11 خاصیت عجیب روغن شوید

۱,۴۵۰
۰
۰
دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳

آشنایی به خواص روغن شوید :

خواص شگفت انگیز شوید شامل تحریک تولید شیر برای مادران ، درمان عفونت های قارچی، کاهش اضطراب و ترویج خواب خوب است.

مزایای دیگر جلوگیری از سرطان، بهبود سلامت دستگاه گوارش، حذف گاز و کولیک در نوزادان، سرعت بخشیدن به زخم و بهبود هضم است.

از این روغن در زمان قدیم و امپراطوری روم استفاده می شده که در گذشته اعتقاد بر این بود که به کاهش استرس و اضطراب کمک کرده و برای سربازان کارامد است.

روغن شوید از گیاه تازه به دست می آید.اگرچه اکثریت روغن ها از دانه به دست می آید.بوی این روغن دارای عطر و بوی شیرین است که باعث تحریم اشتها می شود.

1 - افزایش شیرمادر :

galactagogue ماده ای است که در تولید شیر مادر کمک می کند، روغن شوید باعث افزایش شیردهی مادر می شود و در حال حاضر نیز می تواند در تولید شیر کمک کند.

روغن شوید بسیار بی خطر است و می تواند روزانه در چای یا انتخاب نوشیدنی مادر استفاده شود. حتی اعتقاد بر این است که می توان آن را به طور مستقیم در اطراف ناحیه نوک پستان اعمال کرد، زیرا باعث تحریک اشتها و بهبود تغذیه نوزاد می شود.

2 - خاصیت ضد قارچی دارد :

روغن شوید در درمان عفونت های قارچی، چه به صورت موضعی و چه خوراکی مصرف می شودو فوق العاده خوب است. در حالی که اکثر قارچ های طبیعی غشای سلولی را از بین می برد ، روغن شوید به درمان این عفونت ها با ایجاد آپوپتوز سلولی قارچی کمک می کند .

3 - دفع شوره سر و شپش :

روغن شوید در کشتن و دفع شپش سر شگفت آوراست که همیشه بر روی پوست سر ناخوشایند است. اگر چه ظاهرا هیچ تاثیری بر روی گیاهان ندارد، شپش سیستم عصبی پوست را مختل می کند و از ایجاد آلودگی جلوگیری کند. بهتر است که اکثر اعضای خانواده از آن استفاده کنند زیرا شپش واگیر دار است.

4 - کاهش اضطراب و کمک به خواب :

اسانس شوید یک عامل کاهش دهنده اضطراب طبیعی است که برای کمک به درمان نشانه های ADHD یا بیش فعالی در کودکان استفاده می شود. به عنوان یک جایگزین برای داروهای تجویزی برای خواب مورد استفاده قرار می گیرد. قرار دادن چند قطره از این روغن باعث می شود که به راحتی بخوابید و استرس خود را کاهش دهید.

5 - خواص دیورتیک :

خواص دیورتیک روغن شوید برای بسیاری از اهداف مفید است. یکی از این اهداف، کمک به مدیریت فشار خون است، زیرا دیورتیک ها کمک می کنند تا آب اضافی و سدیم را از بین ببرند، که به نوبه خود باعث کاهش حجم خون و فشار روی دیواره های رگ ها می شود. علاوه بر این، خواص دیورتیک آن می تواند در عبور از ادرار در افرادی که مبتلا به بیماری های کلیوی، عفونت های دستگاه ادراری یا غده پروستات بزرگ شده اند، کمک کند.

6 - خواص ضد میکروبی :

روغن شوید دارای خواص ضد باکتریایی است و می تواند به حفظ غذا کمک کند، زیرا اقدامات ضد باکتری آن به مهار باکتری هایی که باعث تخریب مواد غذایی می شوند، کمک می کند.روغن شوید می تواند برای کمک به خارج کردن باکتری از خون کمک کند ، یا به بهبود عفونت های مضر دستگاه های تنفسی یا ادراری. اگرچه هنوز لازم است اطمینان حاصل شود که علائم بهبود می یابند، بهتر است در مصرف آن نیز با پزشک مشورت شود.

خواص اعجاب انگیز روغن شوید

7 - پیشگیری از بیماری های دستگاه ایمنی :

روغن شوید یک عامل بسیار موثر در تقویت دفاع شما در برابر سرطان، به خصوص دهان و گلو است. این امر می تواند به علت قدرت بالای ضد التهابی روغن شوید باشد این توانایی ضد التهابی نیز در برداشتن استرس اکسیداتیو کمک می کند، که یکی از عوامل شناخته شده در زمینه توسعه سرطان در وهله اول است

8 - خواص ضد اسپاسمتیک :

روغن شوید به خاطر فواید آن در سلامت و رفع معضلات دستگاه گوارش شناخته شده است، در این صورت قادر به برداشتن منابع مشترک درد و گرفتگی روده است. این روغن برای درمان علائم مرتبط با مسمومیت غذایی، التهاب و اسهال مفید است. این اثر حتی می تواند به درد قاعدگی نیز گسترش یابد، به همین علت با همان نوع اسپاسم عضله صاف همراه است.

9 - گاز و کولیک در نوزادان را از بین می برد :

یکی از کاربردهای اولیه روغن شوید،از آبی شیرین تشکیل شده که ترکیبی از تسکین دهنده هایی است که به ویژه برای کاهش علائم کولیک در نوزادان طراحی شده است. این کمک می کند تا حباب های کوچک گاز را در روده جمع آوری کند.روغن شوید امروزه به عنوان یک درمان جایگزین برای بسیاری از درمان های نوین است.

10 - سرعت بهبود زخم را افزایش می دهد :

روغن شوید دارای خاصیت ضد باکتریایی است، همانطور که قبلا تاسیس شده است. این می تواند برای بیش از مصرف استفاده شود، با این حال، از آنجایی که به زخم ها اعمال می شود، می تواند از عفونت جلوگیری کند و روند بهبودی را سرعت بخشد. عفونت باکتریایی می تواند تا حد زیادی روندبهبودی را کاهش دهد و احتمالا باعث بروز یک زخم برجسته از بهبود تاخیر می شود. زخم را با الکل تمیز کنید و دو بار در روز روغن زیتون را بپزید تا پروسه بهبودی سریعتر شود.

11- کمک به هضم :

روغن شوید علاوه بر درمان بیماری های متعدد دستگاه گوارش، می تواند روند گوارشی را تحریک کند و ظرفیت جذب مواد مغذی خود را بهبود بخشد. با افزایش میزان ترشح بزاق شروع می شود که فرآیند گوارش را با شکستن نشاسته ای که در دهان ما قرار می گیرد. همچنین آب بزاق دهان را افزایش می دهد و این امر باعث می شود که مواد مغذی به اندازه کافی خورد و نرم شود و جذب آنها را به خون تسهیل شود..و همچنین باعث نرم شدن معده و روده می شود که می تواند به جذب غذا کمک کند.

divider

بیشتر بخوانید :

آشنایی با 11 خاصیت باور نکردنی شاه توت

11 خواص معجزه آسا روغن کنجد که تا به حال نمی دانستید!!!

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی


۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter