فواید بوسیدن در روابط زناشویی

فواید بوسیدن

اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت ميتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با يک لبخند انتقال مي دهيم، عشق را در کلمـات مي گنجانيم و علايق خود را با بوسه ابراز مي نماييم. در يک بوسه مطالب عميقي وجود دارد که بيان آن ها فراي لغات و کلمات است.

فواید بوسیدن

نـويسنده کتاب "عشق و رابـطه جنسي"، دکتــر جان فري مـعتقد است:

"بوسيدن هنر است و نشان دهنده يک نوع بيان فردي و کاملاً شخصي از عشق و محبت مي باشد." بوسه زماني ايجاد مي شود که زوجين براي اولين بار به هم نزديک مي شوند، پس کاملاً طبيعي است که دو طرف کمي مضطرب شده و عصبي شوند. از يک منبع با نويسنده بي نام"کتاب بوسه ها" اينطور برداشت مي شود که: "بوسه يک عمل کاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهيد نمي توانيد بگيريد و بالعکس."

در يک کتاب ديگر هم اينطور نوشته شده که زمانيکه احساس ميکنيد تمايل داريد تا همسرتان را ببوسيد اين کار را انجام دهيد، لازم نيست حتماً صبر کنيد تا او را بهتر بشناسيد، او را ببوسيد و به مرور زمان مي توانيد او را بهتر بشناسيد. يکي از مواردي که زيبايي بوسه را چند برابر مي کند اين است که در همه ي زبان ها و مذاهب قابل درک مي باشد.

پروفسور وان بيرنت رئيس بخش مردم شناسي دانشگاه تکزاز اظهار مي دارد که: "اولين بوسه عاشقانه برمي گردد به 1500 سال قبل از ميلاد مسيح در هند. پيش از اين زمان هيچ مدرک ديگري دال بر وجود بوسه هاي عاشقانه وجود نداشت. کليه اين نتايج از روي لوح هاي گلي، نقاشي روي ديواره هاي غارها و يا نوشته هاي روي پوست حيوانات بدست آمده است. بيرنت معتقد است که تماس نزديک و فشار بيني ها به يکديگر از همان 1500 سال قبل از ميلاد مسيح مرسوم بوده است.

اما بوسه اي که امروزه به اين شکل رواج پيدا کرده، براي اولين بار در ميان رومي ها شهرت پيدا کرد. رومي ها در هنگام سلام کردن يکديگر را مي بوسيدند، انگشتر و حلقه اي که بر دست رهبران قومشان بوده را مي بوسيدند و مجسمه هاي خدايان خود را نيز مي بوسيدند و با اين کار مطيع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال مي دادند. رومي ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرايط مختلف مي تواند معاني متفاوتي را در بر داشته باشد، به همين دليل براي انواع بوسه ها، نام هاي مختلفي انتخاب کردند.

به عنوان مثال اسکيوليم: بوسه از روي دوستي، باسيوليم: بوسه از روي احساس عشق و محبت، و سويوليم: بوسه عميق که اين روزها به French Kiss مشهور شده است. از آن به بعد بود که اديان مختلف شروع به تحريم بوسه نموده و آنرا به عنوان يک گناه نابخشودني اعلام کردند، اما به هر حال قدرت بوسه بيشتر بود و همچنان به قوت خود باقي مانده است.

اگر بخواهيم اين پديده را از نظر علمي ريشه يابي کنيم، مي توانيم بگوييم که بوسيدن به طور طبيعي باعث مي شود تا ذهن آکسي توسين بيشتري ترشح کند، اين هورمون سبب مي شود در هنگام بوسيدن احساس خوبي به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهيت وجودي انسان به گونه اي است که در صورت تجربه يک بوسه منتظر بوسه ي بعدي خواهد بود. زمانيکه در وضعيت بوسيدن قرار مي گيرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شيميايي را ترشح مي کنند که همين ماده سبب ايجاد تمايل فرد به ادامه بوسيدن مي شود.

در تحقيقي که در سال 1997 در دانشگاه پرينستون انجام شد، محققان به اين نتيجه دست پيدا کردند که مغز انسان داراي سلول هاي عصبي است که فرد را قادر مي سازد تا در تاريکي لب هاي معشوقه اش را پيدا کند. تعجبي وجود ندارد که چرا بسياري از زوج ها از بوسيدن يکديگر در مکان هاي تاريک و کم نور لذب بيشتري مي برند. پزشکان و روانپزشکان آلماني در پي پژوهش هاي گسترده خود در اين باره به اين نتيجه رسيده اند که افرادي که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را ميبوسند کمتر دچار بيماري مي شوند.

همچنين افرادي که پس از بوسيدن خانه را ترک مي کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، 20 تا 30 درصد درآمد بيشتري نسبت به سايرين دارند و به طور متوسط 5 سال بيش از هم سن و سال هاي خود عمر مي کنند. دکتر آرتور سازبو يکي از افرادي که در در اين تحقيقات نقش فعالي داشته معتقد است يکي از دلايل اصلي موفقيت تعداد بسيار زيادي از افراد اين است که روز خود را با يک نگرش مثبت و دلچسب شروع ميکنند و چه چيز مي تواند مانند يک بوسه در انسان يک نگرش مثبت ايجاد کند.

فواید بوسیدن

بنابراين اگر شما مي خواهيد خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولاني داشته باشيد، بايد کسي را که دوستش مي داريد هر روز صبح، پيش از اينکه خانه را به قصد محل کار خود ترک کنيد، ببوسيد. ساير مزايا

• محافظت از دندان ها و جلوگيري از پوسيدگي دکتر پيتر گوردن رئيس اتحاديه دندانپزشکان انگستان اظهار مي دارد: "پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شيرين شده و بزاق دهان حالت اسيدي پيدا مي کند، اين امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روي دندان ها مي شود.

بوسيدن يک فرايند پاک کننده طبيعي است که به حفظ سلامت دندان ها کمک مي کند، جريان بزاق دهان را افزايش بخشيده، و درصد ايجاد پلاک بر روي دندان ها را تا حد بسيار زيادي کاهش مي دهد." من خودم اين سوال ر از دندانپزشکم پرسيدم، او در ابتدا قدري خجالت کشيد، اما نهايتاً صحت گفته هاي مرا تاييد کرد.

• از بين بردن استرس يک بوسه عاشقانه، بهترين روش براي ريلکس شدن و از بين بردن استرس محسوب مي شود.

مايکل کي مکناب، مشاور رواني معتقد است: "زمانيکه لب ها در حالت بوسيدن قرار مي گيرند، تقريباً دهان حالت لبخند زدن را به خود مي گيرد، و از آنجايي که احساسات و حرکات بدني انسان با هم ارتباط نزديکي دارند، تقريباً غير ممکن است که يک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عين حال بايد به اين نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسيدن عميق تر مي شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترين حالت خود قرار مي گيرند. اين امر بهترين تکنيک براي قطع ارتباط با دنياي پر هياهوي بيروني و ريلکس شدن است.

• کاهش وزن چه مدت مي توانيد اين کار را انجام دهيد؟ براي اينکه تنها نيم کيلو وزن کم کنيد بايد 3000 کالري بسوزانيد، يعني چيزي در حدود 30000دقيقه يا همان 500 ساعت. يک بوسه عميق و طولاني به شدت متابوليسم بدن را افزايش مي دهد و سبب مي شود تا مواد قندي با سرعت بيشتري در بدن سوزانده شوند. ميزان کالري مصرفي، به شدت بوسه بستگي دارد، اما به طور متوسط مي توان گفت که در هر 10 دقيقه 10 کالري مصرف مي شود.

• تاخير در فرايند پيري اين مورد يکي از مهم ترين مزاياي بوسيدن به شمار مي رود. بوسيدن به شما کمک ميکند تا قدرت ماهيچه هاي فک و چانه همچنان حفظ شود، به همين دليل ميزان ايجاد چين و چروک در آنها پايين کاهش پيدا مي کند.

• ايجاد و افزايش تناسب اندام خوب بهانه اي خوبي براي ورزش نکردن دستتان داديم! در حين بوسيدن، قلب تند تر مي تپد و ضربان آن افزايش پيدا مي کند، در اين زمان آدرنالين بيشتري آزاد شده و خون با سرعت بيشتري به تمام نقاط بدن پمپاژ مي شود. مي توان اظهار داشت که بوسيدن از جمله بهترين تمرين هاي قلبي - عروقي است.

• تکليفتان را با طرف مقابل روشن مي کند در حين بوسيدن مي توانيد نيازهاي جنسي همسرتان را ارزيابي کنيد و ببينيد تمايلي به ادامه ارتباط دارد يا خير. روانشناسان معتقدند که اولين بوسه اين امکان را براي شما فراهم مي آورد که ببينيد آيا با طرف مقابل همخواني داريد يا نه. به نظر مي رسد که "بو" تاثير به ياد ماندني در ضميرناخودآگاه انسان ها بر جاي مي گذارد، بنابراين با تجربه اولين بوسه مي توانيد تشخيص دهيد که فريون شما با شخص مقابل هماهنگي دارد يا خير و اگر اينچنين نبود در همان آغاز مي توانيد ارتباط خود را با او خاتمه بخشيد.

• افزايش اعتماد به نفس البته اول مطمئن شويد که دندان هايتان ارتودنسي ندارند چون امکان آسيب رسيدن به دندان هاي خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال يک بوسه عاشقانه مي تواند حس خوبي را در شما ايجاد کند. به صورت تئوري مي توان اين موضوع را اينچنين توضيح داد که در زمان بوسيدن، خوشحال هستيد، و وقتي هم که خوشحال باشيد احساس خوبي نسبت به خودتان پيدا خواهيد کرد و اين امر سبب افزايش اعتماد به نفس و عزت نفس شما مي شود.

فواید بوسیدن در روابط زناشویی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 37
۳۷
۳
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تازه های دلگرم

Scroll to Top