چی بخوریم و چه کنیم که زود پریود بشیم؟!؟

چه بخوریم زود زود پریود شیم و خیالمون راحت شود؟

چی بخوریم پریود شیم؟

سوال بالا یکی از سوالاتی است که بسسسیاری از خانم ها میپرسند...

به تاخیر افتادن زمان پریودی(عادت ماهیانه ) یکی از دقدقه های بسیاری از خانم ها است اما نگران نباشید ...با استفاده از مواد غذایی ترش مثل مصرف آبلیمو به مقدار زیاد و دم کردن رازیانه میتوانید زمان پریودی خود را به جلو بیندازید.

گیاهانی که اثربخشی انها در زمینه تنطیم قاعدگی یا باز شدن پریود شناخته شده و به شکل

تکی یا ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند شامل این موارد هستند :

گیاه سداب ، میوه یا گیاه رازیانه ، شاهی تازه ، جعفری تازه یا خشک ، گزنه ، گل گیاه گل گندم ، بادرنجبویه ، گیاه پنج انگشت ، گل زعفران ، بابونه ، بومادران ، نعناع و سنا

چی بخوریم زود تر پریود شیم؟

دوران قاعدگی

تاثیر زعفران در جلو انداختن پریودی

از بین این گیاهان شناخته شده ترین در بین مردم گل زعفران است و بعد از ان گیاه پنج انگشت که به گیاه زنان نیز معروف شده است و حتی به شکل مکمل دارویی با نام ویتاگنوس به بازار دارویی راه پیدا کرده است. و رازیانه شاید در این بین در مقام سوم قرار گیرد و مصرف زیادی دارد.

بطور معمول این گیاه ها بصورت خشک شده و در عطاری ها موجود می باشند و برخی از انها به شکل عصاره (عرق) یا افشره در دسترس هستند.

شاید بد نباشد این دفعه که پریودتان به تاخیر افتاد و به این فکر کردید که چی بخورم تا زودتر پریود شم یکی از این گیاه ها بخصوص زعفران و یا رازیانه را انتخاب کنید و به شکل دمنوش روزی ۳ مرتبه و به مدت ۳ روز و هر بار یک فنجان میل کنید. نتیجه ان هر چه باشد از مصرف داروهای شیمیایی انهم بی محابا بهتر است!

توصیه دیگر این است که در کنار مصرف یک دمنوش گیاهی از بوییدن وانیل نیز کمک بگیرید این امر سبب می شود تا حدی هورمون استرس در بدن شما کاهش یابد و به برقراری سریعتر پریود کمک کند.

تاثیر این گیاهان روی همه افراد یکسان نیست اگر رازیانه به شما کمک نکرد به سراغ پنج انگشت بروید و همینطور ادامه دهید تا گیاه خودتان راپیدا کنید.

برخی افراد بدلیل بیماریهای زمینه یا شرایط هورمونی خاص نیاز به مداخله با چند گیاه دارند بخصوص وقتی چند گیاه منفرد تاثیر خوبی نداشته است.

دوران قاعدگی

چیز هایی که زنان در دوره ی قاعدگی(عادت ماهیانه) نمیدونن...

چیز هایی که زنان در دوره ی قاعدگی(عادت ماهیانه) نمیدونن...

اگرچه همه زنان تصور می کنند که اطلاعات کافی در مورد قاعدگی دارند اما با این حال مواردی هست که برخی زنان از آن بی اطلاع هستند. ممکن است شما جز زنانی باشید که چند سالی است که پریود می شوید و تقریبا همه موارد را در مورد شروع و نحوه قاعدگی و نکات بهداشتی می دانید اما ناگهان اتفاقی می افتد که تاکنون با آن مواجهه نشده اید و می خواهید سوال خود را از پزشک بپرسید. این مطلب به شما کمک می کند تا جواب سوالات رایج خود را در مورد قاعدگی دریافت کنید.

تغییر خلق و خق، چرا؟


نشانگان پیش از قاعدگی، به دلیل این رخ می دهد که بدن به تغییرات هورمونی حساس می شوند. ۱۰ روز قبل از شروع قاعدگی، سطح هورمون هایی مثل پروژسترون و استروژن به سرعت تغییر می کند و این تغییر سبب بروز علایمی مثل نفخ، تغییرات خلق و خو، سردرد، حساسیت پستان ها و خستگی می شود. نزدیک ۹۰ درصد از زنان قبل از پریودشان این نشانه ها را تجربه می کنند. به نوشته نشریه آرشیو داخلی آمریکا، نزدیک کمتر از ۲۰ درصد از آنها حتی دچار نشانه های شدیدتر می شوند که با فعالیت های طبیعی زندگی شان و حتی روابط فردی آنها تاثیر می گذارد.


چه باید کرد


اول اینکه مطمئن شوید که از نظر جسمی مشکلی ندارید، سعی کنید ورزش کنید مخصوصا وقتی احساس می کنید خلق شما تنگ شده است. مایعات فراوان بنوشید. حتی هر ۲ ساعت یک بار اگر با این کارها بهتر نشدید از پزشک خود کمک بگیرید. مکمل های کلسیم و ویتامین ها نیز در کاهش نشانه های پیش از قاعدگی موثر هستند. گاهی مصرف قرص های ضدبارداری با نظر پزشک و در موارد شدید مصرف ضدافسردگی ها سبب بهبود این نشانه ها می شود.

چرا قاعدگی ام نامنظم است؟


استرس، اضطراب و اتفاقات نگران کننده سبب تغییر در نظم قاعدگی می شود. به دلیل تغییر در زمان تخمک گذاری سبب بروز قاعدگی غیر از موعد مشخص می شود. قاعدگی طبیعی باید به فاصله ۲۵ تا ۳۵ روز رخ می دهد. یعنی از شروع اولین خون ریزی تا خون ریزی بعدی. بسیاری از زنان احساس می کنند که قاعدگی شان طبیعی نیست یعنی قاعدگی در یک روز در هر ماه اتفاق نمی افتد. این افراد نباید نگران شوند چرا که لازم نیست دقیقا در همان روز ایجاد شود.

تغییر دو سه روزی در ایجاد قاعدگی مشکل خاصی نیست. اما در صورتی که این فاصله به کمتر از ۲۵ یا بیشتر از ۳۵ روز برسد باید با پزشک مشورت کنید. یکی از دلایل دیگر بی نظمی یا قطع قاعدگی باروری، اضافه وزن، کاهش وزن، اختلالات تغذیه ای و ورزش های سنگینی است اگر بعد از گذشت یک ماه قاعدگی، وضع اول بازگشت با پزشک خود صحبت کنید.

آیا ممکن است در قاعدگی بارداری اتفاق بیفتد؟


بله احتمال دارد اما نه همیشه، کلید تعیین اینکه آیا خون ریزی واقعا پریود است یا نه این است گاهی بین دو پریود لکه های خون دیده می شود. در بعضی از زنان هنگام تخمک گذاری کمی خون ریزی دارند. اما اگر قاعدگی شما به مدت ۲ ماه قطع شود حتما بارداری اتفاق افتاده است. اگر خانمی در انتهای قاعدگی اش مقاربت داشته باشند بسته به طول مدت قاعدگی اش تخمک گذاری چند روز بعد اتفاق می افتد و اگر اسپرم هنوز در بدن شما مانده باشد ممکن است باردار شوید. اما این همیشه اتفاق نمی افتد.

اگر پریود شوم مطمئن باشم که باردار نیستم؟


نمی توان صد در صد از این موضوع مطمئن بود. ممکن است خون ریزی در اوایل بارداری اتفاق بیفتد. توجه داشته باشید که آیا قاعدگی تان منظم است یا نه.اگر علایمی نظیر تهوع و استفراغ دارید حتما به پزشک مراجعه کنید ممکن است نیاز به انجام تست بارداری باشد.استفاده از تامپون طولانی مدت سبب شوک توکسیک می شود؟

نشانگان شوک توکسیک که بیماری تهدید کننده جان است به دلیل عفونت باکتریایی ایجاد می شود این نشانگان با حملات ناگهانی تب، لرز، اسهال، تهوع، درد عضلانی و بثورات پوستی مشخص می شود. کارشناسان معتقدند اگر تامپون ها به مدت طولانی بمانند زمینه را برای عفونت های باکتریایی آماده می کنند. بهترین وضعیت آن است که تامپون ها هر ۸ ساعت یک بار تعویض شوند.

دوران قاعدگی

دوران قاعدگی

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

چی بخوریم و چه کنیم که زود پریود بشیم؟!؟Reviewed by مرجان امینی on July-24Rating: 3.4
۳۴
۱۶
۱۵ دیدگاه
 
ir
مائده | ۱۷ ساعت پیش
سلام من میخوام برم مشهد و میخوام نه یا هشت روز زودتر مریض شوم چه ورزشی کنم و چی بخورم.عرق نعنا خوبه؟؟؟
۰
۰
 
 
us
مهسا | ۵ روز پیش
ببخشید من ۹ عید عروسیمه تاریخ پریودیم ۲۶ ولی من هیچوقت جلو نمیندازم همیشه عقب میندازم ۱۰ روز شاید بیشتر بعد تاریخ پریودیم پریود میشم حالا چ کار کنم زودتر پریود شم ؟؟؟
۶
۰
 
 
ir
... | ۱۱ ماه پیش
سلام من 14 سال و پنج ماهمه وهنوز ریود نشدم.تقریبا سه چهار ماهه هم دل درد دارم هم کمر درد اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده.کم کم دارم نگران میشم امکانش هست کمکم کنید که بدونم میشه کسی کلا پریود نشه یا مثلا من یکم دیر تر بشم؟
۵
۵
 
 
ir
مهدیه | ۱ سال پیش
البته سینه هام خیلی کوچیکن یا شایدم هنوز رشد نکرده چکار کنم؟؟؟
۴
۲
 
 
ir
مهدیه | ۱ سال پیش
سلام من16سالمه هنوز پریپ نشدم وزنمم کمه اگه بخاط ر وزنمه چکارکنم ؟؟؟ خیلی نگرانم مامانم و خواهرم14سالگی پریود شدن.....
۱
۱
 
 
ir
1382 | ۱ سال پیش
سلام من 13 سالو6 ماهمه 3 ساله سینه هام رش÷ت کرده ده ماه ترشح دارم مامانم و خاله ام هردو در سن من قاعده شدن به نظرتون من کی پری میش÷÷م البته مامانم میگه تا اسفند پریود میشی نظرتون چیه
۲
۰
پاسخ ها:
  ir
  عسل | ۱ سال پیش
  هنوز زوده شما چند سالته؟
  ۱
  ۰
 
 
us
مرد | ۱ سال پیش
یک خانوم زیبا و دوست داشتنی همیشه باید علمی وجنیفر لوپزی زندگی کنه -از مصرف غذاهای ساده و بی ارزش و پر انرژی مثل کله پاچه وپاچه مرغ وغذاهای گوشتی بخته شده همراه با چربی خود گوشت
که بسیار چاق کننده است پرهیز کنید -بجای صبحانه میشه میوه جات رو جایگزین کرد واب زیاد هم فراموشت نشه
۲
۱
 
 
ir
مرد | ۱ سال پیش
خانمهای خوشکل توی خونه در مورد سلامتی بدن و فیزیولوژِی بدنتون احساسی قضاوت نکنید -با دعا نصیحت هم چیزی حل نمیشه -حالا یکم عقب جلو تر خب بطور میانگین سر موقع میشه و نباید نگران حاملگی باشید -be possitive
۴
۳
 
 
ir
گوهر | ۱ سال پیش
وای خیلی بده من دیروز باید میشدم ولی نشدم تا الان داشتم سکته میکردم،اخه ما نامزدیم و اگه خدای نکرده اتفاقی بیافته بدبخت شدم !با اینکه یف قرص میخورم هم شوهرم حواسش خیلی هس ولی خیلی خیلی ترسیدم، ب قول خسته جان همش ب خاطر استرسه؛ ایشالا... زودتر میشی
۳
۱
 
 
ir
نگاه | ۱ سال پیش
وای من خیلی نگرانم 5 روزه نشدم میتونه بخاطر تغییر هرمون باشه؟
۲
۱
 
 
ir
زهرا | ۱ سال پیش
وای دقیقا درکت میکنم الان چه حالی داری، چون منم برا اولین بار بعد عقدم همینجور شدم. احتمالا یه ذره عفونت داری، آویشن دم کن بخور و با یه ذره زعفرون، حتما جواب میده، همینکه ترسیدی و استرس پیدا کردی بیشتر عقبش میندازه،، ولی انصافا میدونم الان چه حالی داری:'(
۱
۴
 
 
ir
شقایق | ۱ سال پیش
سلام ممنون از مجله ی خوبتون .من الان4 ماه که عقدم و 1 ماهو نیم عقب اندختم چیکار کنم نگرانم...مممنون اگه کمکم کنید...
۲
۱
 
 
ir
سامان | ۱ سال پیش
دیر یا زود شدن پریود صرفا به حاملگی ربطی نداره. به سرمای هوای ، استرس ، تغییرات فیزیولوژی بدن و خیلی عوامل دیه بستگی داره. احتمالا به خاطر سرما هست. می تونی از مرکب مرزن جوش اسفاده کنید. می گن چون هوا سرده خوردن حلوای خرمایی یا حلوای انگشت پیچ هم تاثیر تو برقراری این دوره داره.
اگه خطایی نکردید بی خودی نگران حاملگی نباشید.
۳
۰
 
 
ir
میترا | ۱ سال پیش
سلام تو رو خدا من چیکار کنم 13 روزه عقب انداختم همه چیزم خوردم نشدم لطفا راهنماییم کنید...
۱۰
۷
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تازه های دلگرم

Scroll to Top