چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟ + 5 ترفند کاربردی

چه احساسی نسبت به خودتان دارید؟
ابتدا باید یاد بگیرید خود را دوست داشته باشید و بعد بقیه رو ...
چه احساسی نسبت به خودتان دارید؟

شاید کمتر به این موضوع پرداخته شده باشد اما ارتباط و حسی که نسبت به خود دارید اهمیت زیادی دارد. اگر از کارهایی که انجام دادید و تصمیم هایی که گرفتید راضی بوده باشید، اعتماد بنفس بالایی خواهید داشت و این اعتماد بنفس در موفقیت های آتی شما نقش پر رنگی دارد. برای اینکه احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید، از نکاتی که در ادامه بیان شده غافل نشوید.


چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟

1. از حمایت دیگران استفاده کنید.


درسته که برخی اوقات با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکنید اما نیازی نیست که به تنهایی با همه چیز روبرو شوید. اگر دوستی داشته باشید که در چنین مواقعی بتوانید به او تکیه کنید قطعا خیلی دلگرم کننده است.


2. ریتم خود را پیدا کنید.


مدیتیشن انحام دهید. شاید چند بار اول سخت و خسته کننده باشد اما پس از مدتی عادت میکنید. مدیتیشن و تصفیه کردن ذهن از هزاران اتفاقی که در زندگی روزمره پیش میاید، میتواند کمک زیادی به شما داشته باشد. البته مدیتیشن انواع مختلفی دارد و بسیار گسترده است اما اکثر تازه کاران در حفظ تمرکزشان در زمان حال مشکل دارند و به سرعت حواسشان پرت میشود. این اتفاق برای همه پیش می آید، حتی حرفه ای ها هم در ابتدا چنین شرایطی داشتند. خیلی ساده سعی کنید که دوباره افکار خود را متمرکز کنید و در زمان حال قرار بگیرید.


3. برای خودتون وقت بزارید.


نیاز نیست برنامه ی خیلی مفصلی بچینید. چیزهایی مثل یک دوش آب گرم پیش از خواب یا حتی خواندن کتاب مورد علاقتان میتواند ایده هایی عالی باشند. نمیتوان انتظار دوست داشتن فرد دیگری را داشت در حالی که به خودتون اهمیت نمیدید.


4. آسیب پذیر باشید!


بیان کردن احساسات و ایجاد ارتباط واقعی میتواند خیلی سخت باشد. مردم سال ها و حتی دهه ها صرف ساختن دیوارهای محکمی به دور خود میکنند تا از درد های احتمالی دوری کنند. زمانی را در نظر بگیرید تا با همسر و یا دوستانتان ارتباطات بهتری داشته باشید، با همدیگه کتاب بخوانید، خاطره تعریف کنید و یا هرکار دیگه ای.


5. بدنبال کنترل کردن همه چیز نباشید.


تلاش برای کنترل کردن همه چیز نه تنها حاصلی نداره باعث میشه تا بصورت مغرورانه باور کنیم که نیاز به هیچ کمکی نداریم. بصورت روزانه تمرین کنید و به خود دیکته کنید که امکان ندارد بتوانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید. برای مثال اگر برای جلسه ای دیر رسیده اید، ممکنه اینگونه بنظر برسه که همه چیز با شما لج کرده، ترافیک سنگین، ماشین خراب و... . اما در چنین لحظه ای صبر کنید، یک نفس عمیق بکشید و با مرور دوباره اتفاقات درک کنید که این ها صرفا زاده ذهن شماست و واقعیت ندارد و از این به بعد دید بهتری نسبت به این موضوع داشته باشید.


امیدوارم که این مقاله برای شما کاربران گرامی مفید بوده باشد. خواهشمندیم ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید و دیدگاه های خود را از طریق قسمت کامنت ها ارسال کنید. عناوین بعدی سری جدید مقاله های موفقیت مجله دلگرم بزودی منتشر خواهد شد.

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟ + 5 ترفند کاربردی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
۱
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تازه های دلگرم

Scroll to Top