چرا باید روزانه 20 دقیقه بدویم ؟ و 12 مزیت آن

۱,۲۶۱
۰
۰
یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳

12 مزیت دویدن 20 دقیقه در روز

با توجه به شیوه زندگی بسیاری از مردم وقت و پول خود را برای برخی از جلسات سالن ورزشی،سرمایه گذاری می کنند. خوب، این روش کمی گران و سخت است، چرا که هدف اصلی زندگی سالم نیست، و گاهی نیز فقط یک کارت عضویت باشگاه می ماند.

در این میان یک پیاده روی تند و یا دویدن در روز نه تنها آسان و ارزان است، بلکه شما بسیاری از مزایای سلامتی از جمله طراوت شادابی و کاهش وزن را یکجا دریافت می کنید فقط کافی است کمی اراده داشته باشید و بجنبید.

البته بعضی از افراد شرایط دویدن خارج از منزل را ندارند به آنها توصیه می شود که در ورزشگاه و باشگاه ثبت نام کنید ولی ورزش را کنار نگذارید ولی اگر شما در حال حاضر در یک محله زیبا زندگی می کنید، می توانید از مزیت های 20 دقیقه دویدن در روز استفاده کنید.

مخصوصا اینکه این کار را در صبح زود انجام دهید.بنابراین زمان ارزشمند خود را از دست نخواهید داد. خوب حالا می توانیم مزایای ان را به طور فهرست وار بیان کنیم که به اهمیت صحبت های ما پی ببرید.

1 - سلامت ریه ها را تضمین کنید :

حفظ سلامت ریه ها را حفظ می کند ، مطالعه ای که در سالن های داخلی منتشر شده بیان کرده است که تمرینات قلبی با شدت می تواند حرکت ریه را تسریع کرده و آن را به اصطلاح تمیز کند. علاوه بر این، اگر هدف شما افزایش ظرفیت ریه باشد،به مدت کوتاه و سریع بدوید.

2 - برای سلامت قلب مناسب است :

واقعیت این است که دویدن مزایای زیادی برای سلامت قلب و عروق به همراه دارد در حال حاضر در پژهش های علمی و حتی در مجله پزشکی ورزشی بریتانیا منتشر شده. گفته شده است که در طی دویدن ، بدن شما اکسیژن بیشتری را جذب می کند و به همین دلیل قلب شما کارآیی بیشتری خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که همه اکسیژن به طور مطلوب توزیع شده است. مطالعات مختلف نیز بیان داشتند که ورزش منظم در حال اجرا می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را تا 30٪ کاهش دهد.

3 - راه حل آسانی برای سوختن چربی است :

تعجب می کنید اگر بگوییم که 20 دقیقه دویدن در روز برای سوختن چربی کافی است. خوب، به همین دلیل است که شما باید به طور منظم آن را انجام دهید. علاوه بر این، پس از دویدن مصرف بیش از حد اکسیژن ، بدن شما به مصرف کالری و کربوهیدرات برای بهبودی عضلات خود ادامه خواهد داد.به همین دلیل کنار گذاشتن ورزش می تواند باعث چاقی سریع شما شود.

4 - دریافت هورمون های فوق العاده برای سلامت مغز :

20 دقیقه زمان طولانی ای نیست، اما در آن حد کافی است که تمام اندورفین هایی را که باید در تمام طول روز احساس راحتی کنید، به شما بدهند. اگر می خواهید دسترسی سریع به اندورفین فوق العاده داشته باشید، یک جلسه کوتاه بهتر از یک برنامه طولانی است زیرا شما نمی خواهید احساس خستگی کنید.

5 - جلوگیری از استرس و رسیدن به آرامش :

هر زمان که به دلیل مشکلات شغلی، زندگی یا حتی زندگی عاشقانه خود احساس تنهایی می کنید، چرا از 20 دقیقه با ارزش خود برای انجام یک جلسه سریع استفاده نمی کنید؟ در طول دویدن 20 دقیقه ای، شما اکسیژن بیشتری را دریافت خواهید کرد که به تمام قسمتهای بدن شما از جمله مغزتان توزیع خواهد شد. علاوه بر این، تقویت کننده آندورفین است که یک راه حل عالی برای کاهش استرس در نظر گرفته می شود.

6 - شما را به سرعت ریکاوری می کند :

تمرینات زیادی وجود دارد که می توانید سالم بمانید اما 20 دقیقه جلسه تمرین ساده ترین و سریع ترین روش ها است.20 دقیقه دویدن را امتحان کنید تا دیر تر خسته شوید در این روش بعد از ورزش سریعا انرژی خود را بازیابی می کنید و نیاز نیست بعد از آن استراحت کنید.

چرا باید روزی 20 دقیقه بدویم ؟

7 - باعث می شود کمتر دچار گرسنگی شوید :

بعد از دویدن سریع و خوردن یک غذای سبک دیرتر احساس گرسنگی می کنید بهتر است یکبار امتحان کنید و به حرف ما برسید.

8 - مقابله بهتر با افسردگی :

مقدار اندورفین که در طول 20 دقیقه ای اجرا می کنید، باعث می شود تا علائم افسردگی را با روش خوبی درمان کنید.

9 - خواب بهتری خواهید داشت :

اگر در حال حاضر با مشکل بی خوابی مواجه شده اید،شاید بهتر است قبل از خواب 20 دقیقه بدوید تا بتوانید خواب خوبی داشته باشید، زیرا می تواند اضطراب را کاهش دهد، و این یکی از دلایل بی خوابی است.

10 - عضله شما را شکل می دهد :

داشتن وزن ایدهآل کافی نیست اگر بدنتان عضله قوی ندارد دویدن 20 دقیقه در روز به اندازه کافی برای شکل دادن به عضلات شما بدون نیاز به پیوستن به یک کلاس بدنسازی مناسب می باشد.

11 - اشتها را بهبود می بخشد :

در حالی که بسیاری از مردم به دنبال راهی برای بهبود اشتهای خود می باشند یکی از راه حل ها برای افزایش وزن دویدن 20 دقیقه در روز است .

12 - از برخی بیماری های مزمن جلوگیری می کند :

همانطور که در بالا ذکر شد، شما می توانید از برخی بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی، بیماری ریه، انواع خاصی از دیابت، به ویژه دیابت نوع 2 و بسیاری از بیماری های دیگر جلوگیری کنید.

موارد احتیاط در این روش :

این دوازده مزایای استفاده از 20 دقیقه دویدن در روز همانطور که در بالا ذکر شد انگیزه عالی برای کسانی است که در حال حاضر طالب داشتن یک شیوه زندگی سالم هستند می باشد. با این حال، برخی از ملاحظات وجود دارد که باید بدانید همچنین برای جلوگیری از تمام عوارض جانبی در حال اجرا وجود دارد

  1. قبل از شروع به کار، یک چیز ضروری است که باید بدانید. بهتر است قبل از صبحانه یا ناهار بدوید. با این حال، اگر میخواهید شب بدوید بهتراست پس از شام باشد
  2. مهم است که هر زمان که بخواهید، آن را به طور مرتب با همان زمان مشابه انجام دهید. اگر می خواهید چند دقیقه اضافه کنید، باید آن را به صورت مرحله ای انجام دهید چون بیش از 20 دقیقه دویدن مدام ممکن است برای عضلات قلب و بدن شما مشکل ایجادکند.
  3. به شدت توصیه می شود که در فضای باز بدوید، اما با یک شرایطی که هوا تازه و مناسب باشد تا ریه شما نفس بکشد. اگر هوا پر از آلودگی است، شاید در محیط داخلی گزینه بهتری باشد.
  4. اگرچه به طور کلی دویدن برای ریه مناسب باشد، اما برای کسانی که در ریه انها بیماری خاصی تشخیص داده شده ، قبل از اضافه کردن این فعالیت بهتر است ، باید با دکتر خود مشورت کنید.
  5. واقعیت این است که 20 دقیقه چیزی نیست که شما باید نگران آن باشید، بلکه باید به طور منظم توجه کنید.یادتان باشد اگر می خواهید این کار را انجام دهید منظم باشد .یا حداقل هفته ای 3 روز باشد.

divider

بیشتر بخوانید :

فواید دویدن به همراه چند نکته

فواید دویدن به عقب برای زیبایی اندام

فواید دویدن روی تردمیل را میدانید؟!

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter