گامپرت آپولو در راه حراجی

حراج گامپرت آپولو در آلمان
حراج گامپرت آپولو در آلمان

بیشترین معیاری که خودرو سازان به آن توجه دارند سرعت خودرو می باشد به خصوص کمپانی های سازنده ی خودرو های مسابقه ای به دنبال این هستند که رکورد سریع ترین خودرو را در پیست نوربرگ رینگ در آلمان بدست آوردند .

خودرویی اصیل و قدرتمند

یکی از شرکت های سازنده ی خودرو که توانست در پیست نوربرگ رینگ در آلمان رکورد بزند و به مهم ترین معیار خودروسازان یعنی سرعت توجه ی کافی داشته باشد ، کمپانی گامپرت است که با استفاده از ابر خودروی خود یعنی آپولو توانست رکورد بی نظیری را از خود به جاری بگذارد . رکوردی که این خودرو در پیست نوربرگ رینگ در آلمان به ثبت رساند به سال 2009 مربوط می شود که در آن زمان توانست تنها در مدت زمان 7 دقیقه و 11.57 ثانیه رکورد پیست نوربرگ رینگ را به نام خود به ثبت برساند .

و حالا این خودرو با پیشرانه آئودی توسط شرکت اسپرینگ بوک که در کشور آلمان قرار دارد به حراج گذاشته شده است ، قیمتی که برای این خودرو در نظر گرفته شده است برابر است با 7 میلیارد و 500 میلیون تومان.

از ویژگی های این خودرو می توان به داشتن پیشرانه 4.2 لیتری خورجینی هشت سیلندر که به دو عدد توربو شارژر مجهز می باشد و توانایی تولید 691 اسب بخار را دارد اشاره کرد . می توان گفت که تمام قدرتی که در این خودرو جمع شده است توسط پیشرانه ی آئودی با استفاده از جعبه دنده ترتیبی به چرخ های عقب آن منتقل می شود .

جسور و منحصربفرد

وزن این خودرو 1200 کیلوگرم می باشد که با وجود داشتن بیشینه سرعت 360 کیلومتری تنها در مدت زمان 3 ثانیه می تواند از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد .

در حال حاضر آخرین خودروهایی که توانسته اند در پیست نوربرگ رینگ آلمان رکوردی به ثبت برساند خودروی پورشه GT2 RS 911 و خودروی مک لارن P1 LM می باشند ، خودروی پورشه توانست در مدت زمان 6 دقیقه و 47.3 ثانیه در سال میلادی 2017 رکورد بزند و همچنین خودروی مک لارن نیز توانست تنها در مدت زمان 6 دقیقه و 45.9 ثانیه رکورد جدیدی را به ثبت برساند که پس از این خودروها ، هنوز خودروی دیگری موفق به زدن رکورد در پیست نوربرگ رینگ آلمان نشده است.

احتمال داده شده است که در آینده ای نزدیک با ساخت خودروی لامبورگینی ، این خودرو رقیبی سرسخت برای پورشه باشد و آن را کنار بزند به گونه ای که در صدر لیست پر سرعت ترین خودرو ها قرار بگیرد .


۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top