شرح سوال:
بازدید: ۵۶ | تاریخ : چهارشنبه, ۰۹ آبان ۱۳۹۷
بنام خدا
ضمن عرض سلام و وقت بخیر و تشکر از بابت این سامانه
من بیشتر از 20 سال هست که تایپ انجام می دهم و حدود 2 سال هست که در قسمت مچ هر دو دست و این اواخر آرنج و حتی گاهی کتف ها احساس درد دارم . خصوصا در طول شب ، کاملا آرامش را از من گرفته و از داخل بصورت رعد مانند و گاها درد ممتد آزارم می دهد در طول ساعات کاری روز هم کمی درد دارم لیکن کمتر متوجه آن می شوم ، من فشار خون دارم و اخیرا نیز تا حدودی درگیر دیابت 2 شده ام و قرص متفورمین 2 بار و قرص فشار خون نیز املوپرس 1 بار در روز استفاده می کنم ، در اخرین ازمایش خون من چربی مناسب و کبد کمی چرب و قند من بالا بود(300) میلی ، یکبار نیز در مچ هر دو دستم تزریقی انجام دادم که اسم داروی تزریقی را بخاطر ندارم ولی 2 یا 3 ماه بعد از اون درد نداشتم ، اکنون هم مکمل فولی فلکس استفاده می کنم .
مطلب طولانی شد، عذر خواهم ، لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر از شما
پاسخ کارشناس :
۰
0.0 by "مجله دلگرم"

سلام دوست عزیز

انجام مداوم حرکات تکراری از قبیل کار با موس . کیبورد . قلم در دست داشتنهای طولانی باعث ایجاد این نوع دردهاست و شما گرفتار بیماری تنیس البو شده اید که عضلات و تاندونها و مفاصل دست شما را درگیر نموده است و دردهایی ازاردهنده از قبیل گز گز دستها . بیحسی سر انگشتان . سوزش انگشتان و ... میشودکه گاهی از اوقات با تزریق کورتون در فضای عصبی و کانالی دردها برای مدتی طولانی برطرف میشود اما  

بهترین راه های درمان جلسات منظم فیزیوتراپی . آرام باز و بسته نمودن دستها در آب . فشردن توپ تنیس در دست ها . کاهش حجم کار از روی دستان خود  است.

اگر با انجام این کارها درد شما کاهش پیدا نکرد حتما باید جهت ادامه درمان و گاها جراحی به متخصص ارتوپد مراجعه نمایید .

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter