امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ برابر با ۳۰ ربيع الآخر ۱۴۳۹ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۱۸ میلادی , مصادف است با : افتتاح مجتمع عظيم پتروشيمي اصفهان (1371 ش)    بیشتر ...
یورو: ۴,۷۷۶ تومان
دلار: ۳,۹۲۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۶۵,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۶,۰۴۰ تومان
قیمت روزانه ارز و طلا :

تبلیغات

قیمت روز طلا (تومان)

یک گرم طلای 18 عیار
۱۲۶,۳۹۰
یک گرم طلای 19 عیار
۱۳۳,۴۰۰
یک گرم طلای 20 عیار
۱۴۰,۴۳۰
یک گرم طلای 22 عیار
۱۵۴,۴۸۰
یک گرم طلای 24 عیار
۱۶۸,۵۲۰
هر مثقال طلا آبشده (مظنه)
۵۴۷,۵۰۰

نرخ روزانه ارز - قیمت به ریال

دلار
۳,۹۰۴
یورو
۴,۷۸۹
پوند
۵,۰۸۵
درهم
۱,۰۷۴
دلار کانادا
۳,۲۹۹
دلار استرالیا
۳,۱۶۴
ریال سعودی
۱,۰۴۰
لير ترکيه
۱,۲۰۹
کرون سوئد
۴۸۹
رینگیت مالزی
۹۴۴
بات تایلند
۱۲۳
یوان چین
۶۲۲
فرانک سوییس
۴,۱۴۸

قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۲۴۰,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۷۰,۰۰۰
نیم سکه
۶۶۴,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۵,۰۰۰
سکه گرمی
۲۵۱,۰۰۰

قیمت روز خودرو (ريال)

هایما S7 اتوماتیک
۸۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت دیزلی فوتون
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28316
۳۸,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28232
۳۶,۳۰۰,۰۰۰
چانگان CS35
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
چانگان ایدو
۶۴,۰۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 اتوماتیک
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 دنده ای
۴۸,۷۰۰,۰۰۰

پر بازدیدهای روانشناسی

کد خبر 158534
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۱۳

نحوه برخورد با همسر لجباز

مهم ترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز

 

لجبازی، بازی خطرناکی است که برخی از زوجین به خصوص در سال‌های اول زندگی مشترک برای نشان دادن قدرتشان به یکدیگر در پیش می‌گیرند. آن‌ها فکر می‌کنند اگر در بسیاری از موارد نظر همسر خود را تأیید کنند و مطابق میل همسر خود عمل کنند، دیگر باید تا آخر عمر حرف‌شنو و مطیع محض او باشند.با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با نحوه برخورد با همسر لجباز آشنا شوید.

 

برخورد با شوهر لجباز

 

نحوه برخورد با شوهر لجباز و عصبی

 

خانمی۳۳ساله‌ام. ازهمسرم ۸ سال بزرگترم. در ابتدای  ازدواج دوستش داشتم و به او محبت می‌کردم اما بتدریج رفتارهایی نشان داد که سرد  شدم. بسیار لجباز و عصبی است کمی هم غرور دارد با توجه به سنش چه کنم که رابطه‌ای  خوب با او داشته باشم و همدیگر را درک کنیم .

اول باید جواب این سوال را به خودتان بدهید که چه  شد که با او ازدواج کردید؟

یعنی دانستن اینکه در ازدواج با وی چه می‌خواستید مسئله  مهمی است .می‌خواستید مادرش باشید...!معمولاً یکی از دلایلی که خانم‌ها با پسرهای کم  سن وسال‌تر از خود ازدواج می‌کنند، پاسخ گفتن به حس مادرانه‌شان است.به عبارتی به لحاظ ذهنی شما برای او حکم مادر را  دارید و او نقش پسر شما را دارد، بنابراین لجبازی یک پسر در مقابل دستورات یا  خواسته‌های مادر امری طبیعی به نظر می‌رسد و لذا موضوع نباید خیلی بغرنج باشد. اما  مسئله این است که در عالم واقعیت وی همسر شماست و باید در کار‌ها با شما مشورت کند  و از طرفی تامین نیازهای عاطفی و هیجانی شما هم به عهده اوست.

به عبارتی قرار نیست که فقط شما مراعات او را  بکنید و فقط شما خود را با رفتارهای او وفق دهید .
زناشویی رابطه‌ای دو طرفه است.رابطه زناشویی یک رابطه متقابل است که در آن هر  دو نفر در کنار یکدیگر نیازهای خود را برآورده و در این راستا خدماتی را هم به  همدیگر ارائه می‌کنند مثلاً شما انجام امور منزل را به عهده دارید و همسرتان  مسئولیت تامین مخارج مالی. لذا او هم به اندازه شما باید نگران این رابطه باشد و  برای بهبود آن تلاش کند .
در نتیجه مسئله‌ای که در رابطه شما باید پررنگ  شود این است که شما همسر او باشید نه مادرش! اگرچه نگفته‌اید که چند وقت از  ازدواجتان می‌گذرد ولی به نظر می‌رسد در این مدت شما بیشتر برای او مادر بوده‌اید  تا همسر
به خودتان اطمینان داشته باشید.

مسئله مهم دیگر اطمینان به خود است. اینکه شما  بزرگ‌تر از او هستید می‌تواند جنبه مثبت هم داشته باشد که از همسرتان تجربه بیشتری  در مدیریت رابطه‌تان دارید اما این زمانی مثبت می‌شود که شما به خود مطمئن باشید.  سعی کنید در ارتباط با او محکم باشید و تا می‌توانید فراموش کنید که بزرگ‌تر از او  هستید. تصور کنید اگر هم سن او یا کوچک‌تر بودید چطور رفتار می‌کردید، گهگاهی هم به  این شیوه رفتار کنید. خیلی از مردهای بزرگ‌تر از همسر شما هم، هستند که لجباز یا  عصبی باشند، پس لجباز بودن ارتباطی به تفاوت سنی ندارد. مرد لجباز مردی است قدرت  طلب که می‌خواهد بزرگی خود را اثبات کند. گاهی اجازه دهید همسرتان بزرگ باشد یا نزد  بقیه او را بزرگ کنید.

دوست داشتن مشروط، ممنوع

این را هم فراموش نکنید که حتماً نباید همسرتان‌‌  همان فردی باشد که شما انتظار دارید یا دوستش دارید. یعنی همسر شما می‌تواند گاهی  لجبازی کند یا عصبانی شود و شما هنوز او را دوست داشته باشید. به عبارتی دوست داشتن  رامشروط نکنید.

اما غرور...

غرور از اعتماد به نفس ضعیف و شکننده می‌آید یعنی  کسی مغرور است که خودباوری کمی دارد و غرور نوعی سد دفاعی برای حفظ اعتماد به نفس  نداشته است. اگر کاری کنید که اعتماد به نفس همسرتان زیر سوال برود، غرورش بیشتر  می‌شود.

 

نحوه برخورد با شوهر لجباز و عصبی

 

چند توصیه برای رفتار با همسر لجباز

 

  • با این حال و اگر همسر لجبازی دارید، باید در رفتارتان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان مدام با شما لج و لجبازی نکند.
  •  هیچ گاه در برابر لجبازی های همسرتان شما لجبازی نکنید چرا که در این صورت همسرتان هیچ گاه دست از لجبازی برنخواهد داشت و اوضاع زندگی تان هر لحظه بدتر خواهد شد.
  •  وقتی که همسرتان عصبانی است، با او بحث نکنید بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید. همیشه خواسته های تان را در آرامش به او بگویید.
  •  بدانید فردی که لجبازی می کند معمولا خودش می داند که حق با او نیست اما هیچ وقت نمی خواهد این را به زبان بیاورد، پس شما نیز اصراری نداشته باشید که او به لجباز بودنش اعتراف کند.
  • همیشه اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی با او در میان بگذارید چرا که اگر او احساس کند، دارید تحقیرش می کنید یا انتقادتان را توهین آمیز به او منتقل می کنید ممکن است با شما لجبازی کند و رفتارهای اشتباهش را نپذیرد و رویه اش را تغییر ندهد.


خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب نحوه برخورد با همسر لجباز

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 

 + 2
مخالفم - 0
منبع: دلگرم


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید

  


تبلیغات

دانلود نوار ابزار مجله اینترنتی دلگرم

تبلیغات