امروز: یکشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با ۰۳ شعبان ۱۴۳۸ قمری و ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : جشن چهلم نوروز؛ روزملی خلیج فارس    بیشتر ...
یورو: ۴,۱۷۳ تومان
دلار: ۳,۷۷۳ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۲۲,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۷,۵۷۰ تومان
قیمت روزانه ارز و طلا :

تبلیغات

قیمت روز طلا (تومان)

یک گرم طلای 18 عیار
۱۱۷,۵۷۰
یک گرم طلای 19 عیار
۱۲۴,۰۹۰
یک گرم طلای 20 عیار
۱۳۰,۶۳۰
یک گرم طلای 22 عیار
۱۴۳,۷۰۰
یک گرم طلای 24 عیار
۱۵۶,۷۶۰
هر مثقال طلا آبشده (مظنه)
۵۰۹,۳۰۰

نرخ روزانه ارز - قیمت به ریال

دلار
۳,۷۷۳
یورو
۴,۱۷۳
پوند
۴,۸۹۱
درهم
۱,۰۳۸
دلار کانادا
۲,۹۱۸
دلار استرالیا
۲,۸۸۶
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۸۶
کرون سوئد
۴۳۰
رینگیت مالزی
۸۸۴
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۷
فرانک سوییس
۳,۸۴۰

قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۳,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۲۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۷۴,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۹,۰۰۰
سکه گرمی
۲۵۷,۰۰۰

قیمت روز خودرو (ريال)

هایما S7 اتوماتیک
۸۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت دیزلی فوتون
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28316
۳۸,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28232
۳۶,۳۰۰,۰۰۰
چانگان CS35
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
چانگان ایدو
۶۴,۰۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 اتوماتیک
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 دنده ای
۴۸,۷۰۰,۰۰۰
کد خبر 88
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲

وزن و شخصیت

حتماً این موضوع برایتان عجیب است؛ اما وزن افراد با میزان موفقیت آنها ارتباط دارد. چندی پیش گروهی از متخصصان و دانشمندان تغذیه، تحقیقاتی در این زمینه انجام دادند که نشان داد که انسان‌ها ۲۱ نوع شخصیت دارند و هر شخصیت، عادات غذایی، ورزشی و استرس‌های مربوط به خود را دارند.

 

شخصیت افراد چاق
۱- افرادی که به غذا حمله می‌برند. ۲- افرادی که شب‌ها سراغ غذا می‌روند و در طول شب دزدکی چیزی می‌خورند. ۳- کسانی که خیلی راحت و با خیالی آسوده مقدار زیادی غذا می‌خورند. ۴- روزه‌ داران میوه و افرادی که به ندرت از میوه‌جات و سبزیجات استفاده می‌کنند. ۵- افرادی که دائماً در حال ته‌ بندی هستند و همیشه سرپایی غذا می‌خورند. ۶- افرادی که غذا را با تکه‌های بسیار بزرگ می‌خورند. (لقمه‌های بزرگی دارند) ۷- افرادی که دائماً در حال نوسان هستند(افرادی که در هر دوره مدتی رعایت می‌کنند و رژیم غذایی سالمی را در پیش می‌گیرند، ولی چند روز بعد به جای قبلی خود بازمی‌گردند).

تأثیر ورزش بر شخصیت

۱- برای ورزش کردن احساس خجالت می‌‌کنند. ورزش را دوست دارند، ولی از ورزش کردن خجالت می‌کشند.
۲- تازه‌ کاران ورزشی و مبتدی ها ۳- افرادی که مدتی بسیار پرتحرک هستند و ورزش می‌کنند و مدتی هیچ حرکتی ندارند. ۴- ورزشکارانی که بی‌تحرک هستند و به ندرت حرکت می‌کنند. ۵- همیشه و به طور مرتب ورزش‌های ثابتی انجام می‌دهند. ۶- افراد نازک نارنجی و حساس که سریع آسیب می‌بینند و دردهای مختلف آنها را محدود می‌کند. ۷- اهداف خوبی از ورزش کردن دارند و با انگیزه ورزش می‌کنند.

چند نکته دیگر
هیچ‌ گاه در گذشته نمانید و برای آینده هم رویاپردازی نکنید. ذهن خود را متمرکز زمان حال کنید (بودا). هر آنچه که به آن بیشتر فکر می‌کنید، پیش می‌آید (بودا). وقتی که می‌خواهید کاری را شروع کنید، حتی اگر آن کار شروع یک برنامه رژیمی یا ورزشی برای کاهش وزن باشد، خوشبین باشید. هیچ‌گاه از خودتان توقعات بسیار بالا نداشته باشید. اگر در ابتدای کار موفق نشدید، منصرف نشوید و دوباره تلاش کنید. این هدف کمی زمان‌بر است و باید صبر بیشتری داشته باشید.
مدیتیشن کنید تا با خود درونی‌تان حرف بزنید، خود را بیشتر بشناسید و تمام چیزهایی که ذهن شما را آلوده می‌کنند، از خود دور کنید.

تأثیر استرس بر شخصیت

۱- افرادی که با احساسات خود غذا می‌خورند؛ یعنی وقتی که دچار احساسی می‌شوند، به غذا خوردن رو می‌آورند. ۲- افرادی که تصویرشان از خود منفی است و با خودشان رفتار ناملایمی دارند.
۳- افرادی که عادت دارند همیشه همه‌ چیز را به تعویق بیندازند و همواره می‌گویند: «از فردا شروع می‌‌کنم.» ۴- افرادی که همواره روی دیگران متمرکز هستند و انرژی خود را صرف دیگران می‌کنند و در نهایت برای خودشان هیچ انرژی ندارند. ۵- افرادی که دائماً در حال حرکتند. زندگی‌شان در حرکت سریع خلاصه می‌شود و زمانی برای داشتن یک برنامه زندگی سالم ندارند. ۶- افراد مردد و آنهایی که تصمیم می‌گیرند وزن خود را کاهش دهند؛ اما تردید دارند که در این کار موفق باشند. ۷- افرادی که رویاهای دست‌ نیافتنی دارند و اهداف آنها واقعی نیست؛ به همین دلیل خیلی زود دلسرد و ناامید می‌شوند.

تأثیر شخصیت روی وزن

افرادی که احساس وظیفه‌‌شناسی اندکی دارند و افرادی که از نظر روانی رنجور هستند، بیشتر از دیگران دچار چرخه افزایش و کاهش وزن می‌شوند. حدود ۵۰ سال متوالی روی این موضوع تحقیق و بررسی شده است. افرادی که انگیزه‌های کوتاه‌مدت دارند و بدون فکر قبلی عمل می‌کنند، معمولاً دچار اضافه‌ وزن می‌شوند. با مطالعه و بررسی ۱۹۸۸ نفر مشخص شد افرادی که ویژگی‌های شخصیتی ضعیفی دارند، بیشتر در معرض چاقی هستند. افرادی که از روی انگیزه‌های آنی تصمیم به انجام کارها می‌گیرند، از ریسک کردن لذت می‌برند، اهل ستیز و مقابله، غرغرو، عیب‌جو، پرخاشگر و سلطه‌جو هستند.

وقتی که احساسات منفی داریم و شاد نیستیم، احتمالاً به سراغ ورزش نمی‌رویم. حتی در چنین مواقعی انتخاب‌های غذایی خوب نیز نخواهیم داشت و ممکن است به دلایل احساسی شروع به غذا خوردن و حتی پرخوری کنیم. بنابراین شخصیت شما تأثیر زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت برای کاهش وزن‌تان دارد. شما دوست دارید یک برنامه مؤثر برای کاهش وزن شروع کنید و در عین حال وقت خود را با برخی از برنامه‌های رژیمی و کار‌های دیگری که از آنها لذت نمی‌برید، تلف نکنید.

شخصیت شما روی چگونگی کاهش وزن‌تان اثر می‌گذارد. عادت‌های ذهنی و رفتاری که شخصیت شما را منحصر به فرد می‌کنند، موجب می‌شوند که شما به سراغ انجام برخی فعالیت‌های خاص بروید و از برخی فعالیت‌ها دوری کنید و در نتیجه به دلیل عدم علاقه به فعالیت‌های جسمی، مسأله کاهش وزن مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد و چاق می‌شوید. شاید خودتان متوجه این موضوع نباشید، اما این خود شما هستید که ترجیح می‌دهید برخی کارها را انجام ندهید و کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید. راه‌حل این است که شخصیت خود را بیشتر بشناسید. افکار شما به شدت روی اعمال‌تان تأثیر می‌گذارد. اگر این مسأله را در خودتان کشف کنید که گرایش به اجتناب از فعالیت‌های خاص مربوط به کاهش وزن و تناسب اندام دارید، می‌توانید تصمیم به تغییر اوضاع بگیرید و این فعالیت‌ها را در برنامه خود بگنجانید. اینکه از چاقی رنج می‌برید و یا نیاز به کاهش وزن دارید، در کلیه جوامعی که مردم توجه زیادی به ظاهر فیزیکی خود دارند، باعث می‌شود همواره مورد انتقاد و عیب‌جویی قرار بگیرید؛ اما مهم‌ترین جنبه این مسأله، جنبه سلامت آن است. هر چه وزن بیشتری را با خود حمل می‌کنید، بیشتر دچار بیماری‌ها و مشکلات مربوط به سلامت می‌شوید؛ مثل بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان، آرتروز و بیماری‌های مربوط به صفرا. چاقی حتی روی خواب نیز تأثیر می‌گذارد و موجب قطع تنفس در حین خواب می‌شود.

کاهش ۱۰- ۲۰ کیلوگرم از وزن تأثیر زیادی در سلامتی خواهد داشت. حتی اگر بتوانید فقط با ورزش کردن و یا فقط با رژیم غذایی لاغر شوید، یکی بدون دیگری، روش سالمی نخواهد بود و حتماً شما را با برخی مشکلات در آینده مواجه خواهد کرد. ضمن اینکه به نتیجه رسیدن شما به تعویق می‌افتد و این تأخیر ممکن است باعث ناامیدی و دلسردی شود. کاهش وزن همیشه قانون ثابت خود را دارد.

وقتی که کالری دریافتی شما کمتر از کالری باشد که می‌سوزانید، وزن کاهش می‌یابد؛ بنابراین با ورزش کردن کالری بیشتری بسوزانید تا مقدار کالری مصرفی‌تان بیشتر از کالری دریافتی باشد. شاید بخواهید سطح ورزش خود را افزایش دهید و با انجام ورزش‌های سنگین به هدف خود برسید؛ اما این کار آسیب‌های جدی به همراه خواهد داشت. همچنین اگر تقریباً هر چیزی را که دوست دارید، می‌خورید، انجام ورزش‌های سنگین و زیاد برای‌‌تان مناسب نخواهد بود. بنابراین، کاهش کالری دریافتی و انجام ورزش متناسب در کنار هم باعث کاهش وزن می‌شود. بدن شما به غذا نیاز دارد. برای کاهش وزن و حذف کالری‌های اضافی، باید مواد مغذی مورد نیاز بدن را تأمین کنید.

بهترین غذاها برای کاهش وزن، بهترین غذاها برای افزایش سلامت هستند. منظور از رژیم غذایی سالم، کم خوردن نیست، بلکه سالم خوردن است.

تحریریه دنیای سلامت

منبع : سایت زیباشو+ 30
مخالفم - 9


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید

  


تبلیغات

دانلود نوار ابزار مجله اینترنتی دلگرم

تازه های بیماریها , سلامت , بهداشت و دانستنیهای پزشکی

عوارض شربت و قرص متادون را میدانید؟!

عوارض شربت و قرص متادون را میدانید؟!

اثرات مخرب متادون بر عملکرد جنسی و باروری مردان و زنان/نقش متادون در بی خوابی و اعتیاد جدید با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با عوارض مصرف متادون آشنا شوید. متادون چيست؟ متادون از خانواده مواد شبه…

عجایب گردشگری , ایران شناسی و دانستنیهای سفری

شیراز و هتل های بی نظیر آن

شیراز و هتل های بی نظیر آن

شیراز، مرکز استان فارس از آن دسته شهرهاست که با توجه به قدمت بالای خود و همچنین پایتخت بودن در عصر زندیه، دارای جاذبه های گردشگری تاریخی بی نظیر و بی شماری است. بعلاوه آرامگاه کوروش هخامنشی نیز در…