۱۵ خاصیت خوردن آب گرم در اول صبح

۲,۴۶۶
۰
۰
چهارشنبه, ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۹

خوردن آب گرم در اول صبح :

بسیاری از افراد از مزایای سلامتی آب آشامیدنی برای اولین بار در صبح آگاهی دارند. این موضوع سالهاست که شناخته شده است که آب گرم خواصی را برای بدن به ارمغان می آورد. بنابراین، عادت خوبی است که باید گسترش یابد مخصوصا برای کودکان یا سالمندان که بیشتر نیاز به مراقبت دارند.

متأسفانه هر کسی هر روز صبح چنین عادتی ندارد. بعضی از مردم حتی ترجیح می دهند نوشیدنی های دیگری مانند چای یا قهوه بنوشند. در حالی که بیشترین سود از آب گرم به جای سایر نوشیدنی ها به دست می آید.
نه با انتخاب نوشیدنی های دیگر که ممکن است برای بدن مطلوب نباشد.به مطالبی که میگوییم توجه کنید.

15 خاصیت خوردن آب گرم در اول صبح :

1 - سم زدایی :

آب گرم بهترین ترکیبات طبیعی است که به عنوان سمی کننده در سیستم بدن عمل می کند. بنابراین، یک لیوان آب گرم هر روز صبح می تواند برای بهینه سازی فرایند سم زدایی بدن و از بین بردن سموم غیر ضروری از بدن مفید باشد. این همان مزایای آب لیمو است که می تواند به عنوان بهترین روش سم زدایی بدن نیز باشد.

2 - بهبود متابولیسم :

آب روش خوبی برای افزایش متابولیسم بدن است. بنابراین، می تواند مواد غذایی جذب شده در بدن را به طور موثر به انرژی تبدیل کند. این می تواند منجر به حفظ سطح انرژی در فعالیت های روزانه شود.

3 - باعث بهبود عملکرد گوارشی می شود :

آب آشامیدنی نیز برای بهبود سیستم گوارش خوب است. بنابراین، به بهبود حرکت روده و هضم غذا کمک می کند.. از این رو، مواد مغذی مهم را برای حفظ یک بدن سالم جذب می کند.

4 - جلوگیری از کم آبی بدن :

خوردن آب بهترن روش برای جلوگیری از کم آبی بدن است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که بدن هر روز مقدار کافی آب دریافت می کند. برای شروع بهتر است قبل از صبحانه آب گرم بخورید.این می تواند به جلوگیری از تحریک گلو کمک کند.

5 - گردش خون :

اولین خاصیت تنظیم گردش خون نوشیدن آب گرم در اول صبح است. بنابراین، می تواند به جلوگیری از احتمال بیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی کمک کند. بنابراین چربی ههای دور قلب را آب کرده و عملکرد سرخ رگ را بهبود می بخشد.

6 - جلوگیری از گلو درد :

یکی از خواص نوشیدن آب گرم در اول صبح جلوگیری از گلودرد است.بنابراین، تهدید خوبی برای التهاب گلو است. علاوه بر این، می تواند به کاهش خلط و جلوگیری از درد گلو و کاهش تورم کمک کند.

7 - از دست دادن وزن :

چه کسی فکر کرد که آب گرم یک رویکرد خوب برای مقابله با افزایش وزن است. بنابراین، این عادت می تواند به حفظ وزن و جلوگیری از جذب چربی های زیاد در کمک کند. این همان مزایای میوه اژدها برای کاهش وزن است که برای حفظ وزن نیز موثر است.

8 - بهبود عملکرد کلیه :

نوشیدن آب گرم می تواند کلیه را به آسانی پاکسازی کند. آب گرمم به جذب و تخلیه از هر گونه مواد معدنی غیر ضروری از بدن کمک می کند. بنابراین، نوشیدن آب کافی برای جلوگیری از مشکلات کلیه مفید است.

خوردن آب گرم  ناشتا

9 - جلوگیری از بیماری ها :

بهترین راه طبیعی برای جلوگیری از بیماری ها، مصرف زیاد آب است. عمدتا آب گرم برای حفظ سیستم ایمنی بدن مفید است. بنابراین، می تواند احتمال بیماری ها را کم کند.

10 - یبوست :

یکی دیگر از مزایای استفاده از آب گرم مقابله با یبوست است. این یکی از راه های طبیعی برای جلوگیری از این احتمال است. این همان مزیت سلامتی میوه برای جلوگیری از یبوست است.

11 - طراوت و شادابی پوست :

آب به حفظ مرطوب کنندگی پوست کمک می کند. بنابراین، یک راه خوب برای حفظ پوست سالم است. علاوه بر این، می تواند به جلوگیری از التهاب پوست و ایجاد پوست صاف کمک کند.

12 - اجتناب از علائم پیری زودرس :

آب گرم برای جلوگیری از چین و چروک پوست استفاده می شود، می تواند به طور مطلوب عمل کند.آب گرم به حفظ ظاهر بدن نیز کمک کند. علاوه بر این، برای کاهش خطوط قرمز پوست نیز مفید است.

13- علائم سرماخوردگی را تسکین دهید :

خواص آب آشامیدنی شامل رفع نشانه های سرما خوردگی است. بنابراین، خوب است که سرما خوردگی را با نوشیدن مکرر آب گرم را کاهش دهید. علاوه بر این، می تواند از احتمال علائم سرماخوردگی جلوگیری کند.

14 - جلوگیری از مشکلات قاعدگی :

آب گرم برای کاهش سندرم PMS ، از جمله گرفتگی عضلات قاعدگی موثر است. بنابراین، در طول PMS، پیشنهاد می شود که مقدار زیادی آب را با حداقل 2 لیتر در روز مصرف کنید. از این رو، علائم می تواند کاهش یابد و سلامت در طول قاعدگی بهینه باشد.

15 - از عفونت اجتناب کنید :

آب آشامیدنی برای جلوگیری از هر گونه عفونت ، یک روش مناسب دیگر خواهد بود. بنابراین، با مصرف آب، می توانید برای جلوگیری از بیماری به بدن کمک کنید.

divider

عوارض خوردن آب گرم :

  1. آب گرم را داغ نکنید، زیرا می تواند به دهان و زبان آسیب برساند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که دمای آب برای مصرف مناسب است.
  2. اطمینان حاصل کنید که آب آشامیدنی بدون عفونت باکتری مصرف شود. بنابراین توصیه می شود آب معدنی و نوشیدنی معمولی که گاهی ممکن است حاوی باکتری باشد مصرف شود.
  3. برای جلوگیری از پر شدن شکم، آب بیش از حد مصرف نکنید. یک لیوان آب گرم در در اول صبح کافی است.
  4. کسانی که آب آشامیدنی را برای اولین بار در صبح مصرف می کنند. از طریق این عادت مثبت، می توانند بدنی سالم و دور ازی بیماری داشته باشند.

divider

بیشتر بخوانید :

فواید بی نظیر خوردن آب خنک قبل از صبحانه

12 دلیل منع خوردن آب یخ که نمی دانستید ؟

کاربر گرامی اگر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا دیدگاه خود در زیر همین صفحه با ما و دیگران کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید .

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۰
۰

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter