قلعه التز؛مکان زیبا و دیدنی در آلمان

۲,۰۲۲
۳
۰
سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۱

قلعه التز از دیدنی های آلمان

قلعه التز قرون وسطی که در جنوب غربی آلمان قرار دارد هنوز تحت مالکیت خانواده ای به همین نام است که حدود ۸۰۰ سال قبل در این مکان زندگی می کرده اند. مالک کنونی این قصر دکتر کارل گراف وونوند زو التز است که سی و سومین نسل از خانواده ی التز است. این قلعه از دیدنی های آلمان به شمار می رود.با دلگرم همراه باشید تا با قلعه التز بیشتر آشنا شوید.

قلعه التز آلمان Burg Eltz

سرگذشت قلعه التز

در بالای تپه‌ها و نزدیکی رودخانه‌ی موزل، میان دو شهر کوبلنز و تریر آلمان قرار دارد. این قلعه هنوز هم متعلق به خانواده‌‌ی التز است که از ابتدا ی قرن ۱۲ (سی و سه نسل قبل) در همین محل زندگی می‌کردند. ۳ قلعه ی التز، بورشیم و لیسینجین تنها قلعه‌هایی اند که در حوزه رود راین قرار دارند و هنوز دست نخورده و سالم باقی مانده اند.قلعه التز اصطلاحا متعلق به جامعه وارثان مشترک است. در واقع این نوع قلعه‌ها به چندین بخش تقسیم می‌شوند که هر کدام به خانواده‌های و یا شاخه‌‌های مختلف از یک خانواده تعلق می‌گیرد.

این اتفاق معمولا هنگامی رخ می‌دهد که سرمایه داران و صاحبان یک یا چند ملک همراه با هم یک کاخ یا قلعه می‌سازند تا به صورت مشترک مورد سکونت قرار دهند. در دوران قرون وسطی، تنها لردهای (ارباب) بسیار مرفه زمان از عهده ساخت #کاخ و قلعه در ملک خود برمی‌آمدند. بسیاری از آنان تنها صاحب یک روستا یا بخشی از روستا بودند. چنین اربابانی در خانه‌های شوالیه زندگی می‌کردند. خانه‌های شوالیه مکانی کوچک و ساده بود و گاها از خانه‌های مستأجران اندکی بزرگ‌تر. در برخی نقاط امپراتوری روم در آلمان فعلی، قانونی بود مبنی بر آن که زمین میان تمام جانشینان ملک تقسیم شود.

بنابراین ملک هر جانشین به قدری کوچک بود که توانایی ساخت کاخ را در آن ملک از صاحبان خود سلب می‌کرد.از همین روی جانشینان به صورت مشترک ملک را سهیم می‌شدند تا بتوانند کاخی باشکوه از برای خود بسازند. بدین صورت هر فرد صاحب بخشی از کاخ می‌شد و همچنین همگی از تحکیم وضعیت دفاعی قلعه سود می‌جستند.در رابطه با قلعه التز، سه شاخه از یک خانواده بنای ساختمان را نهادند و قلعه دارای سه مجموعه جدا از ساختمان‎‌ها است.بخش اصلی قلعه شامل ۸ برج خانوادگی‌ است، که هر برج ۳۰ تا ۴۰ متر ارتفاع دارد. هر برج با دیوارهای خارجی مقاوم، مستحکم شده‌ و نسبت به حیاط یک چهارچوب را تشکیل می‌دهند.حدود ۱۰۰ نفر از اعضا خانواده التز درون بیش از ۱۰۰ اتاق قلعه زندگی می‌کردند.

التز در مرور زمان

پلاتلتز، قدیمی‌ترین بخش قلعه بوده که به سبک رومی ساخته شده است. این خانه در ابتدا در قرن ۹ میلادی تنها یک خانه ساده با پرچین‌هایی خاکی بوده است.قلعه التز در سال ۱۱۵۷ نقشی کلیدی در محافظت از راه تجاری میان دره موزل و ناحیه ایفل ایفا می‌کرد.در اواخر سال ۱۴۷۲ خانه روبناخ که به سبک اواخر دوره گوتیک ساخته شده، تکمیل شد. بخش‌های قابل توجه این خانه، سالن پایینی روبناخ، اتاق نشیمن و شبستان روبناخ با دیوارهای تزئین شده و مجلل است.در بین سال‌های ۱۴۹۰ تا ۱۵۴۰ خانه رودندروف به سبک اواخر دوره گوتیک ساخته شد. قسمت متمایز این خانه، اتاق طاق‌دار بنر است.خانه‌های کمچنیچ در حدود سال‌ ۱۵۳۰ ساخته و تکمیل شد. مزیت بارز این خانه، تجهیز تک تک اتاق‌ها به سیستم گرمایشی‌ است در حالی که در باقی ساختمان‌های #قلعه تنها یک یا دو اتاق به سیستم گرمایشی مجهزند.

قلعه التز در حال حاضر

امروزه بازدید از خانه‌های روبناخ و رودندروف برای عموم آزاد است، در حالی که قسمت خانواده کمپنیچ هنور در اختیار صاحبان‌ اش است و بازدید عمومی ندارد.زمان بازدید: کاخ التز هر ساله از ۲۰ مارچ (۱ فروردین) تا ۱ نوامبر (۱۱ آبان) است.

ساعات بازدید: ۹:۳۰ تا ۱۷:۳۰

هزینه‌های ورودی

 • بزرگسالان: ۱۰ یورو
 • بزرگسالان در گروه‌های بیش از بیست نفر: هر کدام ۹ یورو
 • دانش‌آموران و کم‌توانان جسمی: ۶.۵ یورو
 • گروه‌های دانش‌آموزی: ۶ یورو
 • بلیت خانوادگی (۲ بزرگسال، ۲ کودک): ۲۸ یورو
 • راهنمای تور و راننده اتوبوس می‌توانند رایگان وارد شوند.

استفاده از تورها و بازدید از گنجینه

هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه توری توسط راهنمایان قلعه برای بازدیدکنندگان گذاشته می‌شود که ۳۵ تا ۴۰ دقیقه زمان می‌برد.برای بازدیدکنندگان خارجی که نتوانند به تورهای هم‌زبان خود بپیوندند، بروشوری از صحبت‌ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، چینی، ژاپنی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و هلندی داده می‌شود.با نگه داشتن بلیت خود می‌توانید بین ساعات ۹:۳۰ تا ۱۸ به بازدید از گنجینه بپردازید.برچسب اشیاء همه به آلمانی‌ است و برای بازدید از گنجینه به شما برگه‌ای از ترجمه برچسب‌ها به زبان انگلیسی داده می‌شود.

قلعه التز کجاست ؟

قلعه التز از ۳ طرف توسط رود التزباخ که انشعابی از بخش شمالی رود موزل است، احاطه شده است. این قلعه بر روی صخره‌ای ۷۰ متری و در راه تجاری #تاریخی و مهم میان کشاورزان مرفه و بازار قرار دارد.

آدرس: قلعه التز، مونسترمیفیلد، آلمان


۱) اتوبوس

در روزهای شنبه، یک‌شنبه و تعطیلات عمومی، با اتوبوس بورن‌برگ ۳۳۰ می‌توانید از موزل به قلعه التز برسید. این اتوبوس در روز چهار بار سرویس دارد.


۲) قطار

 • در کوبلنز یا تریر/کوچم سوار قطار شده و در ایستگاه موزلکرن پیاده شوید. قطارها در هر ساعت در ایستگاه موزلکرن توقف دارند.
 • برای رسیدن به قلعه التز، از ایستگاه موزلکرن می‌توانید یک پیاده روی هیجان انگیز داشته باشید و یا از تاکسی استفاده کنید.
 • پیاده: برای پیاده‌روی در طول رود موزل و از میان جنگل، ۵ کیلومتر راه و ۹۰ دقیقه زمان در پیش رو دارید.

۳) ماشین

از شهر کوبلنز: راه L ۱۱۳ از هاتزنپورت به مونسترمیفیلد

 • دو رستوران مشرف بر دره زیبا و قلعه التز وجو دارد.
 • رستوران Unterschänke در اطراف درخت لیمو و ۹۰ صندلی در سالن ستون سنگی رومی قرار دارد.
 • رستوران Oberschänke در کلبه گلداسمیت قرار دارد.

ساعات سرو غذا: ۹:۳۰ تا ۱۸ از ۲۰ مارچ تا ۱ نوامبر.

فروشگاه قلعه

در فروشگاه قلعه اجناس مشابه گنجینه‌هایی که در قلعه مشاهده کردید، به فروش می‌رسند که اغلب جهت هدیه و یادگاری خریداری می‌شوند. در این فروشگاه ظروف، لباس، کارت پستال و کتاب دیده می‌شوند.


قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz
قلعه التز آلمان Burg Eltz

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

Save

Save


قلعه التز؛مکان زیبا و دیدنی در آلمان
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
۳
۰

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

آخرین مطالب دلگرم