15 درمان خانگی شگفت انگیز برای بوی بد بدن

۱,۹۱۰
۱
۰
پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷

چگونه میتوان از بوی بد بدن رها شویم ؟

وقتی مردم به بوی بدن فکر می کنند، تصاویر وحشتناک عرق تند و تهوع آور به ذهن می رسدهمه ما با این مشکل کم و بیش روبرو هستیم و گهگاهی آنقدر اوضاع وخیم می شود که خودمان از بوی خودمان به حمام پناه می بریم. ، شما می توانید با استفاده از داروهای موثر خانگی حدالامکان از بوی بد جلوگیری کنید.

کودکان لزوما بوی ناخوشایندی ندارند و این به دلیل هورمون هایی است که در دوران بلوغ تولید می شود . بوی بد بدن تنها به زیر بقل معطوف نمی شود بلکه بسیاری از افراد معتقدند در هر نقطه ای از بدن از جمله : کمر ، پشت زانو ، آرنج و زیر سینه امکان دارد رخ دهد.اما نگران نباشید تولید بوی بدن عادی است.

1. از محلول پراکسید هیدروژن خفیف استفاده کنید :

پراکسید هیدروژن برای قرن ها به عنوان یک درمان خانگی برای درمان بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار گرفته است. پراکسید هیدروژن نیز در مبارزه با بوی بدن بسیار مفید است، به لطف خواص آنتی باکتریایی آن.

5 میلی لیتر از محلول 3٪ در یک فنجان آب رقیق شده و با استفاده از یک دستمال مرطوب بر روی بدن کمک می کند تا کلونی باکتری ها را کاهش دهد و می تواند بوی بیش از حد بدن را درمان کند .

2. سرکه سیب :

سرکه سیب سیب یکی دیگر از داروهای مورد استفاده در منزل، با تغییر pH سطح پوست، است که از وجود باکتری در محل جلوگیری می کند.با توجه به بوی خود سرکه سیب، ممکن است غیرقابل تحمل باشد که در طول روز آن را در بدن خود نگه داریدباشید. سعی کنید به بدن قبل از حمام خود اعمال کنید، یا کمی آب را رقیق کنید تا شدت بوی آن کاهش یابد.

3.جوش شیرین :

جوش شیرین عمدتا به منظور خنثی کردن بو و جلوگیری از رشد باکتری ها با تغییر pH پوست عمل می کند. جوش شیرین می تواند به عنوان تالک استفاده شود، اما ممکن است با ترکیب آب و یا آب لیمو به صورت خمیر در بیاید. پس از آن می تواند در زیر بقل زده شود. پس از نیم ساعت آن را بشورید.بسیاری از دئودورانتها نیز حاوی مقداری جوش شیرین هستند.

4.مالیدن الکل :

الکل تلخ یک راه حل عالی برای خنک کردن پوست شما در در روزهای گرم است، الکل باکتری ها را می کشد و تکثیر آنها را کاهش می دهد. الکل همچنین برای خاموش شدن منافذ عمل می کند و عرق را کاهش می دهد. الکل همچنین اغلب بوی بد بدن را برطرف می کند و برای استفاده منظم از آن استفاده می کند و آن را به عنوان درمان خانگی عالی می داند.

5. روغن رزماری :

رزماری یک گیاه با خواص ضد باکتریایی است، که کمک می کند تا تولیدات متابولیسم باکتری ها را سرکوب کند. استفاده از چند قطره روغن رزماری به طور مستقیم به زیر بقل باید به درمان بوی بدن شما کمک کند.

6. روزانه چای سبز بخورید :

چای سبز بر روی سلامتی شما تاثیر دارد ، اما همچنین می تواند باعث کاهش شدت بوی بدن به دلیل خواص ضد اکسید کننده و سم زدایی آن شود. مصرف منظم چای سبز باعث حذف سموم از طریق کلیه ها و کبد می شود، که احتمال بروز متابولیت ها در عرق را کاهش می دهد. تانن های موجود در چای سبز همچنین باعث بهبود سلامت پوست می شود.

7.روغن نعنا :

روغن نعنا می تواند به کاهش بوی بدن کمک کند زیرا قادر است رشد باکتری ها را کاهش دهد.روغن نعنا به عنوان دئودورانت طبیعی به علت این واقعیت است که تاثیر آن برای چندین ساعت باقی می ماند.

8.روغن مریم گلی :

مریم گلی را می توان به عنوان یک روغن استفاده کرد، یا چای آن را دم کرده و خورد. اعتقاد بر این است که مریم گلی قادر است تولید عرق را متوقف کند و از این طریق بوسیله این مکانیزم بو را کنترل کند.

 درمان شگفت انگیز برای بوی بد بدن

9.پودر ذرت :

پودر ذرت عنصر محبوب در بسیاری از پودر های تالک نوزاد است، زیرا باعث کاهش رشد بیش از اندازه باکتری ها می شود، تجمع رطوبت را کاهش می دهد و بدین ترتیب بوی بدن را کنترل کند. پودر ذرت استارکت دارای اثر خنک کننده و حساسیت زا است که باعث کاهش تولید عرق می شود.

10. آب لیمو :

آب لیمو تازه فشرده همچنین می تواند به درمان بوی بد بدن و بوی بد دهان تازه بپردازد. لیمو، آب لیمو حالت اسیدی دارد به این معنی که می تواند pH را تغییر دهد و برای رشد باکتری ها دشوار است. عصاره لیمو می تواند برای کاهش بوی مؤثر باشد، اما لزوما مسئله رشد بیش از حد باکتری نیست. چند دقیقه قبل از حمام سعی کنید آن را به زیر بقل و کمر و کشاله ران خود بمالید.

11.زاج سفید :

زاج سفید دارای چندین کاربرد مختلف از جمله درمان زخم های دهان، حفظ مواد غذایی و همچنین کاهش بوی بدن است. دئودورانت های زاج سفید در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان در دسترس هستند، زیرا مانند یک ماده ضد پوسیدگی و ضد باکتری دندان به کار می رود.

12.پودر چوب صندل :

چوب صندل بسیار معطر است و قادر به حفظ عطر و طعم طبیعی به مدت طولانی است. برای به دست آوردن خواص بوی چوب صندل، کمی از پودر را انتخاب کنید مخلوط آن را با آب بشویید. بگذارید تا خمیر آن خشک شود، سپس در طول حمام خود بشوید. بهتر است حدود 30 دقیقه قبل از زمان حمام آن را در محل بگذارید، به طوری که پس از آن به راحتی شست و شو دهید.

13.روغن اسطوخودوس :

روغن اسطوخودوس بوی بسیار خوشی دارد و می تواند به طور موثر بوی بدن را کاهش دهد. شما می توانید با استفاده از مخلوط روغن و آب آن را به محل اسپری کنید.

14. پودر Arrowroot :

این پودر تولید عرق را کاهش دهد و به جلوگیری از التهاب غدد عرق کننده منجر می شود. پودر این گیاه رشد باکتری ها به حداقل می رسد و همچنین برای کودکان نیز مفید است.

15. خوردن ماست بیشتر :

ماست هم به صورت خوردن و هم استفاده موضعی برای پوست برای درمان به کار می رود. استفاده موضعی آن می تواند pH را نیز تغییر داده و مانع جمع شدن باکتری و رشد آن شود.

divider

بیشتر بخوانید :

درمان های خانگی برای رفع بوی بدن

رفع بوی بدن،داروی گیاهی برای رفع بوی بدن چیست؟

ارتباط عرق و بوی بدن با تغذیه

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۱
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter