاضرند 150 دینار بدهند تا دیگر اذان نگویم ولی قبول نمی‌کنم!

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب مرغی که انجیر میخوره ، نوکش کجه

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

---------------------------------------------------------------------

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

ضرب المثل مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه یعنی چی؟!Reviewed by مرجان امینی on September-19Rating: 2.7
۱۷
۱۵
۱ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
 
de
سعید | ۵ ماه پیش
«مرغی که انجیر می‌خوره نوکش کجه»! بنابه گفته ای ضرب المثل درستی نیست چون پرندگانی مثل گنجشک هستند که نوکشون کج نیست اما انجیر میخورن، یا اینکه قرقی نوکش کجه اما گوشتخواره. بهتره گفته بشه «مرغ شکاری نوکش کجه»! اونوقت اگر کسی در مورد انجام کاری ادعایی داشته باشه و کاملا معلومه که از عهدش برنمیاد! بهش میگن: «مرغ شکاری نوکش کجه»!
۰
۰
 

تازه های دلگرم

Scroll to Top