زندگی نامه آل پاچینو

۱,۸۴۷
۱
۰
چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۰:۵۳

بیوگرافی آل پاچینو و عکس های آل پاچینو

آلفردو جیمز «اَل» پاچینو ( Al Pacino)‏ (زادهٔ ۲۵ آوریل ۱۹۴۰) هنرپیشه آمریکایی و از برندگان جایزه اسکار است. یکی از بازیگران برجسته سینمای معاصر که در کنار رابرت دنیرو ،جک نیکلسون و داستین هافمن به عنوان بزرگان بازیگری در سینمای مدرن شناخته می شوند.با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با این هنرپیشه آمریکایی بیشتر آشنا شوید.

آل پاچینو - بازیگر تئاتر، کارگردان، بازیگر فیلم، بازیگر

بیوگرافی پاچینو

در سال ۱۹۶۹ و با بازی در فیلم ناتالی و من توانست خود را به عنوان یک بازیگر قدرتمند معرفی کند، اما بازی وی در مجموعه فیلم‌های سه قسمتی پدرخوانده نام وی را در لیست برترین‌ها قرار دارد. آل‌پاچینو بخاطر بازی در پدرخوانده برای اولین بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

او همچنین بخاطر بازی در فیلم‌های سرپیکو، بعدازظهر سگی، پدرخوانده:

قسمت دوم و و عدالت برای همه ... نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و همچنین به خاطر بازی در گلن‌گری گلن راس و دیک تریسی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. در ضمن پاچینو دو بار برنده جایزه امی برای سریال‌های تو جک را نمی‌شناسی و فرشتگان در آمریکا شده است. جایزه امی، جایزه اسکار تلویزیونی است. او هم چنین در فیلم جک و جیل بازی ادام سندلر ایفای نقش کرده است


آل پاچینو - بازیگر تئاتر، کارگردان، بازیگر فیلم، بازیگر

بازیگری

دهه ۱۹۷۰

ورود او به عرصهٔ بازیگری را باید سال ۱۹۶۹ دانست. پاچینو در این سال در فیلم ناتالی و من ساخته فرد کو بازی کرد و دو سال پس از آن نیز در فیلموحشت در نیدل پارک به نقش یک معتاد به هروئین بازی قابل قبولی ایفا نمود.اما بی شک نقطه تحول زندگی آل پاچینو زمانی بود که فرانسیس فورد کاپولا تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی فیلم پدرخوانده گرفت و نقش «مایکل کورلئونه» کوچک ترین پسر سالار دنیای تبه کاران دون ویتو کورلئونه با بازی مارلون براندو را به او واگذار کرد. در ابتدا کاپولا جک نیکلسون را برای ایفای نقش در پدر خوانده انتخاب کرد اما نیکلسون این پیشنهاد را رد کرد چراکه به گفته خودش نقش یک ایتالیایی را باید یک ایتالیایی بازی کند و با این کار ناخواسته بزرگترین شانس زندگی پاچینو را به او بخشید.

پاچینو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد که به آن نرسید. در سال ۱۹۷۳ او در فیلم‌های مترسک و سرپیکو بازی کرد. در فیلم مترسک ساخته جری شاتزبرگ وی در کنار بازیگر برجسته سینما جین هاکمن ، نقش آدمی سرگشته را ایفا نمود. این فیلم علی رغم بردن نخل طلای کن ، در آمریکا با نقدهای مثبتی مواجه نشد. اما بی شک مهم ترین دستاورد پاچینو در این سال حضور در فیلم سرپیکو ساخته سیدنی لومت بود که وی توانست در این فیلم جایزهٔ گلدن گلوب نقش اول مرد و نامزدی اسکار را از آن خود کند.

از دیگر بازی‌های چشمگیر پاچینو می‌توان به حضورش در فیلم‌های پدرخوانده ۲ (۱۹۷۴) ساخته تحسین برانگیز فرانسیس فورد کاپولا ، بعد از ظهر سگی (۱۹۷۵) به کارگردانی سیدنی لومت و فیلم و عدالت برای همه (۱۹۷۹) اشاره کرد. بازی آل پاچینو در پدرخوانده ۲ چنان تحسین برانگیز بود کهمجله نیوزویک شخصیت مایکل کورلئونه را به عنوان بزرگترین نقش آفرینی یک بازیگر به نقش یک شخصیت سنگدل در تاریخ سینما عنوان کرد وبنیاد فیلم آمریکا نیز در سال ۲۰۰۳ ، این نقش را به عنوان یازدهمین شخصیت رذل (ویلاین) تاریخ سینما انتخاب کرد. پاچینو برای بازی در همه این فیلم‌ها

نامزد اسکار شد ولی بدان دست نیافت. او می‌گوید:

«من برای اسکار بازی نمی‌کنم، چون بازیگری عشق من است، عشقی که هرگز نمی‌توانم رهایش کنم»

او برای بازی در فیلم‌هایی چون کرامر علیه کرامر (۱۹۷۹)، اینک آخرالزمان و متولد چهارم ژوئیه (۱۹۸۹) دعوت شد ولی او این پیشنهادها را قبول نکرد. هنگامی که کاپولا برای فیلم اینک آخرالزمان او را دعوت کرد، پاچینو در یک جمله پاسخ منفی به او داد: «من با تو به جنگ نخواهم آمد».

دهه ۱۹۸۰

دهه ی ۸۰ برای پاچینو چندان خوشایند نبود و وی در کارهای ضعیفی چون انقلاب (۱۹۸۵) ساخته هیو هادسون و نویسنده ، نویسنده (۱۹۸۲) ایفای نقش کرد ولی بی شک مهم ترین دستاورد پاچینو در این دهه ، حضور در فیلم صورت زخمی (۱۹۸۳) به نقش تونی مونتانا ساخته برایان دی پالما بود که بعد ها به یک فیلم بسیار محبوب بدل شد.

دهه ۱۹۹۰

دههٔ ۱۹۹۰ را برای باید دههٔ نوینی برای پاچینو دانست، زیرا او که پس از بازی در فیلم انقلاب (۱۹۸۵) برای چهار سال از سینما دور مانده بود. در فیلم دریای عشق (۱۹۸۹) بار دیگر خوش درخشید. از فیلم‌های معروف او در این دهه می‌توان به دیک تریسی، پدرخوانده ۳ (۱۹۹۰)، فرانکی و جانی(۱۹۹۱)، گلن گری گلن راس (۱۹۹۲)، راه کارلیتو (۱۹۹۳)، مخمصه (۱۹۹۵)، تالار شهر (۱۹۹۶)، وکیل مدافع شیطان (۱۹۹۷) ، دنی براسکو (۱۹۹۷) وخودی (فیلم) (۱۹۹۹) اشاره کرد. اما بی شک بهترین نقش آفرینی وی در این دهه، حضور او در فیلم بوی خوش زن در سال ۱۹۹۲ است که جایزه اسکار را برایش به ارمغان آورد.

او در این فیلم ایفاگر نقش مرد نابینایی بود که عشق به همنوع را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند. علاوه بر جایزهٔ اسکار، جایزه گلدن گلاب نیز برای این فیلم از سوی منتقدان، به او اعطا شد. راجر ایبرت منتقد برجسته سینما این نقش آفرینی پاچینو را یکی از بهترین و پر مخاطره ترین کارهای زندگی وی توصیف می کند. در سال ۱۹۹۶ از سوی انجمن گوتام جایزه ویژهٔ یک عمر فعالیت هنری نصیبش شد و پیش از آن نیز از سوی فستیوال بین‌المللی فیلم سن سباستین اسپانیا، جایزه مشابهی به او اهدا شد.

سال ۲۰۰۰ به بعد

او در سال ۲۰۰۲ در فیلم بی خوابی ساخته کریستوفر نولان ایفای نقش کرد. پاچینو در سال ٢٠٠٣ با حضور در دو اپیزود سریال فرشتگان در آمریکاساخته مایک نیکولز توانست اکثرجوایز معتبر تلویزیونی را بدست آورد وی یک سال بعد در فیلم شکسپیری تاجر ونیزی بازی قابل قبولی را به نقششایلاک ایفا نمود. اما پس از این فیلم روند کاری پاچینو در عالم سینما به صورت نزولی طی شده و کارهای وی کم تر مورد توجه منتقدان قرار گرفته است. حضور در فیلم تلویزیونی تو جک را نمی شناسی ساخته بری لوینسون شاید آخرین دستاورد مهم پاچینو در دنیای بازیگری باشد که وی توانست همه جوایز تلویزیونی از جمله امی و گلدن گلاب را بدست آورد. پاچینو در سال ٢٠٠٧ جایزه یک عمر دستاورد بنیاد فیلم آمریکا را نیز دریافت نمود.

سبک بازی

پاچینو در بازیگری دارای سبک ویژه‌ای است و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد. نکتهٔ برجسته در بیشتر بازیهای او این است که مخاطب را با خود همراه می‌سازد. صدای گرم و دلنشین او در بازی به پاچینو کمک فراوانی می‌کند، گویی اعضای بدنش همه هنگام بازی واقعاً بازیگر هستند.کمتر بازیگری در سینمای جهان می‌توان سراغ گرفت که نظیر پاچینو قدرت بازی با چشم را داشته باشد. چشمان پاچینو قدرت صحبت کردن با مخاطب را دارد و می‌توان برق خاصی را در دیدگان وی احساس کرد. این یکی از امتیازات منحصربه‌فرد او است و فیلم پدرخوانده ۲ اوج بازی وی با چشمهایش به شمار می‌رود.

قدرت و تأثیر نگاه او صحنه‌های جاودانه‌ای را در تاریخ سینمای جهان خلق کرده‌است. به‌عنوان مثال بازی استثنایی او در سکانس مرگ سولاتسو و پلیس خیانت کار در فیلم پدر خوانده ۱، استعداد بی نظیرش را به نمایش می‌گذارد.در فیلم بوی خوش زن شاهد یک شاهکار در عرصه بازیگری هستیم.نقشی که از آن به عنوان یکی از بیادماندنی ترین نقش های وی در سینما یاد میشود.آل پاچینو همواره مورد ستایش منتقدین و مخاطبین قرار دارد و اکثر نقش هایش از زیباترین و ماندگارترین های تاریخ سینماست.در میان ستاره‌های هالیوود، بازیگران انگشت‌شماری چون مارلون براندو را می‌توان یافت که صدایی مانند او داشته باشند.

زندگی شخصی

پاچینو تاکنون ازدواج نکرده‌است اما سه فرزند به او منسوب است که یکی از آنان دختری به نام جولی ماریاست (متولد ۱۹۸۸) که در پی رابطهٔ چندین ساله‌اش با مربی بازیگری آموزشگاه لی استراسبرگ، «جن ترنت»، به دنیا آمد و دو فرزند دیگر دوقلوهایی با نام‌های انتون و اولیویا هستند (متولد ۲۰۰۱) که آن‌ها نیز ثمرهٔ رابطه ناموفقش با «بورلی دی آنجلو» بودند.

نقل‌قول‌ها

فرانسیس فورد کاپولا:

اگر کارگردان نمی‌شدم دوست داشتم یک پاچینو می‌بودم.

خسرو خسروشاهی (دوبلور آل پاچینو):

او یک استاد به تمام معنی ست.

فیلم‌شناسی

فیلم‌ها

سال عنوان نقش توضیحات
۱۹۶۹ ناتالی و من تونی شروع کار
۱۹۷۱ وحشت در نیدل پارک بابی
۱۹۷۲ پدرخوانده مایکل کورلئونه نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
۱۹۷۳ مترسک لیون
۱۹۷۳ سرپیکو فرانک سرپیکو نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد
۱۹۷۴ پدرخوانده ۲ مایکل کورلئونه نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد
۱۹۷۵ بعدازظهر سگی سانی ورتزیک نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد
۱۹۷۷ بابی دیرفیلد بابی دیرفیلد
۱۹۷۹ … و عدالت برای همه (فیلم) آرتورکیرکلند نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
۱۹۸۰ گشت زنی استیوبرنز
۱۹۸۲ نویسنده! نویسنده! ایوان تراوالیان
۱۹۸۳ صورت زخمی تونی مونتانا
۱۹۸۵ انقلاب تام داب
۱۹۸۹ دریای عشق فرانک کلر
۱۹۹۰ بدنام محلی گراهام
۱۹۹۰ دیک تریسی آلفونسه کاپریس نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
۱۹۹۰ پدرخوانده ۳ مایکل کورلئونه
۱۹۹۱ فرانکی و جانی جانی
۱۹۹۲ گلن گری گلن راس ریکی روما نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
۱۹۹۲ بوی خوش زن فرانک اسلید برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد
۱۹۹۳ راه کارلیتو کارلیتو
۱۹۹۵ دو روی سکه جیتانوساباتونی
۱۹۹۵ مخمصه وینسنت هانا
۱۹۹۶ به دنبال ریچارد ریچارد سوم نویسنده، تهیه کننده و کارگردان همچنین راوی
۱۹۹۶ تالار شهر جان پاپاس
۱۹۹۷ دنی براسکو بنجامین روگیرو
۱۹۹۷ وکیل مدافع شیطان جان میلتون
۱۹۹۹ نفوذی لوول برگمن
۱۹۹۹ هر یکشنبه موعود(یکشنبه چقدر می‌گیری؟) تونی دآماتو
۲۰۰۰ کافه چینی هری لوین کارگردان
۲۰۰۲ بی‌خوابی ویل دورمر
۲۰۰۲ سیمون ویکتورترانسکی
۲۰۰۲ مردمی که می‌شناسم الی ورمن
۲۰۰۳ تازه کار والتربورک
۲۰۰۳ گیگلی استارکمن
۲۰۰۳ فرشتگان در آمریکا روی کاهن برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد
۲۰۰۴ تاجر ونیزی شیلوک
۲۰۰۵ دو نفر برای پول والترآبرامز
۲۰۰۷ سیزده یار اوشن ویلی بانک
۲۰۰۷ ۸۸ دقیقه دکترجک گرام
۲۰۰۸ قتل عادلانه دیویدفیسک
۲۰۱۰ تو جک را نمی‌شناسی دکترجک کورکیان برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد – فیلم تلویزیونی
۲۰۱۱ پسر هیچکس کارآگاه استنفورد
۲۰۱۱ وایلد سالومه پادشاه هیرودیس کارگردان
۲۰۱۱ جک و جیل خودش برنده جایزه تمشک طلایی برای بدترین بازیگر نقش مکمل مرد و بدترین گروه دو نفره (آدام سندلر با یکی از این‌ها: کتی هولمز، آل پاچینو یا آدام سندلر)
۲۰۱۳ فیل اسپکتور فیل اسپکتور

جوایز آل پاچینو

 • ۱۹۷۲ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد – پدرخوانده.
 • ۱۹۷۳ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد – سرپیکو.
 • ۱۹۷۴ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد – پدرخوانده ۲.
 • ۱۹۷۵ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد – بعدازظهر سگی.
 • ۱۹۷۹ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد – عدالت برای همه.
 • ۱۹۹۰ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد – دیک تریسی.
 • ۱۹۹۲ – نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد – گلن گری گلنراس.
 • ۱۹۹۲ – برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد – بوی خوش زن.
 • ۱۹۷۵ – برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد – بعدازظهر سگی.
 • ۱۹۷۵ – برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد – پدرخوانده ۲.
 • ۲۰۰۳ – برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد – فرشتگان در آمریکا.
 • ۱۹۹۲ – برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد – بوی خوش زن.
 • ۱۹۷۳ – برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد – سرپیکو.
 • ۲۰۰۷ – تقدیر از او در مراسم AFI به خاطر یک عمر تلاش در عرصه سینما و بازیگری…
 • ۲۰۱۱ – برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد – فیلم تلویزیونی تو جک را نمی‌شناسی.


آل پاچینو - بازیگر تئاتر، کارگردان، بازیگر فیلم، بازیگر

آل پاچینو


آل پاچینو - بازیگر تئاتر، کارگردان، بازیگر فیلم، بازیگر

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


۱
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter