معرفی 25 غذای خطرناک برای بیماران دیابتی

چه غذاهایی برا بیماران دیالتی مضراست ؟
۱,۶۲۴
۰
۰
چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۵

معرفی غذاهای خطرناک بیماران دیابتی

دیابت یکی از بیماری های جدی در جهان است. از آنجایی که این بیماری به عنوان یک بیماری جدی نامیده می شود، طبیعی است بیماران دیابتی باید در مورد آنچه که مصرف می کنند، نگران باشند..غذاهای زیادی وجود دارد که این بیماران باید از آن اجتناب کنند که

این غذاها عبارت است از :

1. برنج سفید :

غذای خطرناک برای دیابت برنج سفید است، زیرا این غذا در بسیاری از کشورها به عنوان غذاهای اساسی استفاده می شود. بر طبق مطالعات انجام شده در مورد دیابت مشخص شده که بیماران دیابتی نمی توانند برنج سفید مصرف کنند.

این به دلیل کربوهیدرات زیاد است و اثبات شده است که مصرف برنج سفید می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. سعی شود به جای برنج سفید از برنج قهوه ای استفاده کنند.

2. بیسکویت و کوکی و کیک :

از آنجا که کالری آنها زیاد است، این مواد غذایی همچنین دارای چربی مخصوصا چربی اشباع شده و همچنین سدیم بالا است. در واقع توصیه می شود که مردم تنها سدیم را حداکثر 1.500میلی گرم مصرف کنند.

3.سس گوجه فرنگی :

یکی دیگر از مواد غذایی خطرناک برای بیماران دیابتی سس گوجه فرنگی است سس گوجه فرنگی حاوی قندهای تصفیه شده است. علاوه بر این، سس گوجه فرنگی نیز حاوی سدیم بالا است.

4.پنکک یا کیک شیری :

پنکیک حاوی سویا هیدروژنه شده و همچنین روغن پنبه دانه و همچنین نمک است.خوب این به آن معنی است که پنکک حاوی چربی ترانس است. بهتر است که پنکیک را در خانه بسازید چون در این صورت مطمئن هستیم که مواد تشکیل دهنده آن چیست.

5. قهوه مخلوط :

قهوه برای برخی افراد مفید است، اما برای بیماران دیابتی می تواند تاثیر بدی بر وضعیت آنها داشته باشد، برای مثال قهوه مخلوط برای بیماران دیابتی مفید نیست. این ماده جزء مضرترین مواد غذایی برای افراد دیابتی است. زیرا حاوی 500 کالری است، چربی آن حدود 9 گرم و حدود 98 گرم کالیبراسیون است.

6. آب نبات :

همانطور که در بالا ذکر شد، آب نبات برای بیماران دیابتی خطرناک است زیرا سطح قند و میزان تغذیه کم است. آب نبات همچنین باعث چاقی ناشی از سطح بالای شکر می شود که می تواند منجر به دیابت شود.

7.کشمش و مویز :

مصرف بالای کشمش و مویز یا سایر میوه های خشک باعث افزایش قند خون می شود زیرا حاوی مقدار بالای قند است.

8.شیر :

خوب بر هیچکس پوشیده نیست که نوشیدن شیر دارای خواص بسیاری برای سلامتی است اما این را بدانید که به دلیل چربی های اشباع شده در شیر باعث کاهش مقاومت انسولین می شود.سعی کنید از شیر بدون چربی استفاده کنید.

معرفی غذاهای مضر برای بیماران دیابتی

9.نان سفید :

در بالا توضیح داده شده است که همه چیزهایی که توسط آرد سفید ساخته می شود برای بیماران دیابتی مانند نان سفید خطرناک است. نان سفید می تواند کنترل گلوکز را به هم بریزد و به اثرات بد برای افراد دیابتی منجر شود.

10. سیب زمینی سرخ کرده :

این یکی از غذاهای خوشمزه برای بسیاری از مردم است، در حالی که برای افراد دیابتی بسیار خطرناک است. سیب زمینی سرخ کرده دارای 25 گرم چربی است و حدود 500 کالری دارد و کربوهیدرات حدود 63 گرم است.

سیب زمینی سرخ شده بسیار چرب است و همچنین باعث افزایش وزن یا حتی چاقی می شود.

11.کلوچه :

چربی اشباع شده در کلوچه همچنین می تواند سطح قند خون را در میان افراد دیابتی بالا ببرد.

12.گوشت پر چرب :

برای مبتلایان به دیابت، آنها مجاز به مصرف بیکن یا گوشت پر چرب نیستند زیرا شامل چربی های اشباع شده می باشند که می تواند منجر به مشکل جدی در بدن شود. برای کسانی که مبتلا به دیابت می باشند، خطر ابتلا به حمله قلبی وجود دارد.

13.انگور :

برای برخی از مردم مصرف انگور بسیار خوب است زیرا غنی از فیبر، ویتامین و دیگر مواد مغذی مهم است. در طرف دیگر، مصرف انگور سبب بدترین تاثیرات بر روی افراد دیابتی می شود زیرا انگور دارای گلوکز بالا است.

14.انبه :

میوه دیگری که برای بیماران دیابتی بسیار خطرناک است انبه است. انبه معمولا به عنوان میوه روزانه استفاده می شود. در طرف دیگر، مصرف انبه ها تاثیر بدی را برای افراد دیابتی به همراه خواهد داشت.

انبه ها حاوی 12.7 گرم قند و حاوی 70 کالری است. به همین دلیل است که بیماران دیابتی نباید این میوه خوشمزه را بطور مداوم مصرف کنند.

15. پاپایا :

پاپایا غنی از کربوهیدرات و کالری است و از طرفی حاوی مقدار شکر بالا است و حدود 59mg است. بنابراین برای بیماران دیابتی خطرناک خواهد بود، زیرا می تواند به افزایش قند خون منجر شود.

16. موز و خربزه :

موزحاوی حدود 15 گرم کربوهیدرات است و قند بالایی دارد و خوردن آن برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود.

17.هندوانه :

سطح قند هندوانه در حدود 72 میلی گرم و کربوهیدرات آن 5 گرم می باشدوبنابراین برای بیماران دیابتی مناسب نیست.

چه غذاهایی برای بیماران دیابتی خطرنام است و ممکن است جان آنها به خطر بیوفتد

18.زردالو :

بر طبق برخی مطالعات نشان داده شده است که بیماران دیابتی نباید زردآلو مصرف کنند. زردآلو حاوی مقدار شکر بالا است. میزان قند آن 57 میلی گرم است و به افزایش قند خون در میان بیماران دیابتی منجر خواهد شد.

19.آناناس :

آناناس یکی از مواد غذایی خطرناک برای دیابت است؛ زیرا سطح قند آن بسیار بالاست و دارای بیش از 20 گرم کربوهیدرات است. به همین دلیل است که افراد مبتلا به دیابت اجازه مصرف آنابولیک ندارند.

20..غذای چینی :

یکی دیگر از مواد غذایی خطرناک برای افراد دیابتی غذای چینی است. این به خاطر کربوهیدرات بالا، کالری بالا، سدیم بالا و همچنین چربی است.

21. شیرینی ها :

شیرینی ممنوع است زیرا حاوی 800 کالری و همچنین 120 گرم کربوهیدرات است. مافین روش جایگزین برای تغییر شیرینی می باشد.

22. آب میوه :

آب میوه ای از جمله تمام آبمیوه ها برای افراد دیابتی مجاز نیست. این به خاطر شکر و کالری زیاد در آب میوه است.. بهتر است که نوشیدنی های کم چرب بخورید.

23. . شکلات انرژی زا :

شکلات حاوی حدود 60 گرم یا کربوهیدرات و 450 کالری است که می تواند به راحتی باعث افزایش سطح قند خون شود.

24.غلات نرم :

یکی دیگر از مواد غذایی خطرناک برای بیماران دیابتی، غلات نرم است. غلات نرم که حاوی شیرینی هستند، قند خون را افزایش می دهند.

25.میوه های خشک :

پیش از این گفته شده است که میوه های خشک حاوی مقادیر زیادی قند است. آنها به عنوان مواد غذایی خطرناک برای بیماران دیابتی طبقه بندی می شوند.

این بی خطر است زیرا باعث افزایش قند خون می شود. کالری میوه های خشک زیاد است و مطمئنا تأثیر نامطلوبی آن بر قند خون خواهد گذاشت. بنابراين مجاز نيست که توسط بيماران ديابتي مصرف شود.

divider

بیشتر بخوانید :

12 مزیت باورنکردنی برگ گواوا برای درمان دیابت

فواید مصرف تخم مرغ برای افراد دیابتی

فواید مصرف پودر گیاه گالگا در درمان دیابت

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter