امروز: دوشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ برابر با ۰۴ جمادى الأول ۱۴۳۹ قمری و ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸ میلادی , مصادف است با : جشن بهمنگان/درگذشت ابوالقاسم عارف قزويني    بیشتر ...
یورو: ۴,۷۷۶ تومان
دلار: ۳,۹۲۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۶۵,۰۰۰ تومان
یک گرم طلای 18 عیار : ۱۲۶,۰۴۰ تومان
قیمت روزانه ارز و طلا :

تبلیغات

قیمت روز طلا (تومان)

یک گرم طلای 18 عیار
۱۲۶,۳۹۰
یک گرم طلای 19 عیار
۱۳۳,۴۰۰
یک گرم طلای 20 عیار
۱۴۰,۴۳۰
یک گرم طلای 22 عیار
۱۵۴,۴۸۰
یک گرم طلای 24 عیار
۱۶۸,۵۲۰
هر مثقال طلا آبشده (مظنه)
۵۴۷,۵۰۰

نرخ روزانه ارز - قیمت به ریال

دلار
۳,۹۰۴
یورو
۴,۷۸۹
پوند
۵,۰۸۵
درهم
۱,۰۷۴
دلار کانادا
۳,۲۹۹
دلار استرالیا
۳,۱۶۴
ریال سعودی
۱,۰۴۰
لير ترکيه
۱,۲۰۹
کرون سوئد
۴۸۹
رینگیت مالزی
۹۴۴
بات تایلند
۱۲۳
یوان چین
۶۲۲
فرانک سوییس
۴,۱۴۸

قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۲۴۰,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۷۰,۰۰۰
نیم سکه
۶۶۴,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۵,۰۰۰
سکه گرمی
۲۵۱,۰۰۰

قیمت روز خودرو (ريال)

هایما S7 اتوماتیک
۸۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت دیزلی فوتون
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28316
۳۸,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28232
۳۶,۳۰۰,۰۰۰
چانگان CS35
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
چانگان ایدو
۶۴,۰۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 اتوماتیک
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 دنده ای
۴۸,۷۰۰,۰۰۰

پر بازدیدهای گالری تصاویر

مروری بر هفته گذشته با دلگرم

کد خبر 159082
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۱۰

سبک ماتریکس سبکی جدید در عکاسی

سبک ماتریکس چه سبکی است

 

براد هاموندس انگلیسی مجموعه تصویری را به سبک فیلم ماتریکس ایجاد کرده است. عکاس ۲۷ ساله با فریز کردن و منجمد کردن فریم مورد نیاز شبیه فیلم ماتریکس در لحظه شلیک گلوله (صحنه آهسته روی هوا) تصاویری که می بینید را خلق کرده است. لحظه های عکاسی شده همچنین خطرناک توصیف شده و سوژه با ...با دلگرم همراه باشید.

 

 سبک ماتریکس

 

براد هاموندس انگلیسی مجموعه تصویری را به سبک فیلم ماتریکس ایجاد کرده است.عکاس ۲۷ ساله با فریز کردن و منجمد کردن فریم مورد نیاز شبیه فیلم ماتریکس در لحظه شلیک گلوله (صحنه آهسته روی هوا) تصاویری که می بینید را خلق کرده است.لحظه های عکاسی شده همچنین خطرناک توصیف شده و سوژه با درد ناشی از خوردن به زمین و سایر اشیا روبرو شده است.براد که معلم زبان انگلیسی است، این تصاویر را در شهر پراگ پیاتخت مجارستان گرفته است.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------

بارگذاری مهارت‌ها در مغز به سبک ماتریکس

محققان آژانس پروژه‌های مطالعات پیشرفته دفاعی آمریکا، دارپا می‌گویند قرار دادن رشته‌های الکترود کوچک درون بخشی از مغز که با حافظه در ارتباط است می‌تواند حافظه بیماران را بهبود بخشد و مهارت‌های فیزیکی جدیدی را در مغز افراد دانلود کند،‌مشابه آنچه در سه‌گانه‌های ماتریکس نمایش داده می‌شود. رشته‌هاي الكترودي در منطقه‌اي از مغز قرار مي‌گيرند كه با بخشي ساده از حافظه براي به خاطر آوردن ليست‌ها در ارتباط است.

اين بخش از مغز همچنين با حافظه فضايي و موقعيت‌يابي نيز مرتبط است.‌با قرار گيري اين رشته‌هاي الكترودي در بخش تعيين شده از مغز، محققان مي‌توانند همزمان با شكل‌گيري حافظه و بازيابي آن شليك‌شدن نورون‌ها را دنبال كنند. همچنين مي‌توانند با كمك اين الكترود‌ها سيگنال‌هايي را ارسال كرده و بر گروه‌هايي خاص از نورون‌ها تاثير بگذارند و به اين شكل دقت حافظه را بهبود بخشند.

 

------------------------------------------------------------------------------------

مجله آشنایی با مغز

رشته‌هاي الكترود همچنين مي‌توانند به يادگيري مهارت‌هاي فيزيكي جديد نيز به انسان‌ها كمك كنند، درست مانند آنچه در سه‌گانه‌هاي ماتريكس به نمايش درآمد. در يكي از مشهورترين صحنه‌هاي اين فيلم، شخصيت اصلي،‌نئو مانند يك رايانه برنامه‌ريزي مي‌شود تا در كنگ‌فو ماهر شود و شخصيت ديگر،‌ترينيتي، پرواز با هليكوپتر را در چند ثانيه فرا مي‌گيرد.

دارپا نيز در تلاش است چنين قابليتي را مورد بررسي قرار دهد. از آنجايي كه يادگيري مهارت‌هاي پيچيده به تكرار زيادي نياز دارد تا به تدريج آنچه كه به حافظه عضلاني شهرت دارد در مغز ايجاد شود،‌ يك الكترود كاشتني مغز مي‌تواند در زماني كه فرد در خواب به سر مي‌برد و يا درحال انجام ديگر فعاليت‌ها است، چنين حافظه‌اي را در مغز تقويت كرده و مهارتي جديد را در فرد ايجاد كند. از ديگر كارايي‌هاي اين الكترود‌هاي كاشتني مي‌توان به كاهش اضطراب از طريق تحريك بخش‌هاي مختلف مغز اشاره كرد.

به گفته محققان،‌با ارتقا فناوري توليد تراشه‌هاي قابل كاشت در بدن و افزايش دانش بشر درباره نحوه تحريك مغز با هدف‌گيري دقيق‌تر براي دستيابي به بيشترين ميزان اثرات درماني، ايجاد ظرفيت مورد نياز براي كمك به سربازان مجروح و ديگر بيماران كه به بيماري‌هاي اعصاب مبتلا هستند افزايش پيدا خواهد‌كرد.

 

 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

سبک ماتریکس


 سبک ماتریکس

 

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

 + 1
مخالفم - 0
منبع: دلگرم


تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید