14 مزیت مفید کاپینگ تراپی (بادکش فنجانی) چینی

۱,۷۰۶
۰
۰
یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۵

کاپینگ تراپی چیست؟

مردم سنتی در کشور در حال حاضر نیز هنوز هم به دنبال درمان چینی در چین هستند.بنابراین، جای تعجب نیست که کلینیک های زیادی وجود دارد که این درمان را به عنوان یکی از گزینه ها برای مقابله با بیماری های مختلف پزشکی به ارمغان می آورد.

با این حال، مهم است که ابتدا با پزشک درباره بیماری ها مشورت کنید. طب سنتی چینی می تواند ادعا کند می تواند با همه بیماری ها مقابله کند. این در واقع یک درمان باستانی است که از هزار سال پیش تا به امروزتوسعه یافته است.

با این حال، در حال حاضر در تمام نقاط جهان شناخته شده این روش به عنوان یکی از جایگزین های طبیعی در برخورد با برخی از مشکلات پزشکی می باشد. حتی اکنون کلینیک و بیمارستان هایی وجود دارد که این خدمات را برای یکی از پیشرفت های پزشکی به ارمغان می آورد.

مزایای و درمان طب چینی :

درمان کاپینگ در واقع بسیار ساده است.چند فنجان را روی سطح پوست قرار داده است. فنجان ها به مدت چند دقیقه روی پوست قرار می دهید.سپس سم به فنجان از طریق منافذ پوست وارد می شود. این سم به طور معمول به عنوان یک خون کثیف به فنجان مکیده می شود.

1 - سم زدایی :

درمان کاپینگ چینی می تواند به سم زدایی بدن کمک کند. بنابراین، این می تواند کمک کند تا تمام سموم از بدن را از بین ببرد و باعث بهبود سیستم ایمنی بدن شما شود. این همان مزایای سلامتی چای شکوفه گیلاس است که می تواند به سم زدایی بدن کمک کند.

بنابراین، خون داخل بدن از بیماری ها و سموم اضافی آزاد می شود. برای دریافت مزایای بهداشتی بیشتر در درمان کاپینگ چینی به نکات زیر توجه کنید.

2 - کاهش التهاب :

کاپوچینگ یا کاپینگ چینی همچنین یکی از درمان هایی است که می تواند به کاهش اثر التهاب کمک کند. بنابراین، این روش مناسب برای درمان التهاب پوست است. علاوه بر این، می تواند به کاهش درد و جلوگیری از احتمال آکنه و بیماری های پوست مانند اگزما کمک کند.

3 - جلوگیری از بیماری :

انجام منظم درمان به این روش می تواند به جلوگیری از احتمال بیماری کمک کند. بنابراین، می تواند به حفظ سلامتی بدن کمک کند. علاوه بر این، می تواند سیستم ایمنی بدن را برای جلوگیری از هرگونه بیماری قوی کرده و مانع از ضعف بدن شود.

4 - گردش خون :

کاپینگ تراپی همچنین یک روش برای کمک به گردش خون بهتر است. این باعث تحریک سلول های بدن و بازسازی سلول های خون می شود.بنابراین، می تواند سلول سالم خون را کنترل کند. این همان مزایای دستبند مغناطیسی برای کنترل فشار خون است که می تواند به کاهش گردش خون نیز کمک کند.

5- بهینه سازی کلیه :

یکی دیگر از مزایای سلامت درمان طب چینی بهینه سازی کلیه است. درواقع دفع سموم توسط کاپینگ تراپی کار کلیه را راحت می کند و کار دستگاه ادراری و کلیه را آسان تر می کند.

6 - تحریک جریان خون :

کاپینگ درمانی می تواند برای تحریک جریان خون مفید باشد.این روش از لخته شدن خون خون جلوگیری می کند که می تواند گردش خون را افزایش دهد.

درمان های باور نکردنی با بادکش فنجانی

7 -بهبود عملکرد قلب و عروق :

یکی دیگر از مزایای استفاده از ماساژ درمانی، از جمله کنترل سطح کلسترول درون خون است. بنابراین، این امر به اجتناب از احتمال حمله قلبی و یا علائم سکته مغزی کمک می کند. این همان منافع سلامتی سیب و هویج وسیر است که می تواند به حفظ سلامت قلبی و عروقی نیز کمک کند.

8 - جلوگیری از بیماری دیابت :

این درمان همچنین می تواند برای جلوگیری از علائم دیابت کار کند. کاپینگ چینی قند خون را کنترل می کند. بنابراین، می تواند به حفظ سطح قند خون کمک کند.

9 - کاهش درد :

درمان به روش طب چینی می تواند هر گونه درد ناشی از التهاب یا بیماری های مختلف را کاهش دهد. بنابراین، این روش یکی از راه ها برای از بین بردن احساس ناراحتی است که توسط درد در بدن ایجاد می شود.

10 - سلامتی :

همچنین انجام مکرر درمان طب چینی می تواند باعث ایجاد سلامتی در بدن شود. بنابراین، بدن خود به خود علائم سلامتی را نشان خواهد داد. این روش شبیه مزایای سلامتی برگ های وراوین است که می تواند به سلامتی نیز کمک کند.

11 - آرامش :

انجام این درمان اغلب همچنین می تواند منجر به آرامش شود. بنابراین، می تواند یکی از روش های کاهش استرس و ذهن مثبت باشد.

12 - کاهش سردردها :

درمان چینی سنتی نیز یک جایگزین برای کاهش سردرد است. این کمک خواهد کرد تا گردش خون سر را بهبود بخشد و تجربه درد سر را کاهش دهد. علاوه بر این، می تواند با سرگیجه یا بی نظمی مقابله کند.

13 - بهبود میزان متابولیسم :

استفاده از این درمان می تواند جایگزینی برای بهبود متابولیسم بدن باشد. این روش تبدیل انرژی غذایی را در بدن بهینه سازی می کند. بنابراین سرعت متابولیسم را افزایش می دهد که این موضوع باعث کاهش تولید چربی در بدن می شود.این همان مزایای سلامتی کاپینگ چینی در بدن است که می تواند متابولیسم بدن را بهبود بخشد.

14 - ماساژ بافت های عمیق :

یکی از مزایای این درمان تحریک بافت بدن است. بنابراین، این می تواند راه خوبی برای تحریک ماساژ بافت های عمیق بدن باشد. علاوه بر این، می تواند یکی از درمان های طبیعی برای انجام سیستم عصبی بهتر باشد..

هشدارها و توصیه ها :

مانند درمان های دیگر ، این درمان نیز همانطور که مزایایی دارد معایبی نیز دارد، که باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، هنگام انجام درمان،به توصیه های زیر عمل کنید.

  1. بعضی از پوست های حساس ممکن است پس از انجام درمان احساس ناراحتی کنند. بنابراین، مطمئن شوید که پوستتان در مواجهه با این روش حساس نیست
  2. افراد مبتلا به بیماری آلرژیک باید دقت کنند که در این درمان احتمال آن وجود دارد که پوست می تواند باعث خارش و قرمزی به دلیل وجود تجهیزات شود.
  3. پوست ممکن است تحریک شود، بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تجهیزات استریل شده است.
  4. • برای جلوگیری از اثرات مضر، اطمینان حاصل کنید که با متخصص کار کنید یا مطمئن شوید که آن مکان تحت نظارت پزشک قرار دارد.
  5. این همه مزایای سلامت درمان چینی است. درمان ممکن است سلامت بدن و سلامت بدن را افزایش دهد. با این حال، عوارض جانبی متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بنابراین بهتر است که با متخصصان درمان در میان گذاشته شود.

divider

بیشتر بخوانید :

علائم حساسیت و آلرژی به ملون و خربزه و درمان این عارضه در طب سنتی

درمان خانگی ریزش موی سر در زنان و مردان از دیدگاه طب سنتی ایران

درمان یبوست نوزاد با طب سنتی و گیاهی در منزل

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter