چطور با درمان خانگی جای جوش را محو کنیم؟

چطور با درمان خانگی جای جوش را محو کنیم؟

درمان جای جوش

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با راه های مناسب برای درمان جای جوش آشنا شوید.

Treatment of acne scars

روش عالی برای رفع جای جوش و آکنه

هرکس که عبارت زيان ضروري را ابداع کرده بي ترديد راجع به درد فکر کرده است. هيچ کس درد را نمي خواهد اما اين تنها زبان بدن براي بيان اين است که چيزي بد در حال اتفاق افتادن است. شما ممکن است از تنظيمات بدن خود آگاهي داشته و لذا دردهايي که تنها به دليل حرکتي غلط بروز مي کند مثل جابه جا کردن مبلمان و در نتيجه درد کمر و....را از ساير دردها تفکيک و تميز دهيد.

در هر صورت شما نيازمند به راهنمايي بيشتر هستيد. نتيجه تحقيق و پژوهش از پزشکان قلب، متخصصان داخلي و روانپزشکان به شما نشان مي دهد که کدام دردها را نبايد سرسري و ناديده گرفت و چرا و اينکه سريعا بايد به پزشک مراجعه کرد.

ویتامین ای

پوست هایی که پر از جای جوش و آکنه هستند، باید مداوا شوند. برای این منظور باید غشای میانی پوست را هیدراته کنیم و یا به عبارت بهتر، آب کافی به پوست برسانیم و ویتامین های مورد نیاز آن را تامین نماییم.برای احیا و بازسازی سلول های پوست، ویتامین E گل سرسبد همه ویتامین هاست. ویتامین E به شکل پماد در بازار موجود است، جای جوش های سطحی را کم رنگ تر می کند و پوست را برای یک معالجه طولانی مدت، آماده می سازد.

ماسک خاک رس برای رفع جای جوش

اگر جای جوش ها پر رنگ شده است، ماسک خاک رس معجزه می کند. این ماسک، پوست را صاف و اثر جوش ها را کمرنگ و شفاف می کند و نیز چربی طبیعی پوست یا همان سبوم را به حال تعادل در می آورد. باید این ماسک را دو تا سه مرتبه در هفته استفاده کنید. این نوع درمان در کنار ویتامین E تجویز می شود و به نوعی مکمل این نوع پماد است.

برای رفع جای جوش پیلینگ

پیلینگ یکی از روش های اصلی و مهم درمان پوست محسوب می شود. در این نوع درمان، سلول های مرده پوست حذف می شوند و پوست شادابی و طراوت خود را باز می یابد.پیلینگ در حیطه کاری متخصصان زیبایی قرار دارد و الزاما باید تحت نظارت پزشک انجام بگیرد. بر اساس نوع جایی که جوش ها و آکنه ها روی پوست ایجاد کرده اند، و نیز عمق این ضایعه پوستی، متخصص درمان مورد نیاز را تجویز می کند.

برای رفع جای جوش درم ابریشن

درم ابریشن نیز در حیطه کاری متخصصان زیبایی طبقه بندی می شود و از آنجا که عمل سنگینی به حساب می آید، باید با بیهوشی موضعی صورت بگیرد، چرا که در حقیقت در این عمل، برای اینکه غشای میانی پوست به طور کامل بازسازی شود، لایه فوقانی آن برداشته خواهد شد.این راهکار برای برطرف ساختن جای جوش ها، درمانی مؤثر و قطعی محسوب می شود. درم ابریژن از طریق لیزر و یا به کمک یک برس مخصوص انجام می گیرد.

لیزر برای رفع جای جوش

در آخر نوبت به لیزر می رسد. به نظر می رسد که لیزر برای خلاص شدن از دست اثرات آکنه و جوش، بسیار موثر است. این عملیات نیز به حیطه پزشکی مربوط می شود و باید توسط پزشک متخصص و عموماً متخصص پوست صورت گیرد. مدت زمان هر عمل لیزر پوست، حدودا 15 دقیقه طول خواهد کشید.

آسپرین

از عناصر فعال در آسپرین سالیسیلیک اسید است، عنصری کلیدی که در بیشتر محصولات ضد آکنه موجود است. دکتر دبرا جالیمن، متخصص پوست در نیویورک می گوید: یک آسپرین را در آب خرد کنید و خمیرش کنید. با یک تکه پنبه خمیر را درست در جای جوش بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند سپس با آب گرم بشویید.

روغن درخت چای

دکتر جسیکا کرانت، متخصص پوست می گوید: روغن درخت چای یک یک ضد عفونی کننده و ضد التهاب خفیف است. چند قطره روغن درخت چای را روی یک قطعه پنبه بچکانید، و سپس به آرامی روی محل جوش بکشید. توصیه می شود اجازه دهید برای چند ساعت یا در طول شب روی پوست بماند.

یخ

همانطور که یخ می تواند باعث کاهش تورم در مچ پای آُسیب دیده شود می تواند التهاب جوش ها را نیز کم کند. یک حبه یخ را داخل یک پارچه بگذارید و یک دقیقه روی جوش نگه دارید. این کار عروق خونی را موقتا آرام می کند و باعث از بین رفتن قرمزی و تورم می شود.

سرکه سیب

برای کمک به پوست خود کمی سرکه سیب را با مقداری آب مخلوط کنید ( اگر پوستتان حساس است آب زیاد بریزید ) و سپس روی تمام پوست صورت خود بمالید برای این کار از یک تکه پنبه کمک بگیرید. این کار باکتری های سطح پوست را می کشد و از آن لایه برداری می کند. سرکه سیب حاوی اسید سیتریک است ، که یک اسید هیدروکسی آلفا است و در محصولات ضد آکنه استفاده می شود.

آب لیمو

مانند سرکه سیب، آب لیمو حاوی اسید سیتریک است. همچنین آبلیمو اسید ال – اسکوربیک را تقویت می کند، که جمع کننده و آنتی اکسیدان طبیعی است. با یک تکه پنبه آب لیمو را دور محل جوش بمالید و اجازه دهید در طول شب بماند.

سیر

سیر به غیر از بویش هیچ چیز بدی ندارد. سیر خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده ملایم دارد، که اگر به صورت موضعی مالیده شود نیز تاثیر دارد، استفاده از سیر در برنامه غذایی فوق العاده سالم است، چون سیر حاوی خواص ضد سرطانی و ضد لخته شدن خون نیز هست. سیر خرد شده حاوی یک ترکیب ضد باکتریایی به نام آلیسین است. توصیه می شود یک عدد سیر را با آب به شکل خمیر دربیاورید و درست در جای جوش بمالید سپس بعد از پنج دقیقه جای آن را بشویید.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یکی از رازهای زیبایی قدیمی است. پروتئین و ویتامین موجود در سفیده تخم مرغ به جمع شدن پوست و بیرون آمدن روغن از پوست کمک می کند، که باعث باز شدن منافذ و کاهش التهاب می شود. توصیه می شود سفید تخم مرغ را روی منطقه ای که با آن مشکل دارید بمالید و سپس پس از ده دقیقه با آب خوب بشویید.

عسل

درمان جای جوش

محل جوش را با مقداری عسل درمان کنید، و یا می توانید از این ماده ی شیرین روی کل پوست صورت مانند ماسک استفاده کنید. بگذارید 5 دقیقه بماند سپس با آب گرم خوب بشویید. اما لازم نیست از آن عسل همیشگی که داخل کابینت دارید استفاده کنید. عسل طبیعی و خالص به دلیل خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی که دارد به ترمیم پوست و زخم ها کمک می کند. عسل های کارخانه ای هم ممکن است کمک کنند اما تاثیر عسل طبیعی را ندارند.

جوش شیرین

این جزء اصلی آشپزخانه استفاده های شگفت انگیزی در زیبایی دارد، که شامل از بین بردن آکنه و ماسک صورت می شود. سه پیمانه جوش شیرین را با مقداری آب حل کنید و به آرامی روی صورت خود بمالید. اجازه دهید 5 دقیقه بماند، سپس با آب گرم بشویید. جوش شیرین خشک کننده است و چربی را از بین می برد، همچنین به خوبی سلول های مرده را کنار می زند.

پوست موز

ثابت شده است مالیدن لایه ی داخلی پوست موز روی زگیل های کف پا باعث از بین رفتن آنها می شود به همین دلیل می توان گفت پوست موز روی جوش ها نیز جواب می دهد. به مدت 5 تا 10 دقیقه به آرامی پوست موز را روی منطقه ی تحت تاثیر قرار گرفته بمالید سپس صورت خود را بشویید.

سیب زمینی خام

قرن ها است که سیب زمینی را روی کبودی و زخم ها می مالند. سیب زمینی خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده دارد. همچنین حاوی نیاسین است که کمک می کند جای آکنه کم رنگ تر شود. توصیه می شود سیب زمینی خرد شده را مانند ماسک روی پوست خود قرار دهید و به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید.

خیار

تا به حال از قطعات خیار برای کاهش پف چشم ها استفاده کردید؟ خیار می تواند ورم حاصل از آکنه را نیز بخواباند. قطعات خیار خنک کننده پوست، آب رسان و سرشار از ویتامین C هستند. یک خیار را از عرض به چند تکه برش دهید و آن را روی پوست بگذارید تا حالت بد آکنه را دفع کند.

پوست پرتقال

پوست پرتقال کمک می کند پوستتان از نظر ظاهری به کلی بهبود پیدا کند. فکر می کنید چرا؟ چون مانند دیگر میوه ها پوست پرتقال حاوی ویتامین C است، آنتی اکسیدانی که برای بازسازی پوست ضروری است. پوست پرتقال را با آب بکوبید تا حالتی خمیری بگیرد سپس روی پوست خود بمالید، بعد از 10 دقیقه صورت خود را بشویید.

خمیر دندان

خمیر دندان می تواند جای آکنه را ترمیم کند اما مطمئن شوید از نوعی استفاده می کنید که کاملا سفید است. قسمت سفید خمیر دندان حاوی موادی است که آکنه را ترمیم می کنند. این مواد شامل جوش شیرین و هیدروژن پراکسید است. برای چند ساعت مقداری خمیر دندان را روی جای جوش قرار دهید. البته سعی کنید مرتب از این روش استفاده نکنید، خمیر دندان برای دندان ها ساخته شده نه پوست صورت. این مورد را به ویژه کسانی که پوستی حساس دارند باید مد نظر داشته باشند.

قطره های چشم

درمان جای جوش

قطره های چشم قرمزی چشم را کم می کنند، و می توانند همین اثر را روی پوست نیز داشته باشند. یک تکه پنبه را به مقداری قطره ی کاهش دهنده قرمزی چشم آغشته کنید، سپس در فریز قرارش دهید، هر زمان که جوشی ظاهر شد پنبه را از فریزر دربیاورید و مدتی روی جای جوش بگذارید خواهید دید که قرمزی آن کم می شود.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

گردآوری شده مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

چطور با درمان خانگی جای جوش را محو کنیم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
۱
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید

تازه های دلگرم

Scroll to Top