پاسخ به سوالات جنسی و روابط زناشویی-قسمت اول

پاسخ به سوالات جنسی

در سه برنامه اول از اين مجموعه به پرسش و پاسخ هايي مي پردازيم که فرصت نشده بود در برنامه هاي قبل مطرح شوند.

قسمت اول - پاسخ به سوالات جنسی

*مورد اول مورد بحث برانگيز اندازه آلت تناسلي در مردان بود .

- آلت من کوچک است و نمي توانم همسرم را راضي کنم. - چگونه مي توانم آلتم را بزرگ کنم. دو فرزند دارم و از اين نظر مشکلي ندارم اما در مورد انداره آلتم ناراحتم. بايد اول ديد که معيارتان براي سنجش اندازه آلتتان چه بوده. با کسي مقايسه کرده ايد؟ با هنرپيشه هاي فيلم هاي تجاري و مستهجن خودتان را مقايسه مي کنيد که بارها عمل جراحي انجام داده اند و بعضا حتي آلتشان هيچگونه حسي ندارند؟ و يا اينطوري که اشاره کرده ايد شريک جنسي داريد و ايشان ناراضي هستند؟

پاسخ به سوالات جنسی

ببينيد، بيشترين گيرنده هاي عصبي در ناحيه تناسلي خانمها در کليتوريس يعني زائده اي که بالاي مجراي ادرارشان است وجود دارد که اين اصلا ربطي به داخل واژن ندارد و مي شود حتي بدون دخول از طريق تحريک اين منطقه به خانم لذت داد. منطقه بعدي که حساس است بيرون واژن، دهانه ورودي آن و منطقه محدودي از ابتداي واژن است که تنها قسمت ابتدايي آلت تناسلي مردانه براي تحريک اين منطقه کافي است. در ضمن واژن حالت ارتجاعي دارد يعني از انگشت دست تا سر يک بچه به هنگام تولد را در خودش جا مي دهد و دورش را ميگيرد.

بنابراين قطر آلت مردانه تاثير چنداني نمي تواند در ارضا کردن خانم داشته باشد چون واژن خودش را تطبيق مي دهد. در مورد طول آلت هم بايد بگويم که کل فاصله دهانه واژن تا انتهاي آن تقريبا به اندازه طول انگشت کوچک دست است بنابراين هر آلت تناسلي که حداقل در اين حد باشد ميتواند کل حجم واژن را پر کند. در مجموع براي خانم ها بيشتر پيش نوازي توام با همدلي، صميميت، مهر ورزي و درک متقابل مهم است تا داشتن شريک جنسي با آلت تناسلي خيلي بزرگ.

در مورد اندازه آلت تناسلي و ابزارها و داروهاي تجاري که در اين مورد رايج است بايد بگويم که بعد از سن بلوغ دارويي براي بزرگ کردن اندازه آلت تناسلي وجود ندارد و ابزارهايي هم که بصورت تجاري تبليغ مي شوند بي اثر هستند.

تنها راه جراحي باقي مي ماند که آن هم در تمامي موارد با رضايت فرد همراه نيست به دليل شکل ناهماهنگي که از نظر ظاهري دارد، بعضا آسيب ديدن اعصاب ناحيه تناسلي و کم شدن احساس و اينکه در نهايت افرادي که اين کار را انجام مي دهند به اعتماد به نفسشان لزوما اضافه نمي شود چون معمولا اين افراد به طور پايه اي کمبود اعتماد به نفس داشته اند.

*با همسرم در زمان پريود ارتباط جنسي داشتم و خانمم الان که دوهفته از پريودش ميگذرد خون ريزي دارد و تکرر ادرار . آيا به دليل اين نزديکي بوده که داشتيم ؟ اين حالت لزوما به دليل نزديکي در حين پريود نيست اما خانم شما بايد به پزشک مراجعه کند بخصوص اگر علاوه بر تکرر ادرار سوزش ادرار هم دارد چون ممکن است دچار عفونت مجراي ادرار شده باشد.

* بغير از تيغ يا پودر و کرم موبر روش ديگري براي زدودن موهاي اطراف آلت تناسلي هست؟ من از اين روش ها راضي نيستم. در جواب دوستاني که ممکن است سئوال مشابهي برايشان پيش آمده باشد بايد بگويم که روش هاي مو زدايي مختلف بسته به درجه حساسيت پوست و ضخامت موها مي تواند نتايج متفاوتي داشته باشد. مثلا بهنام از استفاده از تيغ و پودر و کرم موبر راضي نيست اما متاسفانه خيلي هم تنوع در اين مورد وجود ندارد و بايد از بين روش هاي موجود بنابر شرايطتان يکي را انتخاب کنيد.

معمولا علاوه بر مواردي که بهنام اسم برده، بند انداختن، استفاده از ماشين هاي مو زدا و يا اپي ليدي و روش سوزاندن و ليزر هم استفاده مي شود. دو روش آخر يعني سوزاندن و ليزر خيلي مقرون به صرفه نيست مگر براي منطقه کوچکي از بدن مثل صورت از بين اين روش ها پودرها وکرم هاي موبر اگر حساسيت پوستي ايجاد نکنند معمولا بدون درد به صرفه اند. همان داروي نظافت که در قديم از آن استفاده مي شد. در سال هاي اخير انواعي از اين پودر ها و کرم ها هم به بازار آمده که بوي ناخوشايند کمتري نسبت به انواع قديمي اين مواد دارد.

يک چند تا نکته بهداشتي را هم همينجا بگويم: اگر براي زدودن موهاي اطراف آلت تناسلي و مقعد از تيغ استفاده مي کنيد بايد حتما از تيغ شخصي خودتان استفاده کنيد و براي آقايان ترجيحا با تيغي که صورتتان را ميتراشيد با همان تيغ موهاي ناحيه تناسلي خود را نزنيد چون ممکن است باکتري هاي مناقط مختلف بدن را به هم منتقل کنيد. بعد از هر بار استفاده تيغ را با آب داغ به خوبي بشوريد. از مصرف تيغ هاي زنگ زده هم خودداري کنيد.

استفاده از موم در ناحيه تناسلي خيلي توصيه نمي شود بدليل اينکه ممکن است باعث رويش موها در زير پوست بشود و يا به مرور زمان باعث شلي پوست آن منطقه شود اما باز هم اين حالت ها از فرد به فرد ديگر فرق مي کند و بعضي افراد ممکن است اين راه را انتخاب کنند و راضي هم باشند. بنابراين انتخاب وسيله و يا ماده مو زدا را هر شخصي به روش آزمون و خطا مي تواند براي خودش انجام بدهد.

بهداشت ناحيه تناسلي: علاوه بر مسئله موزدايي صحبت در مورد بهداشت ناحيه تناسلي هم خالي از فايده نيست.

ادرار کردن بعد از هر بار رابطه جنسي براي خانمها و آقايان مفيد است. شستن مرتب ناحيه تناسلي بعد از ادرار کردن با موارد شوينده بدون بو براي خانمها و آقايان و براي خانمها در زمان عادت ماهانه به بهداشت ناحيه تناسلي کمک مي کند. فقط تاکيد کنم که خانمها داخل واژنشان را نبايد با مواد شوينده بشورند که باکتريهاي مفيد اين منطقه از بين مي رود و واژن مستعد بيماريهاي باکتريايي و عفوني مي شود. در ضمن اينکه از لباس زير نخي استفاده کنيد و لباس زير خود را هر شب عوض کنيد به بهداشت ناحيه تناسلي کمک مي کند.


* همسرم وسواس دارد و اين مسئله با رابطه جنسي مان تداخل دارد. اگر اين حالت وسواس بيمار گونه نسبت به تميزي است يعني مثلا خانم شما هميشه در حال سابيدن است و از ريختن مايع مني روي ملحفه و تخت يا درون واژنش ناراحت مي شود، استفاده از کاندوم کمک کننده است چون هم انزال شما را با تعويق مياندازد و هم از ريختن مايع مني به اطراف جلوگيري ميکند. يا مثلا ملحفه اي را استفاده کنيد که فقط براي اين کار گذاشته شده. اما اگر اين حالت واقعا خارج از کنترل است و با تميزي و نظافتي که اکثر خانمها برايشان مهم است متفاوت اشت با کمک روانپزشک و مصرف داروهاي مناسب ميتوانند به حالت وسواسشان فائق بيايند.

منبع : مجله سلامتی

پاسخ به سوالات جنسی و روابط زناشویی-قسمت اول
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 186
۱۸۶
۶۷
۳۵ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
 
ir
نسرین | ۱ سال پیش
سلام.من طی رابطه ای که با دوست پسرم داشتم پرده منو زده.حالا نمیدونم جواب خواستگارامو چی بدم؟کمکم کنید***10700331
۰
۰
پاسخ ها:
  ru
  حبیب | ۱۱ ماه پیش
  پرده بکارت به آسانی قابل پاره شدن نیست .پرده بکارت 6 نوع مختلف دارد حتی برخی پرده ها با فرو کردن انگشت هم به آسانی پاره نمی شند لذا اول باید از پاره گی مطمون شوید بعد اگر واقعا پاره گی اتفاق افتاده می تونید دلایل دیگری برای از دست دادن بکارت تون به خواستگارها عنوان کنید . الزاما هر پارگی بکارت بخاطر سکس نمیتونه باشه .
  ۰
  ۰
 
 
ir
ترانه | ۱ سال پیش
سلام من متاهل هستم ولی در رابطه هام با همسرم ارضا نمیشم و همسرم خیلی از این موضوع ناراحته میشه بگید باید چکار کنم
۰
۰
پاسخ ها:
  gb
  حبیب | ۱۱ ماه پیش
  عشق بازی پیش از رابطه جنسی رو بیشتر کنید
  ۰
  ۰
 
 
ir
تنها | ۱ سال پیش
سلام خواهشا جواب مرا سریع بدید
اگر کسی رابطه از مقعد پشت داشته باشه و دخول هرگز از حلو نداشته باشه و من بعد از رابطه از پشت ریخته بشه بیرون و طرف با دستمال پاک کند درصورت ک بخاطر پاک کردن منی باعث بشه به اطراف وازن و... گشیده بشه ایا بارداری صورت میگیره درصورتیکه اصلاااا رابطه از جلو نبوده
۰
۰
 
 
us
پریسیماه | ۲ سال پیش
باسلام.
خشکی واژن رو چطوری میتونیم درمانش کنیم؟
من جدیدا در حین سکس باهمسرم واژنم خشک میشه و هر دو طرف اذیت میشیم.ممنون اگه راهنماییم کنید
۰
۰
 
 
ir
sana | ۲ سال پیش
با عرض سلام و خسته نباشید
یه سال ازدواج کردیم چند ماهی هست از روش طبیعی استفاده میکنیم بعضی وقتها همسرم از اسپری های تاخیری استفاده میکنه ویه مدت تموم شده بود متوجه نشدم از لیدوکایین استفاده کرده آیا استفاده از بی حس کننده دندان مشکلی نیست؟
۰
۲
 
 
ir
علی | ۳ سال پیش
مایع منی مرد حاوی مواد و ویتامین است پس تعداد امیزش برای مردان 54 ساله در هفته چند بار طبیعی است و بعد از امیزش چه چیز برای مردان جهت تقویت لازم است با احترام
۰
۰
 
 
ir
کبرا | ۳ سال پیش
درموقع مکیدن پستان همسرم از هر دو مایع تلخ می اید توضیح اینکه بچه کوچک ندارد وشیر هم نمیدهد وسن همسرم 48 سال میباشد علت را بگویید وبه کدام دکتر برویم با تشکر
۰
۰
 
 
ir
قاسم | ۳ سال پیش
14 روز بعد قاعدگی سکس داشتم بعد شک دارم ک اسپرم ب داخل واژن رفتهیا ن الان دو روز از پریودم عقب افتاده اگه قرص ضد بارداری بخورم ممکنه مانع بارداری بشم یا ن...؟ ترو خدا جواب بدین
۰
۰
 
 
ir
آرمین | ۳ سال پیش
سلام ممنون از مطلبتون
من با نامزدم رابطه از پشت داشتم برای اولین بار و نزدیک یک هفته آلتم بو گرفته
بو بدی نیست ولی دلیل میخواستم بدونم
بگید خیلی ممنون میشم
۰
۰
 
 
ir
ali78 | ۳ سال پیش
سلام
من 15 سالمه و منی در بدنم ساخته نمیشه باید چی کنم.مهره های کمرم بیرون زده و زیر چشمم خط افتاده ؟استمنا هم نمیکنم.
۰
۰
 
 
ir
behrouz | ۳ سال پیش
سلام یه جن روزی هس که روی التم زیر پوست محل ختنه گاه یک زائده کوچک یا غضروف می بینم که ظاهر شده یا مثل این میمونه که مویرگ التم پاره شده چون که شکلش کاملا شبیه مویرگهای التم هس مثله اینکه مسیر رگ گرفته باشه وسفت شده البته چن روزقبل این ظاهر شدن غضروف التمرا ب*** کمی میکشیدم واستمنا هم میکنم میخواستم بدونم از عوارض استمنا هشتش یا مشکل جدیه وهمینطور میشه با گذشت زمان ترمیم یافت ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
 
 
ir
یونس | ۳ سال پیش
چگونه الت تناسلی را بزرگ کنم بدون عوارض
۰
۰
 
 
ir
مخفی | ۳ سال پیش
اگر کسی در کودکی مورد تجاوز قرار گیرد در جوانی قابل تشخیص است
۱
۰
 
 
gb
نیلوفر یعقوبی | ۳ سال پیش
سلام یه سوال داشتم لطفا فوری جواب بدید.. من الان 2 سالی میشه که قرص ال دی مصرف می کنم. توی این دوره از مصرف 5 روز قبل از اتمام قرص ها شروع به مصرف قرص کو آموکسی کلاو کردم که طبق گفته ی دوستان باعث از بین رفتن کارایی قرص ال دی میشه! 1 روز قبل از اتمام قرص های ال دی با همسرم نزدیکی داشتم که برای اطمینان بیشتر همون شب 2 قرص خوردم.. من طبق روال همیشه باید روز شنبه پریود بشم اما الان یکشنبه ست هنوز پریود نشدم... خیلی استرس دارم از نظر شما احتمال بارداری زیاده؟؟؟
خواهش می کنم فورا جواب بدید...
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  رها | ۳ سال پیش
  سلام امکانش هست باردار بشید
  برای اطمینان یه بیبی چک بگیرید
  ۰
  ۰
 
 
ir
حسین | ۳ سال پیش
نرمال نیست ؟
یعنی بزرگه یا کوچیکه؟
۰
۰
 
 
gb
حسین | ۳ سال پیش
نرمال نیست یعنی بزرگه یا کوچیکه؟
۰
۰
 
 
ir
ali | ۳ سال پیش
سلام برنامتون خوبه فقط میخواستم سوال کنم نمیشه راهنماییم کنید
۰
۰
 
 
ir
سهیلی | ۳ سال پیش
امکان حاملگی از روی لباس زیروجود دارد??
۰
۰
 
Scroll to Top