کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)و زندگی او با شیر ها

۴,۵۴۶
۱
۰
یکشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۳

زندگی کوین ریچاردسون

(زاده ۸ اکتبر ۱۹۷۴) پژوهشگر رفتارشناسی جانوران اهل آفریقای جنوبی است.او در آفریقای جنوبی توسط یک گله شیر به عنوان عضوی از گله پذیرفته شده و با آنها زندگی می‌کند. تلاش اصلی ریچاردسون، به تعبیر دانشمندان، فراهم کردن امکان آشتی بین جانوران وحشی و دنیای انسان‌هاست.با دلگرم همراه باشید.

کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

زندگی کوین ریچاردسون


مادر او، پاتریشیا، در آفریقای جنوبی به دنیا آمد و در بانک بارکلیز مشغول به کار بود.
پدر ریچاردسون، که برای یک شرکت دارویی کار می کرد، در انگلستان به دنیا آمد و ازآنجا به آفریقای جنوبی نقل مکان کرد.
کوین ریچاردسون جوانترین فرزند خانواده است: او دارای یک برادر بزرگتر و دو خواهر دوقلو می باشد. پدر او زمانی که ریچاردسون سیزده ساله بود، فوت کرد.وقتی او در حدود شانزده ساله بود، بعد ازملاقات او با استن اشمیت و کار خود را به عنوان یک "خود آموخته جانور شناس" آغاز کرد.

کارهای حرفه ای ریچاردسون

ریچاردسون به کالج رفت و جانور شناسی را مورد مطالعه قرار داد.اما پس از دو سال از درس های تکراری زیست شناسی دریایی را ترک کرد.او شروع به کار در دوره های فیزیولوژی و آناتومی در دانشگاه و یک فیزیوتراپ حرفه ای شد. و کار خود را به عنوان یک فیزیولوژیست ورزش آغاز کرد.وقتی که او بیست و سه ساله بود، او فرصتی برای کار با دو توله شیر شش ماهه، تاو و ناپلئون، در پارک شیر در نزدیکی حومه منزل خود در ژوهانسبورگ فراهم شد. او هنوز هم با توله های رشد کرده، کار می کند.

صاحب امکانات، رادنی Fuhr، او را به یک کار پاره وقت در پارک شیر مشغول کرد.ریچاردسون و تیم خود که به کار با حیوانات برای صنعت فیلم برداری تجاری و فیلم های مستند برای کسب درآمد وهمچنین حفاظت از این گونه ها می باشند.ریچاردسون بسیاری از قوانین ایمنی مربوط به شیرها را نادیده گرفته است.

کوین ریچاردسون یک رفتارشناس حیوانات است که در منطقه حفاظت شده نزدیک ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی کار می کند. او به روابط صمیمی خود با شیرها، یوزپلنگها، پلنگ ها و حتی کفتارها معروف است؛ بدون اینکه کوچکترین ترسی از حمله داشته باشد.کوین وقتی کار خود را ده سال قبل آغاز کرد، میدانست که شیرها میتوانند برای نوع بشر به عنوان دوست محسوب شوند.
او می گوید با حیواناتی که از بدو تولدشان می شناخته بسیار راحت بوده است. او همچنین معتقد است می تواند با شیرهای زیر یک سال دوست شود؛ چرا که آنها در این سن به قدر کافی انعطاف پذیرند تا کوین را به عنوان بخشی از زندگیشان بپذیرند.
واقعیت مهم این است که او از چوب، شلاق یا زنجیر استفاده نمی کند، چرا که ممکن است برای حیوانات خطرناک باشد.

کوین ریچاردسون معتقد است که کار در مناطق حفاظت شده بیشتر شبیه عشق است تا انجام وظیفه؛ او عاشق شیرهاست و غالبا با احترام زیادی با آنها برخورد می کند.همراه با شیر، او با یوزپلنگ، پلنگ و کفتار کار کرده است. او شیرها را به هر گربه بزرگ دیگر ترجیح می دهد.با این حال، رابطه خود را با حیوانات، او بیشتر از شیر شناخته است که از آنجایی که آنها توله بودند کار می کند.او هنوز ادامه می دهد گروه خود را با تاو و ناپلئون، برادران شیر که خودش این دو گربه را بزرگ کرده است.به عنوان یک رفتار حیوانی خود آموخته، او هر قانون ایمنی شناخته شده برای انسان در هنگام کار با این حیوانات وحشی را شکسته است.

نقض تصورات غلط رایج است که شکستن روح یک حیوان با چماق و زنجیر بهترین راه برای آنها زانو در آوردن است، اما او با استفاده از عشق، تفاهم و اعتماد برای توسعه پیوند شخصی با آنها رابطه برقرار می کند.
روش منحصر به فرد خود را از راه آشنا شدن با موجودیت این حیوانات که چه چیزی باعث می شود آنها عصبانی، شادو یا ناراحت شوند.
درست مثل یک مادر که کودک خود را درک می کند، موجب شده است تا شیرها به او مانند یکی از اعضای خود نگاه کنند.
روابط منحصر به فرد کوین با این شکارچیان بزرگ بسیاری از درها را به روی بشر باز کرده است و تصور بسیاری از مردم در سراسر جهان عوض کرده است.او چندین فیلم مستند ساخته است که جزئیات ارتباط او با حیوانات و برجسته ترین آنها یعنی شیرها که هم در شرایط اسارت و در طبیعت معرفی شده است.

1- بزرگ شدن کفتار

داستان یک کفتار جوان و تلاش قابل توجه کوین برای تغییر تصورات غلط مردم از این حیوانات است. قدرت در قلمرو حیواناتی مثل شیر است که به عنوان پادشاه حیوانات یاد می شوند.
رقیب آن کفتار است، با یک تصویر مخدوش تر باقی مانده است. و همیشه با چهره ای منفور و ترسناک و مظهر شرارت.
تعداد کمی از مردم این تصورات غلط را در ذهن خودشان تغییر داده اند.
کوین دارای یک گروه منحصر به فرد با کفتارها است که از او مراقبت می کنند، تا آنجا که او تقریبا عضو افتخاری قبیله است.

2- همراهان خطرناک

کوین ریچاردسون، رفتارگرای حیوانات، با برخی از خطرناک ترین حیوانات شناخته شده برای انسان کار می کند. او در کنارشیرها میخوابد کفتار نوزاد را نوازش می کند و با شیرها شنا می کند.. برای این کار او با استفاده از روش های غیر معمول خود را دارد. او از عشق و محبت و اعتماد بهره میبرد. تا به برخی از پیوند های بسیار نزدیک با این حیوانات دست یابد.
اومثل یک برادریک هم پیمان قابل اعتماد یا یکی از اعضای غالب در بین یک دسته از کفتارها می باشد.
کوین با نام "پرنده باز" Orange Grove و "نجواکننده با شیرها" هم شناخته می شود.
برای شیرها کوین مثل پدری مهربان و دوستی نزدیک است

3- در جستجوی افسانه

داستان سفر یک مرد برای پیدا کردن پلنگ سیاه گریزان است. پلنگ سیاه ساکت و آروم، انفرادی و با شکوه است. آن را به یکی از حیوانات دست نیافتنی ترین در جهان و باعث ترس است. از هوای سرد از اروپا به مناطق گرمتر آفریقا گزارش می رسد که مردم این حیوان را دیده اند و این موجود بدنام شده است.
در ابتدا فقط در حوالی شهرLydenberg در شمال شرق آفریقای جنوبی دیده می شده است ولی از 50 سال گذشته پس از آن در هر نقطه دیگری در جهان به حال رؤیت است.
کوین دارای توانایی خارق العاده برای برقراری ارتباط با پلنگ و دیگر گوشتخواران بزرگ است.

زندگی کوین ریچاردسون


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

زندگی کوین ریچاردسون


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

کوین ریچاردسون (نگهبان شیر ها)


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

کوین ریچاردسون


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

نگهبان شیر ها


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)
کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)
کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)
کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)
کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)
کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


کوین ریچاردسون (محافظ پارک وحش)و زندگی او با شیر ها
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
۱
۰

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

آخرین مطالب دلگرم