نحوه نگهداری از بچه خرگوش، بهترین روش بزرگ کردن بچه خرگوش

چگونه از بچه خرگوش نگهداری کنیم
۶,۴۶۵
۷
۰
دوشنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ۱۸:۱۵

وسایل مورد نیاز برای غذا دادن به بچه خرگوش:

  1. یک قوطی شیر برای بچه خرگوش تهیه کنید ، و با یک قاشق غذاخوری خامه مخلوط کنید.
  2. ۲ هفته ی اول ، کپسول اسیدوفیلوس را باز کرده و ½ پودر را در هر وعده غذایی خرگوش بریزید . در ۳ و ۴ هفتگی مقدار را به یک کپسول کامل افزایش دهید. (در ۴ هفتگی معمولاً از شیر گرفته می شود.)
  3. با دقت و به آرامی هر کدام از بچه ها را در یک پارچه ی نرم کوچک، قنداق کنید و هنگام غذا دادن سرشان را بالا نگه دارید.
  4. درون قفس هم باید کاه بریزید و روزی یکبار کاه را عوض کنید ، بهتر است از ظرف های دو تکه ( تکه رویی سبد مانند و زیری یک تکه و بدون منفذ )که برای نان و سبزی استفاده می شود بهره ببرید.

کلیپ غذا دادن به بچه خرگوش

چگونه به خرگوش های نوزاد غذا دهیم؟

  1. برای غذا دادن به بچه خرگوش از یک قطره چکان استفاده کنید. هر بچه روزانه باید ۵ سی سی مخلوط KMR در دوران نوزادی، ۱۰ تا ۱۵ سی سی در ۱ هفتگی، ۲۶ تا ۳۰ سی سی در ۲ هفتگی و ۳۰ سی سی در ۳ و ۴ هفتگی مصرف کند. اگر بچه غذا را کامل نخورد، چند ساعت صبر کرده و بعد دوباره به او بخورانید.
  2. به آرامی به خرگوش غذا دهید تا در خوردن غذا عجله نکند. KMR را داخل دهانش فشار ندهید چون به گلویش می پرد و خفه می شود.
  3. وقتی خرگوش ها ۱۰ روزه شدند، می توانید مقداری پلت چوبی (Wood Pellet) را کنار جعبه بریزید تا بخورند. اگر خرگوش ها وحشی هستند به آن ها پلت ندهید. به خرگوش های وحشی سبزی بدون آفت کش و یونجه جو بدهید. یک ظرف کوچک و کم عمق را از آب پر کرده و در جعبه بگذارید. اما مراقب باشید که ظرف بزرگ نباشد چون بچه خرگوش ها در آن غرق می شوند.

نحوه غذا دادن به بچه خرگوش

محل نگهداری بچه خرگوش:

برای بچه خرگوش ها، با یک جعبه محکم و رو باز و با استفاده از حوله های نرم و تمیز یک لانه درست کنید. یک حوله را تا کرده و کف جعبه قرار دهید و حوله ی دیگر را روی آن بگذارید. اگر مادر خرگوش ها لانه داشت و این لانه ترک شده است، از چیزهایی که در لانه باقی مانده است استفاده کنید. یک حوله هم بالای جعبه بگذارید تا فضا را تاریک و ساکت کند. اما مراقب باشید خرگوش ها خفه نشوند.

وسایل مورد نیاز بچه خرگوش

اگر لازم باشد، دمای فضا را تا ۲۰ یا ۲۲ درجه سانتی گراد بالا ببرید. اگر نشد، یک تشک برقی را روی درجه کم گذاشته و بین حوله ها قرار دهید. گرمکن را زیر حوله ها نگذارید، چون حوله ی بالایی سرد می ماند. مطمئین شوید که گرمکن از حوله بیرون نزده باشد، چون ممکن است بچه خرگوش ها را بسوزاند.

بچه خرگوش ها را دور از سروصدا و مردم نگه دارید، به خصوص اگر خرگوش ها وحشی اند. اگر نوزادها وحشی اند، فقط وقتی آن ها را بغل کنید که می خواهید غذا دهید. بقیه ی وقت ها بغل شان نکنید، چون باعث ناراحتی خرگوش ها می شود و همچنین نمی توانند در طبیعت دوام بیاورند.

کاربر گرامی چنانچه در مورد " نگهداری بچه خرگوش " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

در مورد بزرگ کردن حیوانات خانگی بیشتر بدانید :

نگهداری از جوجه طوطی ، بهترین روش بزرگ کردن جوجه گوشتی طوطی + فیلم

نگهداری از جوجه ها،بهترین روش نگهداری از جوجه ها

نگهداری از جوجه اردک ، بهترین روش نگهداری از جوجه اردک

بهترین نحوه نگهداری و بزرگ کردن جوجه مرغ مینا۷
۰

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید