امروز: شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶ برابر با ۲۷ ربيع الأول ۱۴۳۹ قمری و ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : روز پژوهش/راه اندازي پالايشگاه بيد بلند (1362ش)    بیشتر ...
یورو: ۴,۷۷۶ تومان
دلار: ۳,۹۲۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۶۵,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۶,۰۴۰ تومان
قیمت روزانه ارز و طلا :

تبلیغات

قیمت روز طلا (تومان)

یک گرم طلای 18 عیار
۱۲۶,۳۹۰
یک گرم طلای 19 عیار
۱۳۳,۴۰۰
یک گرم طلای 20 عیار
۱۴۰,۴۳۰
یک گرم طلای 22 عیار
۱۵۴,۴۸۰
یک گرم طلای 24 عیار
۱۶۸,۵۲۰
هر مثقال طلا آبشده (مظنه)
۵۴۷,۵۰۰

نرخ روزانه ارز - قیمت به ریال

دلار
۳,۹۰۴
یورو
۴,۷۸۹
پوند
۵,۰۸۵
درهم
۱,۰۷۴
دلار کانادا
۳,۲۹۹
دلار استرالیا
۳,۱۶۴
ریال سعودی
۱,۰۴۰
لير ترکيه
۱,۲۰۹
کرون سوئد
۴۸۹
رینگیت مالزی
۹۴۴
بات تایلند
۱۲۳
یوان چین
۶۲۲
فرانک سوییس
۴,۱۴۸

قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۲۴۰,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۷۰,۰۰۰
نیم سکه
۶۶۴,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۵,۰۰۰
سکه گرمی
۲۵۱,۰۰۰

قیمت روز خودرو (ريال)

هایما S7 اتوماتیک
۸۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت دیزلی فوتون
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28316
۳۸,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28232
۳۶,۳۰۰,۰۰۰
چانگان CS35
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
چانگان ایدو
۶۴,۰۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 اتوماتیک
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 دنده ای
۴۸,۷۰۰,۰۰۰

پر بازدیدهای گالری تصاویر

کد خبر 158707
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۱۸

معانی انگشتر برای هر انگشت و دست

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد؟


شاید اطلاعات زیادی در این باره نداشته باشید و صرفا انگشترها را برای زیبایی شان انتخاب و بر اساس سلیقه به انگشتان تان می اندازید. اما در این مقاله می خواهیم به طور اختصاصی به مفهوم انگشتر در انگشتان دست با شما صحبت کنیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.
به دست کردن انگشتر معانی زیادی از جمله متاهل بودن شما را می تواند برساند. ولی اگر انداختن یک انگشتر برای مدت بسیار طولانی میان آشنایان یا دوستان در انگشت شما جا افتاده باشد کمتر به معنی آن توجه می شود.با دلگرم همراه باشید.

 

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد؟


۱- دست راست یا چپ؟

در اکثر موارد مهم نیست که انگشتر را در کدام دست خود انداخته اید. برای حلقه های نامزدی و ازدواج ولی قضیه متفاوت است. در این مورد فرهنگ ها و آداب ورسوم زیادی وجود دارد. مثلا اکثر مردان آمریکایی متاهل حلقه ی ازدواج را مانند ایرانیان در انگشت چهارم دست چپ شان می اندازند ولی مردان مذهبی کلیساها در این مورد حلقه را به انگشت چهارم دست راست می اندازند.
شاید در برخی سازمان ها قوانینی در این باره وجود داشته باشد ولی اکثر انداختن حلقه را به سلیقه ی خودتان واگذار می کنند. ولی در کل به اینکه حلقه در کدام دست قرار دارد زیاد حساس نشوید. معمولا دست چپ به عنوان دست احساسات شناخته شده است و نشان دهنده ی عقاید و زاویه دید و احساسات شماست. شاید افراد چپ دست به انداختن حلقه ها در دست راست تمایل داشته باشند.


۲- انگشت کوچیکه

معمولا اولین انتخاب برای کسانی که می خواهند با انداختن انگشتر منظوری را برسانند انگشت کوچیکه است. فواید این انگشت: معانی مذهبی و اعتقادی در آن جایی ندارد و مانند انگشت چهارم هیچ تماس خارجی با انگشت اشاره نخواهد داشت. همچنین به دلیل ایزوله بودن این انگشت از کل بدن شما، بیشتر به چشم می آید. در نتیجه حلقه هایی که برای این انگشت هستند دارای طراحی خاص و پیچیده تری هستند.
کسانی که به علم اخترشناسی و کف بینی و فال گیری علاقه دارند معمولا این انگشت را انتخاب می کنند. این انگشت نماد سیاره ی عطارد است و معمولا حلقه های مخصوص این انگشت از همین ماده (که در دمای اتاق در حالت معمولی مایعی سمی است و برای انسان ضرر دارد) ساخته می شوند.


۳- انگشت چهارم

در آمریکا حلقه در انگشت چهارم دست راست به معنی حلقه ی نامزدی و در دست چپ به معنی ازدواج است. بیشتر افراد به دنبال یک حلقه ی ساده طلا بعنوان حلقه ی ازدواج هستند. معمولا حلقه ای بزرگ و کار شده برای این مورد انتخاب می شود. برای این حلقه طرح های بسیار خاص و زرق و برق دار انتخاب نمی شود و سعی می شود مدلهای ساده برای آن انتخاب شود. این انگشت نماد ماه سیاره ی زمین، خلاقیت و زیبایی است. نماد ماه نقره است و این جنس حلقه برای انگشت چهارم مناسب است.


۴- انگشت وسطی

معمولا در این انگشت کمتر حلقه می اندازند و دلیل آن هم نزدیک بودن آن به انگشت اشاره است که باعث سخت تر شدن کارهای روزمره برای شما می شود. در انتخاب انگشتر آن سعی کنید حلقه ها کوچک و ظریف باشند. شاید در دفعات اول از انداختن حلقه در این انگشت خوشتان بیاید و دلیل‌ آن هم مرکزیت و تسلط بیشتر شما روی آن است.
نماد تعادل و مسئولیت پذیری است و سیاره ی زحل. از آن جایی که فلز مخصوص سیاره ی زحل خاکستری است مدل های استیل برای این انگشت انتخاب می شوند.


۵- انگشت اشاره

با اینکه گفته می شود این انگشت را برای انجام کارهای روزمره خالی بگذارید ولی اکثر خلاف آن عمل می کنند و آن را پر تر از بقیه ی انگشتان می کنند. هر چند پر بودن خود این انگشت به اندازه ی پر بودن انگشتان اطراف آن مضر نیست. اگر به صدها سال پیش بازگردیم این انگشت محل انداختن مهر خاتم بوده است که مخصوص افراد رتبه دار نیز بوده.

اگر می خواهید یک حلقه را بعنوان یک اکسسوری همیشگی برای دستتان انتخاب کنید بهترین مکان برای آن انگشت اشاره است. هرچند مانند شست یا انگشت کوچک از بقیه ایزوله نشده است ولی مکان راحت تری برای نگاه داشتن حلقه هاست.نماد اختر شناسی آن سیاره ی مشتری است و نماد قدرت، رهبری و مالکیت است. فلز مخصوص حلقه های آن باید قلع باشد که همین گونه نیز هست ولی انداختن حلقه های نقره ای روشن نیز در آن مانعی ندارد.

 

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد؟

۶- انگشت شست

در اکثر کشورها و فرهنگ ها این انگشت به معنی ثروت و سخاوت است. به همین دلیل است که حلقه های آن نیز حجیم تر ساخته می شوند. از طرفی اگر اهل انداختن حلقه های زیاد هستید این بهترین انگشت است زیرا انگشت کوچک یا چهارمی یا وسطی به راحتی پر می شوند ولی شست دیرتر پر می شود. برای این انگشت حلقه های حجیم و پر زرق و برق انتخاب کنید ولی زیاده روی نکنید. زیرا به خودی خود این انگشت و حلقه ی روی آن نماد ثروت هستند و این کار شما می تواند شان آن.نماد اخترشناسی خاصی ندارد ولی در علوم افسانه ای قدیم به معنی شخصیتی مقتدر بوده است.

یک نفر چند انگشتر می تواند به دست بیندازد؟

این مورد کاملا سلیقه ای است. آسان ترین کار انداختن یک حلقه در هر انگشت است ولی شاید شما بخواهید حتی ۴ یا ۵ حلقه ی نازک در هر انگشت و یا حلقه های متصل بهم بیندازید. ما به شما انداختن ۲ یا ۳ حلقه در دو دست را پیشنهاد می کنیم.


خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد؟

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

--------------------------------------------------------------------------

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 + 2
مخالفم - 0
منبع: دلگرم


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید