راههای ترک قلیان،چگونه قلیان را ترک کنیم؟

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم:اگر شما قلیانی قهاری نیستید و تنها روزی چند بار قلیان می کشید، مطمئن باشید که ترک قلیان راحت و بدون دردسری خواهید داشت. برای ترک قلیان تنها نیاز به تحولی روحی و روانی دارید تا خود را وادار به شروع ترک کنید.

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

می توانید پس از ترک قلیان، مزه غذاها را بهتر درک کنید، زندگی را شفاف ببینید و از وقت و پول خود بهتر استفاده کنید. با ترک قلیان، قلیانی نشدن فرزندانتان را تا حد زیادی تضمین می کنید و بالاخره اینکه زود نمی میرید و کودکان و همسرتان به جای از دست دادن شما، فردی مصمم، با اعتماد به نفس بالا و شجاع را به عنوان یار و پشتوانه خود، خواهند داشت.

با ترک قلیان بوی بد دهان، سرفه، تنگی نفس، سردرد، دندان های زرد و کثیف، پوست تیره و چروکیده با شما خداحافظی می کنند.


پیش از ترک قلیان چه کنیم؟

۱-پیش از ترک کامل قلیان، سعی کنید مکان هایی را به عنوان مکان های ممنوعه برای استعمال قلیان قلمداد کنید، سپس در این مکان ها مثلاً منزل، محل کار و یا اماکن عمومی، به هیچ عنوان قلیان نکشید.همسر و فرزندان فرد قلیانی، افراد بسیار مناسبی برای کمک به ترک هستند.

استفاده از این دو اهرم، هنگام ترک قلیان، بسیار کمک کننده و مفید است. اولین فکری که به ذهن افراد قلیانی خطور می کند، این است که چرا باید قلیان را ترک کنم؟ دلایل شما برای ترک قلیان نقش مهمی را در ادامه روند ترک، برعهده دارند. در جواب باید گفت با ترک قلیان خطر عوارض قلیان به تدریج از شما فاصله گرفته و شما شخصیتی مقبول و معقول در میان اطرافیان خود به دست خواهیدآورد.

۲-برای ترک قلیان باید ایجاد انگیزه کرد. انگیزه یعنی تلاش برای رسیدن فرد قلیانی به اینکه خود بخواهد نه دیگران،. به عبارت دیگر اطرافیان تنها می توانند در ایجاد انگیزه، کمک کننده باشند و این خود فرد است که باید انگیزه را در خود ایجاد کند.

۳-لیستی از معایب و فواید قلیان را تهیه کنید. آن را منصفانه بخوانید. با توجه به کلیه جزییات، اگر تمایل به ترک قلیان پیدا کردید، آن را عقب نیندازید و حتماً شروع کنید.

۴-زمان و نوع کاری را که با آن قلیان می کشید، مشخص کنید و به دلایل قلیان کشی خود در آن زمان، و احساسی که بعد از مصرف قلیان داشته اید، فکر کنید.

۵-در پایان هر روز، الگوی قلیان کشیدن خود را مرور کرده ببینید که چه چیزی شما را وادار به قلیان کشیدن می کند؟ کار سخت؟ عصبانیت؟ کسالت؟ تفریح و تفنن؟ بی کاری و یا موقعیت های خاص دیگر؟ بعد از شناخت آن، روش های دیگری را برای رو به رو شدن با احساسات و شرایط خود جستجو کنید.

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

طلب یاری از دوستان

درترک قلیان، از دوستان خود یاری بطلبید. درست مانند هنگامی که کار یا مشکلی دارید و از دوستان خود کمک می خواهید، در این زمینه هم از دوستان خود طلب یاری کنید زیرا وقتی بار مسوولیت کاری را با دوستان تقسیم می کنید، راحت تر مشکل حل می شود. اگر هم زمان با دوستی دیگر ترک می کنید، به تقویت انگیزه خود کمک کنید، یکدیگررا درک کرده و در لحظات سخت با یکدیگر هم صحبتی و همفکری کنید. با نقل وانتقال تجربیات خود و دیگران به یکدیگر، در راه ترک قلیان قدم های محکم و موثری بردارید.

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

ترک قلیان را آسان نگیرید

همان گونه گه گفته شد، ترک قلیان را نباید ساده و سهل پنداشت. برعکس تصور عام که بر این عقیده اند که با مشکل دانستن یک کار، تمایل فرد به انجام آن کار کمتر می شود و از ترس سختی آن کار، تن به آن نمی دهد، باید گفت که اگر اطرافیان فرد و خود فرد این کار را بزرگ بدانند، هم با آمادگی بیشتری پیش می روند و هم برای انجام کار بزرگ تر تشویق شده و از اعتماد به نفس فزاینده ای برخوردار می شوند.

چه بسا با ادامه روند ترک قلیان و علم به اینکه این کار بزرگ را انجام داده اند، اعتماد به نفس بالا و بالاتری پیدا کرده و در نتیجه قدم های بعدی را موثرتر بر می دارند. این موضوع سبب می شود که اگر یک بار موفق نشدند، ناامید نگردند و باز هم دلگرم باشند چرا که حتی تلاش برای انجام کاری سخت و مقاومت نسبی در برابر آن، خود نوعی پیروزی است. مانند مساوی با شکست در مسابقات با گل کمتر، در مقابل حریفی قدرتمند.

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

یک سوال

دراینجا این سوال پیش می آید که چرا شروع ترک قلیان سخت است؟ اصولاً انسان ها از هر تغییری در زندگی خود هراسان هستند چرا که هر تغییری، انرژی و وقت آنان را به طور مضاعف گرفته و نیاز به تلاش و حرکتی فزاینده را بیشتر می کند، پس انسان ها از هرگونه تغییری در ابتدا گریزان اند. این اصل در همه اجزای دنیا حکم فرماست بنابراین عیب محسوب نمی شود. چه بسا ماشینی که در حال هل دادن آن هستیم،در چند ثانیه اول حرکت، انرژی و وقت بیشتری را می طلبد.

به عبارت دیگر هر حرکت و تغییری در ابتدا سخت و انرژی گیر است. با این شناخت، بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری جلو می رویم. از خطاها و کندی ابتدایی حرکت خود دلسرد نمی شویم بلکه با گذشت هر لحظه، این امید را تقویت می کنیم که هر لحظه از لحظه قبل آسان تر خواهد بود و با این امید پیش می رویم.

راههای ترک قلیان چگونه قلیان را ترک کنیم

حقایق را نمی شود کتمان کرد.

پیش نیاز ترک قلیان این است که ابتدا با خود صادق بوده متعهد و آماده برای تلاشی مضاعف باشید. شما قلیان را ترک می کنید؛ چون قاطعانه معتقدید قلیان کشنده و مرگبار است. اگر تزلزلی در این فکر به وجود آید و مجدد وسوسه شوید که قلیان بکشید، در رخداد این حقیقت هیچ گونه خللی ایجاد نشده و این اتفاق، یعنی مرگ ناگهانی در اثر قلیان، حتی با یک قلیان نیز می تواند به وقوع بپیوندد.

راههای ترک قلیان،چگونه قلیان را ترک کنیم؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 140
۱۴۰
۲۲
۱۳ دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
 
ir
احسان | ۱ هفته پیش
واقعا نمیدونم ترکش سخته یا من نمیتونم چون هر روز میرم و قلیون میکشم بعد شب موقع خواب به خودم میگم بسته ولی بازم فردا بلند میشم و میرم نمیدونم واقعا خودم چیکار کنم با زخم معده رو ب رو شدم حدودا روزی 4 الی 6 سری میکشم واقعا حالم از خودم بهم میخوره
۰
۰
پاسخ مدیر:
تا زمانی که با قلیان کشیدن ( به اصطلاح ! حال میکنید ) نمیتونید ترکش کنید. فردا به جای 4-5 سری فقط یکبار قلیان بکشید ولی اونقدر بکشین تا حالتون حسابی خراب بشه و کله پا بشین !! ( البته سعی کنین کشته نشید !! ) اگر زنده موندین از فردا به سراغ قلیان نخواهید رفت ! موفق باشید
 
 
ir
علیرضا | ۱ ماه پیش
مرگ برقلیان
۰
۰
 
 
ir
amir | ۲ ماه پیش
الان ساعت ۳ شب، بعد از ۵ تا قلیونی که کشیدم خودمو به زور رسوندم خونه، سرم گیج میره، حال تهوع دارم، سرم داره میترکه ، نمیدونم چطوری از شر این قلیون خلاص شم، اه
یک دلیل کشیدنم هم اینه که پول واسه تفریحای دیگه ندارم
۰
۰
 
 
ir
علی | ۲ ماه پیش
فقط ی جمله میگم خدایاخودت کمک کن
۰
۰
 
 
ir
کیهان | ۳ ماه پیش
من بعد از 11 سال قلیان کشیدن روزانه و روزی حداقل 3-4 تا سری، یک هفته ای هست که گذاشتم کنار
راستش خیلی وسوسه میشم اما دلم واسه این یه هفته میسوزه و نمیرم! دیگه هم نمیخوام برم، تنها دلیلی هم که میخوام کنار بذارم مالیه، خیلی عقبم میندازه از خواسته هام و منم نمیتونم منکر این بشم
ولی بی تعارف بگم، تو این یه هفته زندگی واسم معنای بیشتری پیدا کرده
۰
۰
 
 
ir
محمدرضا | ۱۱ ماه پیش
من ترک کردم 1 ساله نمیکشم البته من فقط تفریحی میکشیدم...فقط کافیه موقعی که به فکرش میوفتید سرتون رو به کار دیگه ای گرم کنید
۰
۰
 
 
ro
وحیدم | ۱ سال پیش
من خیلی تلاش میکنم که ترکش کنم خیلی وقته میخوام ترک کنم هر روز میگم امروز نمیرم کافه ولی خد به خود مثلا دوستام زنگ میزنن بیا کافه نمیتونم وایسم فقط قلیون میکشم تصمیم می کیرم که ترکش کنم ولی نمیشه .. یعنی چن روزه نمیکشم ولی خوب نمیتونم یعنی ناراحتیم زیاده اعصابم داغون میشه با این قلیون ارووم میشم واقعیتش 3 4 روز الان نمیکشم ولی خیلی اثرش میاد خدا کنه ولش کنم
۰
۰
 
 
ir
رستم شیرودی | ۱ سال پیش
منو دعا کنید تا قلیون نکشم ممنون
۰
۰
 
 
ir
بهزاد | ۱ سال پیش
برو بابا آدم باید هرچیزی و جنبشا داشته باشه بعد هم میتونین از قلیان برازجان استفاده کنید و روزی یبار هم هیچ ضرری نداره نه افراط کنین نه تفریط یاعلی
۰
۰
 
 
ir
صابر ز | ۱ سال پیش
سلام راهکارهایی که دادین واقعا به درد نمیخوره بزارید من کمی کمکتون کنم من قلیون میکشم یعنی تا دو روز پیش و 100 درصد قلیون کشیدن بیکاری و دوستان نا باب هست من باعث شدم یکی از دوستانم قلیونی بشه و من مقصر هستم و خیلی ناراحتم اما من دو روزه نمیکشم و میخوام ترک کنم من بیشترین میزان ترک قلیونم 3 ماه بوده نمیدونم چه مرگم میشه نمیتونم کامل ترک بدم ولی با کمک خداوند ایشالا دیگه ترک ابدیش بدم یا خدا خودت من پول دارم وگرنه با اموزش ریلکسشن یا مدیتیشن 100 درصد کنترل ذهن میاد دستم و میتونم مواد هم ترک بدم خدا نکنه وی چی گفتم من تو قلیونش موندم خخخ اقا بگذریم یوگا و مدیتیشن یادتون نره یا علی مدد
۰
۰
 
 
ro
خلیل خضری اقدم | ۱ سال پیش
خواستن توانستن است
۰
۰
 
 
ir
sahand | ۲ سال پیش
سلام،ممنون از راهنمايي تان ، من مدت بيست روزيه كه قليانو ترك كردم مشوق من دوستام و باجناقم بود تو شهر ما قليونو فرماندار محترم قدغن كرده تمام كافه ها رو بسته مجبور بوديم بريم خونه بكشيم بعدش خوب فكر كردم تصميم گرفتم تركش كنمخلاصه خيلي از خودم بدم ميومد آخه با خيلي از آدماي بي شخصيت رو به رو مي شدم اميدوارم خداوند در اين راه مرا ياري فرمايد
۰
۰
 

تازه های دلگرم

Scroll to Top