20خاصیت شگفت انگیز چای دارجیلینگ و عوارض آن

۱,۲۷۷
۰
۰
یکشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶

چای دارجیلینگ چیست ؟

چای دارجیلینگ چای سیاه رنگی است که از برگ های گیاه دارجیلینگ در بنگال هندوستان کشت می شود.

چای دارجیلینگ در مقایسه با انواع دیگر چای سیاه رنگ روشن تری دارد و دارای عطر بهتری است.عطر معطر چای دارجیلینگ به علت تفاوت شدید دمای هوای گرم و سرد در مناطق کوهستانی تولید می شود.

چای دارجلینگ می تواند بدون مخلوطی از شکر یا شیر خورده شود.

مواد مغذی موجود در چای دارجیلینگ :

خصوصیت مقدار مواد مغذی
محتوای تغذیه ای چای دارجلینگ در 100 میلی گرم:
ویتامین B2 0.03 میلی گرم
ویتامین B5 0.03 میلی گرم
فولات 11.8 میلی گرم
مس 0.02 میلی گرم
آهن 0،02 میلی گرم
منیزیم 2.37 میلی گرم
منگنز 0.52 میلی گرم
فسفر 37 میلی گرم
پتاسیم 49.73 میلی گرم

خواص چای دارجیلینگ!

به طور کلی، چای دارجلینگ دارای خواصی مانند مبارزه با سرطان، و چاقی است. علاوه بر این، چای دارجیلینگ نیز در جلوگیری از وقوع زخم معده بسیار مفید است.

1 - پیشگیری از سرطان :

چای دارجیلینگ حاوی آنتی اکسیدان قوی نیزهست پلی فنل های موجود در چای می تواند باعث کاهش آسیب به سلول های بدن و در نتیجه موجب سرطان شود. مصرف چای دارجیلینگ یکی از راههای پیشگیری از سرطان به طور طبیعی است.

یک مطالعه سال 2005 نشان داد که چای سیاه، از جمله چای دارجلینگ، اثری مشابه چای سبز در برابر لوسمی (سرطان خون) دارد. با این حال، برای یافتن شواهد دیگر، تحقیقات بیشتری لازم است.

2 - کمک می کند تا سلامت دندانها حفظ شود :

چای دارجیلینگ همچنین می تواند مانع ایجاد حفره های دهان از طریق روش های مختلف شود. اولین راه این است که رشد باکتری استرپتوکوک جهش یافته که یک باکتری است اغلب سبب آسیب به دندان ها (حفره ها) می شود. علاوه بر این، چای همچنین می تواند مانع انباشت باکتری ها در سطح دندان شود.

بر اساس مطالعات مختلف بین سالهای 1980-1990، محققان دریافتند که در مقایسه با افرادی که اغلب قهوه یا سایر نوشیدنی ها را مصرف می کنند، احتمال کمتری برای بیماری های دندانی وجود دارد.

3 - جلوگیری از چاقی :

مطالعات مختلف در مورد چای سبز و چای سیاه، از جمله چای دارجیلینگ نشان می دهد که مصرف هر دو می تواند به جلوگیری از چاقی، در آزمایش های حیوانی و در انسان کمک کند.

با این حال محققان هنوز نمی دانند که این اتفاق افتاد. محققان معتقدند که کافئین در چای می تواند به افزایش متابولیسم بدن و بهبود اثرات ورزش کمک کند.

تئوری دیگر این است که چای می تواند به کاهش جذب چربی بدن و افزایش متابولیسم چربی شود. تحقیقات بیشتری در مورد اثرات چای بر چاقی لازم است.

4 - جلوگیری از وقوع زخم معده :

در سال 2011، محققان مطالعه بر روی مزایای عصاره های مختلف چای برای غلبه بر اثرات هلیکوباکتر پیلوری، آغاز کردند.این باکتری اغلب به زخم معده و سرطان معده منجر می شود.

در این مطالعه، محققان دریافتند که این عصاره های چای به اندازه کافی موثر هستند تا بتوانند با H. pylori مبارزه کنند بدون آسیب رساندن به دیگر باکتری های خوب در دستگاه گوارش.

5 - حل مشکلات پوستی :

چای دارجلینگ علاوه بر سلامتی داخلی نیز دارای خواص موضعی نیز هست.

چای دارجلینگ حاوی مقادیر طبیعی رطوبت است که به شادابی پوست کمک می کند. محتوای این چای باعث می شود چای دارجیلینگ پوست را تازه و مرطوب نگه دارد.

آنتی اکسیدان ها در چای دارجیلینگ همچنین برای محافظت از پوست از اثرات مضر رادیکال های آزاد مفید هستند. ، رادیکال های آزاد باعث مشکلات پوستی از قبیل hyperpigmentation، چین و چروک پوست و سرطان پوست است که بسیار خطرناک می باشد.

اگر می خواهید خواص آن را به طور مشهود پیدا کنید باید این چای را به طور منظم استفاده کنید.

6 - حل مشکلات پوست سر :

چای دارجیلینگ علاوه بر پوست بدن می تواند برای درمان پوست سر استفاده شود. پوست سر خشک یا بیش از حد چرب بسیار حساس به تعدادی از بیماری ها مانند شوره سر و ریزش مو بیانجامد

چای دارجیلینگ با جذب روغن بیش از حد بدون از بین بردن رطوبت سلول های سر پوست می تواند بر این مشکل غلبه کند. با استفاده از چای دارجیلینگ به تیره شدن مو و پوست سر کمک کنید.. علاوه بر این، به طور منظم مصرف، چای دارجیلینگ نیز مفید خواهد بود اگر به صورت ترکیبی از ماسک ها یا اسکراب استفاده شود.

7 - استخوان هایتان را سالم نگه دارید :

چای دارجلینگ می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد. یک تحقیق که در اکتبر 2007 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام شد، توضیح داد که زنان مسن که چای دارجلینگ را نوشیدند، 3 درصد بیشتر از زنان دیگر استخوان های محکمی داشته اند.

8 - زخم معده و مشکلات معده را کاهش می دهد :

چای دارجیلینگ در جلوگیری از مشکلات بیماری معده بسیار مفید است، اما چای دارجلینگ نیز برای غلبه بر زخم معده بسیار مفید است.

این به این دلیل است که چای دارجیلینگ می تواند باعث التهاب در معده شود و باکتری هایی را که می توانند زخم های معده (H. pylori) را بدتر کنند، می کشند.

مطالعه ای که در سال 2011 توسط مجله غذایی دارویی منتشر شده، نشان داد که چای دارجیلینگ می تواند تولید باکتری های H. pylori را به طور موثر بدون ایجاد اختلال در باکتری های خوب مورد نیاز برای سلامت روده را تامین کند.

9 - کاهش وزن :

چای دارجیلینگ چای بسیار کم کالری است که برای حمایت از برنامه رژیم غذایی مناسب است. علاوه بر این، چای دارجیلینگ حاوی کافئین است که می تواند برای حمایت از فعالیت های بدنی مانند ورزش کمک کند. چای دارجیلینگ نیز برای جذب چربی، افزایش متابولیسم و همچنین با کارآیی سوزاندن چربی ذخیره شده مفید است.

چای دارجلینگ

10 - سلامت قلب :

چای دارجیلینگ حاوی پلی فنول ها، آنتی اکسیدان های قدرتمند است که مسئول کاهش اکسیداسیون کلسترول LDL و بهبود جریان خون می باشد. Quercetin، فلاونوئید است که به جلوگیری از حملات قلبی کمک می کند در چای دارجیلینگ نیز موجود است.

خواص دیگر چای دارجیلینگ :

11. چای دارجیلینگ می تواند از کمبود آب جلوگیری کند زیرا حاوی آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها است. در مورد علائم آب آشامیدنی بخوانید.

12.Theanine در چای دارجیلینگ می تواند سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهد.

13.مطالعه نشان می دهد که چای دارجیلینگ حاوی پلی فنول ها است که به منظور جلوگیری از بیماری پارکینسون به اثرات عصبی بر مغز کمک می کند.

14. چای دارجیلینگ همچنین در درمان و کاهش خطر ابتلا به استرس و بهبود تمرکز ذهنی مفید است.

15. برخی مطالعات نشان می دهد که چای دارجیلینگ در جلوگیری از چاقی مفید است، یکی از این ها دلیل آن است که حاوی کافئین است. مطالعه در سال 2013 نشان داد که چای دارجلینگ در جلوگیری از دیابت مفید است.


اثرات منفی چای دارجلینگ :

چای دارجیلینگ در بعضی افراد ممکن است عوارض جانبی مانند:

  1. خوابیدن سخت
  2. عصبی بودن
  3. ضربان قلب افزایش یافته یا نامنظم وضعیت دستگاه گوارش بدتر می شود
  4. سردرد
  5. تحریک پذیری
  6. گیجی سرماخوردگی

قبل از مصرف چای دارجیلینگ، اگر با دکتر صحبت کنید و بررسی کنید آیا امکان دارد چای دارجیلینگ باعث ایجاد عوارض جانبی روی بدن شما شود. شما همچنین باید در مورد عوارض جانبی کافئین بدانید، زیرا چای دارجیلینگ حاوی کافئین است.

این ها بعضی از مزایای سلامت دومین چای دارجیلینگ را دارند. بخورید و لذت ببرید.

divider

بیشتر بخوانید :

خواص شگفت انگیز چای پوست پیاز

9 خاصیت شگفت انگیز چای بابونه

خواص معجزه آسای چای اولانگ یا اولونگ (OOLONG TEA)

خواص بی نظیر و عالی چای زرشک + طرز تهیه چای زرشک

خواص چای سیاه در طب سنتی


کاربر گرامی اگر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا دیدگاه خود در زیر همین صفحه با ما و دیگران کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید .

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهی۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید
statcounter